Garažna vrata - enojna velika ali dvojna?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej.

Ker bomo zidali garažo za 2 avta (dimenzije 6,6 x 7,2 m), me zanima, ali je bolje vgraditi ena velika (široka 5,2m) ali zazidat vmes steber in vgradit dvoja vrata (širine 2,5m)? Malo ceneje stane vgradnja enojnih, samo se malo bojim, da se bolj kvarijo zaradi teže in velikosti. Sam vidim nekaj prednosti tako pri enih kot pri drugih...
Prednosti enojnih: vmes ni nobene ovire in se posledično tudi avto lažje obrača... Slabosti enojnih vidim v morebitnih okvarah (ker so težje), pozimi spustiš več mrzlega zraka v garažo (poleti pa toplega), tudi če praznujemo kak rojstni dan, bi mogoče prišlo kdaj prav, da bi bila ločena vrata...

Mogoče še imate vi kake predloge, za katere se trenutno ne spomnim in bi bilo super, da me spomnite na njih, da se nebom kdaj po glavi tolkel...

Hvala že vnaprej.
Ajde, lepo se imejte ;-)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sam bi zagovarjal enojna, zaradi bolj komot parkiranja. Pa če je treba na sredi garaže postaviš en sam avto, z vsemi odprtimi vrati in ga posesaš v senci kot človek. Pride prav tudi, če v en konec garaže naložiš nekaj krame (kolesa/zimske gume, you name it...) in moraš parkirati avta bolj na eni strani garaže...

Ima pa dvoje vrat nekaj prednosti, recimo to, da ko ena vrata crknejo, gresta lahko oba človeka na šiht z enim avtom
redface-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
V tako veliki garazi (ce je vsaj priblizno prazna) spravis oba avta skozi ena ozka vrata.
Ko crknejo velika siroka vrata sta lahko po tvoje oba doma
wink-1.gif


Ne bm podal mnenja. Ze tako se na prevec stvari "spoznam".
Ker ce so naoisane dimenzije garaze, notranje mere, potem v tako garazo spraviš z malo manevriranja 4 avtomobile obicajn.e velikosti. Seveda se potem v garazi najde orostor za kolesa, pa motor, skuter, smuci, omara za avtokozmeziko in orodje, mogoce se kak ponk in svas aparat.... In na koncu s tezavo spravis 2 avta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ena vrata. vsaka vrata če crnknejo al iče ni elektrike se da na roko dvigniti, nobedemu ne bo treba doma ostati...

mi imamo vrata široka 5m, potem pa še oseben prehod zraven, ta je že fajn, če zmanjka štroma (se vrata pokvarijo) ravno takrat ko so vrata zaprta, ti si pa zunaj garaže. Če imaš tako narejeno, da je na strani osebnega prehoda več prostora, imaš tam vse, od vode do kosilnice, kakega kolesa redno v uporabi in ni treba ne vrat dvigovati, ne avtov premikati, da dobiš to ven...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
glih čakam monterje garažnih vrat, bi naj danes prišli.
garažo sem sezidal 6x7m, dal sem enojna 5m široka vrata.

kot so ti že rekli, če bo garaža samostojni objekt, ti svetujem, da nekje še daš ena vhodna vrata.
če jih boš dal vgraditi v garažna vrata (osebni prehod) te bo to vse skupaj koštalo cca 600-800e več.
če pa jih boš sezidal nekam v garaži, potem, pač kupiš normalna vhodna vrata pa jih sam vgradiš.

jaz sem dal ena velika, predvsem zato, da nimam stebra vmes, je bolj kamot.
če daš vrata kakšnega priznanega proizvajalca, potem te ni treba biti strah glede okvar, maš garancijo, pa itak so že preizkušena. kakšna bau bau glih nebi kupoval.

aja še to: če boš zidal garažo, probaj sezidati tako, da ti bodo prišle vrate standardnih dimenzij noter, so cenejše kot recimo po meri.

lp
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
,...pozimi spustiš več mrzlega zraka v garažo (poleti pa toplega), tudi če praznujemo kak rojstni dan, bi mogoče prišlo kdaj prav, da bi bila ločena vrata...

glede na tole se mi zdi, da gre celo za garažo v hiši, drugače res ne vem zakaj bi se sekiral, da pride zunanji zrak notri. v tem primeru, boš vrata vedno lahko odprl - saj lahko notri v garažo prideš skozi hišo.

osebni prehod je fajn, ampak ne tisti pregrešno dragi na sredini. saj je lep na slikah, vendar so slabosti:
- mora biti čimbolj na sredini, pri kraj ne more biti, sploh ne pri tako velikih vratih, ker seka vodoravne lamele
- tudi če so na sredini, se bodo začela vesiti (nima veze kateri proizvajalec)
- če jih misliš odpirati na noter, pozabi če bosta parkirana oba avtomobila (vrata so na sredini)
- če jih misliš odpirati na ven, bo sicer šlo, te pa najbrž stisne, če pomisliš, da bo kaki mulček svoje kolo in igrače med avtomobili ven tinil in butal levo desno, v galvnem avte moraš ven peljati, takrat si pa že ta velika vrata odprl

Jaz sem jih hotela imeti ob strani, in seveda z vrati v vratih ni šlo, tako da imam zdaj steber ( ne betonski ali leseni, ampak iz profila nekega njihovega, da je v isti barvi in izgledu). potem nisem spraševala za ceno vrat v vratih, ker zame niso več prišla v upoštev, sem pa sigurna, da je bila moja varianta na koncu tudi cenejša. Če jih ne moreš dati zraven, prihrani denar in jih sploh ne dajaj. Funkcija bo enaka, izgled lepši in prišparal boš kar nekaj stotakov.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Meni se po 10 letih vrata v vratih še niso povesila.

Je pa tako-da vsaj moja imajo zapiralo in je jeba ven spravljat že kolo. Samokolnico, kosilnico ipd je pa sploh znanstvena fantastika.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
tudi 5m+ dolga? ker meni so jih vsi odsvetovali (normštal, horman, mkl, Crawford,...) da ne rečem, da je bil pri vseh potem visok prag.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
hno, ja.. ni čisto isto. mi se pa zdaj pogovarjamo o dolgih, v kolikor v igri ostanejo zgolj ena vrata.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.379
9.113
113
ce si frajer, das odpiranje na stran in imaš enostranski prehod. Vrata v vratih so tako tako, drago in relativno nepraktično. Se nisem odločil zato. Mi gremo verjetno na hormana 5 m. v rangu 2500€
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja, sej... Ne stekam. Razen če imaš tako nizko preklado, da ne moreš dvižnih imeti. To je meni izhod v sili, ne pa prva izbira. Lahko pa da mi je kaka prednost ušla, zato vprašam....
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
vrata v vratih če ni druge opcije. Bolje je imeti posebej normalna vrata.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ponavadi imaš ključavnico, s katero odkleneš in odpreš. Nekako je to lažje kot s Hiltijem.