Postajamo Avstrija?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Zdi se mi, da se glede omejitev na AC na žalost vedno bolj približujemo našim severnim sosedom. Po debilnem znižanju najvišje dovoljene hitrosti na gorenjski avtocesti proti Karavankam na 110km/h, na delu štajerske AC celo na 100km/h, nas lahko doletijo nove cvetke v imenu modernosti in ekologije, ker kao sledimo "modernim zahodnim trendom":

- nočne omejitve hitrosti (največja muka vožnje po Avstriji)
- morda celo splošno znižanje na 120km/h

Vir
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Te omejitve na hitrih cestah na 100kmh so mi tok glupe....cesta ravna...brez krizisc...brez ostrih zavojev..dva vozna pasova.... magistralka pa vsebuje vse prej nastete elemente (razen dveh pasov) in grem lahko 90kmh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Finta je ekologija.

Me zanima kdo se bo spomnil in ločil EV ter ICE in bodo EV lahko šli 130kmh na AC, ICE pa 100kmh
wink-1.gif


Jaz samo upam da ne nasujejo preveč provid/stacionarnih po AC, ker vožnja 100kmh ali 160kmh se konkretno pozna pri času ki ga vstran vržeš v plehu
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
814
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Me zanima kdo se bo spomnil in ločil EV ter ICE in bodo EV lahko šli 130kmh na AC, ICE pa 100kmh
wink-1.gif
To bi bil res pravi prispevek k varnosti.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz samo upam da ne nasujejo preveč provid/stacionarnih po AC, ker vožnja 100kmh ali 160kmh se konkretno pozna pri času ki ga vstran vržeš v plehu
Zanimivo. Seveda gre ta prihranek na račun drugih, ki morajo pri 100km/h paziti še na izstrelke za sabo.

Koliko pa je v Si dnevnih komjuterjev, ki se vozijo 100+km po AC? (Profesionalni vozniki omejitve vštejejo v kalkulacijo.)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Saj varnost tu nima nič, ugotavljamo, da se gre samo za "ekologijo", ker je pač vožnja nad 100kmh bolj hrupna in tudi z višjo porabo. Seveda obstajajo izjeme, ampak pač nekje čez palec je tako.

Relacija MB - LJ je res izjemno obremenjena z tranzitom, ki seveda onemogoča hitro vožnjo. Recimo podravska AC, MB - Ptuj pa je veliko bolj temu primerna, pa še stacionarnih radarjev (trenutno) ni. Tam od 131 do 160kmh pa je itak ista kazen, tako da se, imo, ne splača vozit manj. Edino apollo je enkrat rekel, da se provida ne ukvarja z tistimi do 150kmh, tako da mogoče bi bila potem tu tista čudežna meja, kjer bi bilo najbolj pametno voziti. Oz omejitev + 20kmh.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.194
4.662
113
Na tistih par km podravske avtoceste tudi v času ne boš kaj veliko prihranil, če se boš trudi voziti 160 km / h ali 130 km / h.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Veliko ne, lahko pa nekaj, vsak dan minuta v eno smer, pomeni na koncu leta 8 ur, ki jih lahko prečepiš v gostilni
wink-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
roflmao, si dokazal einšteinovo teorijo o seštevanju časa?
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Me zanima kdo se bo spomnil in ločil EV ter ICE in bodo EV lahko šli 130kmh na AC, ICE pa 100kmh
wink-1.gif
To bi bil res pravi prispevek k varnosti.

Kar sem EV-jev (Tesla) videl na AC, so večinoma vozili 90km/h skupaj s tovornjaki. Redsko vidiš Teslo na AC, ki gre 120 ali več.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Veliko ne, lahko pa nekaj, vsak dan minuta v eno smer, pomeni na koncu leta 8 ur, ki jih lahko prečepiš v gostilni
wink-1.gif
Res produktivno.
Te pa takoj zjebejo neusklajeni mariborski semaforji in polževi štarti voznikov pred tabo, tako da tisto pridobljeno minuto vržeš stran in se pri drugem semaforju že lahko pogovarjaš z onim, ki te minute ni prišparal.
evil.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Veliko ne, lahko pa nekaj, vsak dan minuta v eno smer, pomeni na koncu leta 8 ur, ki jih lahko prečepiš v gostilni
wink-1.gif
Res produktivno.
Te pa takoj zjebejo neusklajeni mariborski semaforji in polževi štarti voznikov pred tabo, tako da tisto pridobljeno minuto vržeš stran in se pri drugem semaforju že lahko pogovarjaš z onim, ki te minute ni prišparal.
evil.gif

Naj me kdo popravi. Z višanjem hitrosti vožnje na AC, povzročiš samo utrujenost, večjo porabo in večjo obrabo materiala. Prihranki na času ne odtehtajo prej naštetega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri utrujenosti/pozornosti se ne strinjam (do neke mere), vse ostalo imaš prav.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Veliko ne, lahko pa nekaj, vsak dan minuta v eno smer, pomeni na koncu leta 8 ur, ki jih lahko prečepiš v gostilni
wink-1.gif
Res produktivno.
Te pa takoj zjebejo neusklajeni mariborski semaforji in polževi štarti voznikov pred tabo, tako da tisto pridobljeno minuto vržeš stran in se pri drugem semaforju že lahko pogovarjaš z onim, ki te minute ni prišparal.
evil.gif
467716-post_slo.gif

Zadnje čase se na Podravski vozim tam nekje 110-120 km/h in je prav zanimivo videt, da razen kakih turistov z Mercedesi/BMW-ji vsi vozimo tako.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Veliko ne, lahko pa nekaj, vsak dan minuta v eno smer, pomeni na koncu leta 8 ur, ki jih lahko prečepiš v gostilni
wink-1.gif
Res produktivno.
Te pa takoj zjebejo neusklajeni mariborski semaforji in polževi štarti voznikov pred tabo, tako da tisto pridobljeno minuto vržeš stran in se pri drugem semaforju že lahko pogovarjaš z onim, ki te minute ni prišparal.
evil.gif

Naj me kdo popravi. Z višanjem hitrosti vožnje na AC, povzročiš samo utrujenost, večjo porabo in večjo obrabo materiala. Prihranki na času ne odtehtajo prej naštetega.

a res da ne? vsak dan prišparaš 20 minut, recimo da prevozis 250 km. je to 400 minut na mesec, je to 6 ur na mesec, ki jih lahko uporabiš bolj koristno, bodisi za delo... če na uro zaslužim 50 € je to 300 eur, s katerimi z lahkoto pokrijem večjo obrabo avta ipd bedarije...na leto lahko tako zaslužim 3600 EUR dodatnega denarja, če se lahko peljem hitreje...

tisti ki se vozite 5 km na dan tega itaq ne razumete...vam pa je killakhan že 1x lepo razložil časovni izračun
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
a res da ne? vsak dan prišparaš 20 minut, recimo da prevozis 250 km. je to 400 minut na mesec, je to 6 ur na mesec, ki jih lahko uporabiš bolj koristno, bodisi za delo... če na uro zaslužim 50 € je to 300 eur, s katerimi z lahkoto pokrijem večjo obrabo avta ipd bedarije...na leto lahko tako zaslužim 3600 EUR dodatnega denarja, če se lahko peljem hitreje...

tisti ki se vozite 5 km na dan tega itaq ne razumete...vam pa je killakhan že 1x lepo razložil časovni izračun

Morda imaš prav, morda.

Moje izkušnje kažejo, da prihranki niso tako veliki. Zgodaj zjutraj, še nekako gre s hitro vožnjo, sicer pa težje zaradi veliko prometa. V svojem izračunu tudi nisi upošteval morebitnih kazni. Umirjena vožnja omogoča razmišljanje, planiranje in dozorevanje idej. Če to ni produktivno delo, ne vem, kaj je.

P.S.: 250 km avtoceste brez omejitev v Sloveniji? Kje?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Veliko ne, lahko pa nekaj, vsak dan minuta v eno smer, pomeni na koncu leta 8 ur, ki jih lahko prečepiš v gostilni
wink-1.gif
Res produktivno.
Te pa takoj zjebejo neusklajeni mariborski semaforji in polževi štarti voznikov pred tabo, tako da tisto pridobljeno minuto vržeš stran in se pri drugem semaforju že lahko pogovarjaš z onim, ki te minute ni prišparal.
evil.gif

Odvisno od lokacije, jaz pridem do AC v 4min in imam samo en semafor vmes, pa še ta je ponavadi manj obremenjen/stresen. Če bi pa ciljal na pot po hitri cesti in potem mimo šoping centrov, pa res zgubiš minute in živce.

Drugače pa seveda nima smisla vozit hitreje na AC če to povzroča dodaten stres, jaz imam recimo boljši fokus ob 130kmh kot pri 90kmh, ko ne vem kaj bi delal, ker je vse tako po polžje in misli velikokrat uidejo, potem pa pade koncentracija na cesto.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
pogovarjamo se o voznji 140 vs 110 km/h...kazni nebo pri tem. zbranost in utrujenost pri tem ni problem...

130 v eno smer recimo..mb-lj
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Jaz MB LJ težko peljem že 130kmh, predvsem ko je "rush hour", tako da to je skoraj nemogoče...
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Okolica Trojan je omejena na 100 km/h - glede na način izvedbe je ta hitrost kar primerna.
smile-1.gif

Proti Gornji radgoni pa imam tempomat na 120 km/h - omejitev je 110 km/h pa tudi kar gre.

Se pa ne strinjam čisto glede Provide - če mu je dolgčas oziroma ni junakov, ki se peljejo 160 ali več, potem bo lovil tudi tiste z 140 km/h. Odvisno od prometa, njegove volje, ...