Poziv iz Avstrije???

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem.

20.2.2016 sem se peljal iz MB do Graz po lokalni cesti. Danes sem dobil nek poziv, da jim naj pošljem podatke, kdo je vozil avto...

Prišla sta pa takšna lista:

ter tudi ta:


Kaj mislite, kaj bi lahko bilo narobe? Verjetno sem na kakšen radar naletel, kajne? Saj nisem neki divjak, samo par km/h pa hitro prevoziš...
wink-1.gif


Ali je najbolje, da jim javim podatke ali se lahko "butla" naredim (ker je prišlo po pošti in kao nisem dobil nič?)?

Kaj mislite? Drugače nisem neka baraba, ampak če se da kje kaj prišparat par 10 eur, jih raje imam v denarnici kot pa plačevati policajem, še sploh tujim...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
drugič pa nogo z gasa, in hitro boš zopet našparal kakšnih novih 10€ na porabi goriva.
Tole pa izpolni i plačaj.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Kaj mislite? Drugače nisem neka baraba, ampak če se da kje kaj prišparat par 10 eur, jih raje imam v denarnici kot pa plačevati policajem, še sploh tujim...

Sej ni nihče baraba, ne veš tega?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
samo je pa recimo da to en primer, kak naša država ne deluje, kolega ustavijo vsakič ko je v at, pa ni glih pogosto, pa vedno plača 20-40 € pri nas so ga ustavili 1000000000x manj pa če bi ga samo 1x bi zaslužili nekajkrat več, zamisli
grin1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Boš kar lepo izpolnil in poslal, pa plačal tistih par 10 €...stacionarni radar te je dobil.

Če tega ne boš stortil,te bo precej dražje prišlo.Avstrijci pač znajoin ne jebejo balkanskih for: Bi nebi plačal.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Zakaj takšna poizvedba?

Zakaj prekršitelj ne dobi kar položnico z obrazložitvijo, saj podatke o registerski tablici tako imajo?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
samo je pa recimo da to en primer, kak naša država ne deluje, kolega ustavijo vsakič ko je v at, pa ni glih pogosto, pa vedno plača 20-40 € pri nas so ga ustavili 1000000000x manj pa če bi ga samo 1x bi zaslužili nekajkrat več, zamisli
grin1.gif
Ja, kar drži.
Pri nas se ne spomnim, kdaj sem jih nazadnje videl.
Sem se pa zadnjič peljal 40 km proč, so bile pa 3 patrulje in preverjale promet.
confused-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Zakaj takšna poizvedba?

Zakaj prekršitelj ne dobi kar položnico z obrazložitvijo, saj podatke o registerski tablici tako imajo?

Če mene vprašaš je edino pravilno, da se ugotovi kršitelja. (prepozna osebo, ki je vozila).

Krivično je nekoga kaznovati, zato, ker je lastnik avta s katerim se je zgodil prekršek.

Slovenska praksa, da se kaznuje lastnika (po registracijski tablici) po mojem mnenju pač ni pravilna. Je pa najenostavnejša za polnjenej proračuna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Da ne bi spet pisali hvalospeve jodlarjem:

z mojo sva se peljala 2x v tedni dni v ikeo. Seveda imajo nekje nastavljen stacionaren radar in sem za 5x kmh dobil 50€ kazni. Očitno imajo to nekje na parkirišču, kjer je 30kmh cona, kje točno je radar še zdaj ne vem.
In lepo prideta obe kazni, direktno na lastnika avta, ena sicer nekaj šlampasto prevedena v SLO jezik, druga še brez tega.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Kaj mislite? Drugače nisem neka baraba, ampak če se da kje kaj prišparat par 10 eur, jih raje imam v denarnici kot pa plačevati policajem, še sploh tujim... Lahk jim še kak evro več nakažeš, da bodo še več kontrol delali.

Sej ni nihče baraba, ne veš tega?

Pa ravno ti, ko si tako načelen. Več kontrole, večja je šansa, da boš plačal. Tudi ti, ker verjetno delaš prekrške tako kot vsi ostali. Tako da če dobiš pozdrav na dom plačaj ne bluzi z nekimi raje jih imam, kot pa ...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Kmalu po zacetku policijskega strajka, so imeli verigo proti koroški. In jaz tisti dan tja gor rinil. Videl sem jih 5, kot kaze nisem nikogar spregledal, ali pa sem bil regularen....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Ne vem. Če ne izpolniš, kršiš AT zakonodajo na SLO ozemlju.
Uradni jezik v SLO je slovenščina. Ta doc ni v slovenščini.
Tvojo tablico imajo v bazi. Če te ustavijo, te zapnejo še za to stvar. A si res dobil ta doc? S povratnico? Ma jaz nebi.
Kako so dobili tvoj naslov? Iz naše baze! A je kakšen dogovor v EU, da je naš uradni organ naredil kaj takega. Ni čudnega da Anglija izstopa iz EU.
Moj koga tako pošto dobil iz Munchna. Plačal.