V Sloveniji nam gre zelo dobro

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Kako dobro se nam godi v Sloveniji? Zelo dobro!

S svojim življenjem so najbolj zadovoljni prebivalci osrednjeslovenske, gorenjske in goriške regije, ki svoje zadovoljstvo opisujejo z oceno 7,3 ali več. Prebivalci koroške, pomurske in posavske regije pa svoje zadovoljstvo ocenjujejo s 6,8 ali manj, kar je najnižje v Sloveniji.

nahrung002.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113

Gre nam vsekakor bolje, kot tistim v Albaniji in na Kosovu. Da o Afriki ne govorim...
Po domači statistiki je revežev manj za celih 0,2%...,
aplauz.gif


In plača 600 ali 650 evrov je postala dobra, za nekatere celo zelo dobra plača....
To je tako velik denar, da je zanj, če je treba, hoditi v službo tudi ob sobotah, celo ob nedeljah.

In delati 220 ur za 620 evrov ni nič narobe.
Delo namreč krepi človeka. Več dela pa še bolj...

P.s. Mnogi Kitajci delajo mesečno po 400 ur. Za manj od 620 evrov...
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kako dobro se nam godi v Sloveniji? Zelo dobro!

S svojim življenjem so najbolj zadovoljni prebivalci osrednjeslovenske, gorenjske in goriške regije, ki svoje zadovoljstvo opisujejo z oceno 7,3 ali več. Prebivalci koroške, pomurske in posavske regije pa svoje zadovoljstvo ocenjujejo s 6,8 ali manj, kar je najnižje v Sloveniji.

nahrung002.gif

Ali drugače - človek s povsem upognjenim, zlomljenim in prebičanim hrbtom se pohvali, da se je že navadil težkega življenja
nahrung002.gif


Življenje v Sloveniji za marsikoga sploh ni tako slabo, ker sploh ne ve, kako bolje bi moralo drugače biti v normalnih okoliščinah. Tistega, ki mi razlaga, da nam gre v Sloveniji pravzaprav zelo dobro definitivno ne bom štel za resno osebo z realnim pogledom na življenje. Ni pogojev.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kako dobro se nam godi v Sloveniji? Zelo dobro!

S svojim življenjem so najbolj zadovoljni prebivalci osrednjeslovenske, gorenjske in goriške regije, ki svoje zadovoljstvo opisujejo z oceno 7,3 ali več. Prebivalci koroške, pomurske in posavske regije pa svoje zadovoljstvo ocenjujejo s 6,8 ali manj, kar je najnižje v Sloveniji.

nahrung002.gif

Ali drugače - človek s povsem upognjenim, zlomljenim in prebičanim hrbtom se pohvali, da se je že navadil težkega življenja
nahrung002.gif


Življenje v Sloveniji za marsikoga sploh ni tako slabo, ker sploh ne ve, kako bolje bi moralo drugače biti v normalnih okoliščinah. Tistega, ki mi razlaga, da nam gre v Sloveniji pravzaprav zelo dobro definitivno ne bom štel za resno osebo z realnim pogledom na življenje. Ni pogojev.

Meni se zdi bolj obratno. Večina tistih, ki razlagajo, kako slabo je pri nas, še ni bila nikjer dlje od kamp prikolice v Savudriji in ne ve kako je drugod po svetu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kako dobro se nam godi v Sloveniji? Zelo dobro!

S svojim življenjem so najbolj zadovoljni prebivalci osrednjeslovenske, gorenjske in goriške regije, ki svoje zadovoljstvo opisujejo z oceno 7,3 ali več. Prebivalci koroške, pomurske in posavske regije pa svoje zadovoljstvo ocenjujejo s 6,8 ali manj, kar je najnižje v Sloveniji.

nahrung002.gif

Ali drugače - človek s povsem upognjenim, zlomljenim in prebičanim hrbtom se pohvali, da se je že navadil težkega življenja
nahrung002.gif


Življenje v Sloveniji za marsikoga sploh ni tako slabo, ker sploh ne ve, kako bolje bi moralo drugače biti v normalnih okoliščinah. Tistega, ki mi razlaga, da nam gre v Sloveniji pravzaprav zelo dobro definitivno ne bom štel za resno osebo z realnim pogledom na življenje. Ni pogojev.

Meni se zdi bolj obratno. Večina tistih, ki razlagajo, kako slabo je pri nas, še ni bila nikjer dlje od kamp prikolice v Savudriji in ne ve kako je drugod po svetu.

Pa se moram primerjat s slumi v Braziliji ali kolibami na Filipinih ali se lahko morda z Bavarci?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Spet ena izmed komunisticnih propagand. Imas prav, v severni koreji se tudi nihce ne pritozuje. Poleg tega imajo se najboljsega voditelja. Tako kot mi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Z nobenim drugače. Kako si zadovoljen s svojim lajfom, to je vprašanje...

Jaz dam mirne vesti oceno bistveno višjo od 7,3. Imam vse kar rabim in skoraj vse kar si želim. Večina slednjega je tudi povsem dosegljivega.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Lahko se primerjaš tudi s Švicarji, Danci, Norvežani, ... pa bo končni rezultat še vedno enak. V Sloveniji je kvaliteta življenja na zelo dobri ravni... če nisi ravno na minimalcu in zakreditiran do konca življenja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kako dobro se nam godi v Sloveniji? Zelo dobro!

S svojim življenjem so najbolj zadovoljni prebivalci osrednjeslovenske, gorenjske in goriške regije, ki svoje zadovoljstvo opisujejo z oceno 7,3 ali več. Prebivalci koroške, pomurske in posavske regije pa svoje zadovoljstvo ocenjujejo s 6,8 ali manj, kar je najnižje v Sloveniji.

nahrung002.gif

Ali drugače - človek s povsem upognjenim, zlomljenim in prebičanim hrbtom se pohvali, da se je že navadil težkega življenja
nahrung002.gif


Življenje v Sloveniji za marsikoga sploh ni tako slabo, ker sploh ne ve, kako bolje bi moralo drugače biti v normalnih okoliščinah. Tistega, ki mi razlaga, da nam gre v Sloveniji pravzaprav zelo dobro definitivno ne bom štel za resno osebo z realnim pogledom na življenje. Ni pogojev.

Meni se zdi bolj obratno. Večina tistih, ki razlagajo, kako slabo je pri nas, še ni bila nikjer dlje od kamp prikolice v Savudriji in ne ve kako je drugod po svetu.

Ti si torej mnenja, da nam gre v Sloveniji dejansko zelo dobro? Tudi prav. In res ne vem kaj imajo kamp prikolice v Savudriji s stanjem v Sloveniji ampak ok
smile-1.gif


Aja pa če nam gre že zdaj zelo dobro, kako dobro bi nam šele šlo brez vseh teh lažnjivih in tatinskih politikov ter ostale golazni, ki nam krade na polno ter nas kreditira za več generacij vnaprej, pa to bi bili res najmanj druga Švica
aplauz.gif
)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Lahko se primerjaš tudi s Švicarji, Danci, Norvežani, ... pa bo končni rezultat še vedno enak. V Sloveniji je kvaliteta življenja na zelo dobri ravni... če nisi ravno na minimalcu in zakreditiran do konca življenja.

LoL. In na minimalcu ter zakreditiranih do konca lajfa je pa v SLO samo kak promil kajne?
grin1.gif
Mi imamo kvaliteto življenja na zelo dobri ravni, če se primerjamo z BIH pa še tu bomo kmalu tam-tam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Z nobenim drugače. Kako si zadovoljen s svojim lajfom, to je vprašanje...

Jaz dam mirne vesti oceno bistveno višjo od 7,3. Imam vse kar rabim in skoraj vse kar si želim. Večina slednjega je tudi povsem dosegljivega.

Res? Imaš dobro zdravstvo? Nimaš, kjub temu, da ga konkretno (pre)plačuješ. Imaš dobro cestno infrastrukturo? Nimaš, kjub temu, da ga konkretno (pre)plačuješ. Imaš dober, zanesljiv in pravičen pravni sistem? Nimaš, kjub temu, da ga konkretno (pre)plačuješ in da smo bojda v pravni državi, kjer so pravila igre za vse enaka (ROFL
hysterical-1.gif
). Pa še in še bi lahko našteval.... Mogoče ti tega ne potrebuješ, jaz pa take stvari štejem med osnove in jih potrebujem oz. si jih želim.

Logično, da ljudje različno dojemajo isto situacijo, če imajo/imamo pa različne potrebe oz. različne poglede na stvari in tako ste eni očitno povsem zadovoljni, nekateri pa pač ne.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
KSZ

A se stranka modernih capinov mogoče že pripravlja na predčasne volitve pa morajo pravočasno začeti z mazanjem oči obubožanih državljanov?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Z nobenim drugače. Kako si zadovoljen s svojim lajfom, to je vprašanje...

Jaz dam mirne vesti oceno bistveno višjo od 7,3. Imam vse kar rabim in skoraj vse kar si želim. Večina slednjega je tudi povsem dosegljivega.

Res? Imaš dobro zdravstvo? Nimaš, kjub temu, da ga konkretno (pre)plačuješ. Imaš dobro cestno infrastrukturo? Nimaš, kjub temu, da ga konkretno (pre)plačuješ. Imaš dober, zanesljiv in pravičen pravni sistem? Nimaš, kjub temu, da ga konkretno (pre)plačuješ in da smo bojda v pravni državi, kjer so pravila igre za vse enaka (ROFL
hysterical-1.gif
). Pa še in še bi lahko našteval.... Mogoče ti tega ne potrebuješ, jaz pa take stvari štejem med osnove in jih potrebujem oz. si jih želim.

Logično, da ljudje različno dojemajo isto situacijo, če imajo/imamo pa različne potrebe oz. različne poglede na stvari in tako ste eni očitno povsem zadovoljni, nekateri pa pač ne.

V zadnjem odstavku si napisal vse.

Pa še pojasnilo glede Savudrije: Jamrači, ki jih jaz poznam imajo za moje pojme namreč zelo nerealna pričakovanja do države (zdravstva, šolstva, politike, infrastrukture, birokracije ipd). Nerealna pričakovanja pa zato, ker so v svoji neizkušenost in omejenosti na domače okolje prepričani, da se v tujini (predvsem na zahodu) cedita med in mleko, da ima delavec direktorsko plačo, ni čakalnih vrst, ceste so kot glazura na torti, pri nas te pa vsi j***** in vse nam država pobere, pa politiki kradejo, pa vozimo se po luknjah pa zdravstvo je v k**** in tako naprej.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Hvala za razlago. To je potem opis neke idilične situacije, za katero res ni 3x za rečt, da si nekateri tako predstavljajo tujino. No jaz pa si je ne in tudi ne ciljam k popolnosti. Ampak s takim skretom od države, kot jo imamo mi, pa tudi življenje ne more biti nevemkako super (oz. je lahko povsem ok, dokler imaš srečo in ne potrebuješ sistema, da reši kak tvoj problem), je pa seveda veliko lažje v kolikor imaš manjša oz. bolj skromna pričakovanja.
Ampak to ni način, da se zvišuje standard življenja na račun zniževanja potreb oz. pričakovanj, to je ves moj point. In če imajo anketiranci pač nizka pričakovanja to še ne pomeni, da dejansko super živimo in da nam gre zelo dobro
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
kaj naj rečem. z zdravstvom pri nas imam dobre izkušnje, tako da ne morem iti z refrenom. pol familije bilo že pod rušo sicer (eni večkrat), da pa počakam en mesec na cepljenje in ni na vrsti moj mali jutri, to mi pa ni nekaj, kar bi me iz tira metalo...
s pravnim sistemom nimam nobenih izkušenj (razen z notarji, s katerimi imam dobre)
cestna infrastruktura se sploh ne uvršča na seznam, nanjo niti ne pomislim, ko me nekdo vpraša, če sem zadovoljna s svojim življenjem. (??)
pozabil si na šolstvo, kjer pa spet ne vem kaj naj rečem. Moji zahodni kolegi niso do znanja in izobrazbe prišli tako na izi in poceni kot jaz, pa sem po nazivu in znanju povsem konkurenčna. Moj tudi. Res pa gre obakrat za naravoslovne smeri, kjer praviloma zadeve držijo vodo tudi izven slovenskih meja.

jaz ne vem, a ko nekdo vpraša, če si zadovoljen z lajfom, najprej pomislilte, kaj bi morali drugi narediti za vas. našteval si samo stvari, na katerega nimaš direktnega vpliva. in te te tako iz tira vržejo, da ne moreš biti zadovoljen?

Kakorkoli 100 ljudi 100 čudi.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
O Presneto ce pa znate kaj, pa znate jambrat. Moderator pa itak zmaga.
Problem jambracev tukaj in vsepovsod kamor prides pa je, da so nesrecni zaradi tega kar nimajo, kot pa da bi bili srecni za to kar imajo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
LoL. In na minimalcu ter zakreditiranih do konca lajfa je pa v SLO samo kak promil kajne?
grin1.gif
Mi imamo kvaliteto življenja na zelo dobri ravni, če se primerjamo z BIH pa še tu bomo kmalu tam-tam.
Glede na rezultat ankete očitno ni toliko ljudi v finančnih problemih, kot si ti misliš. Jaz jih recimo ne poznam veliko. Sicer naj pa vsak živi v svojem prepričanju. Meni je v Sloveniji lepo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
ker so v svoji neizkušenost in omejenosti na domače okolje prepričani, da se v tujini (predvsem na zahodu) cedita med in mleko, da ima delavec direktorsko plačo,

1. Avstrijec s povprečno plačo 1600 ali 1700 evrov z lahkoto mesečno prihrani 200 evrov.

2. Avstrijski delavec/uslužbenec (mnogi delavci so v A. plačani več od uslužbencev!) ima vsaj tako, če ne višjo plačo, kot ne tako redki direktorji v Prekmurju (1600 evrov). Lahko preveriš.

Take mamo, z jamrači, ali brez njih...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Meni je v Sloveniji lepo.

Meni tudi. Ležim doma in dobivam za 0 dela 550 evrov. Pokojnine.

Mnogi pa delajo za 650 evrov 200 do 250 ur. Tem je šele lepo...
Verjetno vsak dan po službi vsaj eno uro skandirajo: Bravo, Cerar, bravo, Cerar....
bonk.gif