Android telefon

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Že neki časa ne spremljam več Android telefonov... in ker morem mojega WP počasi upokojiti, me zanima kaj kot alternativo. Gledal sem LG Stylus 2 (http://www.gsmarena.com/lg_stylus_2-7926.php), ampak nima ravno dobrih ocen. Predvsem pa mi je važna baterija (veliko uporabljam Endomondo sports tracker) in fotoaparat.
Sem pri Telemachu.

Kateri mobiji so čene sedaj taki, da se jih splača dat v izbor. iPhone je predrag
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem vzel Sony M4 Aqua, 8€ na mesec, po gsmarena testu bi moral celo 3 dni zdržat oz. 2 dni intenzivnejše rabe. Glede na specifikacije in mesečni obrok je po moje daleč najboljši nakup.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Napiši cenovne okvirje in želeno velikost zaslona. Omenjen telefon je 5.7" - ti je to OK dimenzija ali bi večje/manjše. Jaz osebno ga ne bi vzel zaradi 720p zaslona. To je definitivno premajhna resolucija za tako velik zaslon. Po drugi strani pa ne kupuj več kot 1080p, ker bo baterija precej manj držala pa še dražji bo.

Kako pa se ti recimo zdi One Plus 2 ali pa kak Huawei? Eni imajo namreč po 4000mAh baterije in res _ogromno_ časa zdržijo.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
M4 aqua je do sedaj moj najslabši nakup, samo v roke sem ga prijel, je že dobil praskice, ki so se nato samo še stopnjevale. Da ne govorim o počasnosti sistema. Kitajc je zakon
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Sony M4 aqua se mi ravno ne dopade, prav zaradi tega, ker ogromno ljudi po forumih piše da ima težave z telefonom.
Sedaj imam Huaweia (WP) a z njim nisem ravno zadovoljen. A ker je bil to osnoven telefon, dopuščam možnost da so se sedaj Huawei popravili. Glede ekrana, tam nekje okoli 5 bi bilo dobro če je minimalno. Lahko tudi več, a sem imel 5.7" kot je Stylus 2 še probati pred nakupom. Glede resolucije, misliš da bi se videli kvadratki oz. zakaj bi bila premajhna? Več kot 1080 itak nimam v planu, ker je brezveze se mi zdi.
One Plus 2 nebi, ker bi raje od ene firme ki je malo bolj priznana. Saj glede baterije je tako, ni treba da zdrži 3 dni aktivne uporabe, itak ga polnim vsak dan. Le pomembno mi je da ga Endomondo ali pa brskanje po spletu ne sprazni v "pol ure"..
smile-1.gif
Potem je tu še fotoaparat, ki bi bil zadovoljen, če je dober.
Glede cene računam nekje 250 - 300€. Lahko pa tudi več, če je telefon vreden toliko. Nebi pa dal 500€, toliko mi je pa preveč.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj pa kak Nexus 5x? Dobil boš dobil "pravi" Android experience (beri: brez bloatware) in takojšnje posodobitve. Kamera je super, cena na nemškem amazonu pa 309€. Pri nas se ga ne splača kupiti, niti z vezavo ne.

Jaz ga imam že par mesecev in sem zelo zadovoljen
smile-1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Potem M4 aqua odpade.
smile-1.gif

Glede Nexus 5x, zgleda fanj. Kako je potem z posodobitvijo, ko pride ven recimo nova verzija Androida, jo bom dobil? Koliko je še podpore zanj?
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Trenutno najboljša izbira pri telemachu za budget izbiro je Huawei P9 lite. Samo 9€, kakovosten 1080p zaslon in microSD slot, dobra kamera, najnovejši 6.0 marshmallow OS, procesor je pa tudi varčen, skupej z 3000 mAh baterijo. Na antutu ma skorej 60k tako da ni počasen. Sony m4 aqua ma na antutu komej 30k. Vem da benchmarki niso vse ampak je še vedno dober overall pokazatelj. Pa še P9 lite ma fingerprint senzor (in to zelo dober, Huawei ima najboljše fingerprint skenerje).

Edit: Vidim da si ceno zvišov na 20€ na mesec. Za tak budget dobiš pa že navaden P9 ki je po performanceu isti kot Galaxy s7. Tudi po kameri. Pa če že gledaš 5x, bi lahko vzel 6p ki ima boljši AMOLED zaslon pa 1 giga več rama (če ti 6inch ni prevelk zaslon) in je samo 1€ več na mesc. Osebno ne bi nikoli vzel nexus telefona ker nima microSD kartice.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To tudi mene zanima, sicer ga imam zdaj 4 dni, ampak nisem odkril nič drugega narobe kot to, da nima vibriranja, ko sprejme sogovornik klic (kar pa baje nima noben Sony, zgleda bo treba rootat in dodat funkcijo...).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik danielsendler pravi:
M4 aqua je do sedaj moj najslabši nakup, samo v roke sem ga prijel, je že dobil praskice, ki so se nato samo še stopnjevale. Da ne govorim o počasnosti sistema. Kitajc je zakon

Počasnosti sistema? Proti Samsung S4 je kot porsche, z Meizu MX3 je pa tu-tu.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Glede Nexus 5x, zgleda fanj. Kako je potem z posodobitvijo, ko pride ven recimo nova verzija Androida, jo bom dobil? Koliko je še podpore zanj?

Telefon je zunaj pol leta, major updati pa so zagotovljeni 2 leti, security patchi pa 3 leta. Torej boš zagotovo dobil N in O ter mogoče še celo P verzijo Androida.

Karkoli boš kupil drugega, bo imel slabšo podporo glede posodobitev
wink-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
zakaj so posodobitve tako pomembne?

kake posebno pametne fukncionalnosti itak niso dodali od 4.2 dalje, od 5 naprej je pa itak "yeah, whatever"
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ne vem če je po dveh letih v rangu sprejemljivosti in kvalitete kaj boljšega od Samsung S5 , redno se posodablja ima dobre performanse in novega dobiš že za 300 eur , vsaj meni je to dober nakup, sem ga lani kupil še z 14 mesečno garancijo kot nov je bil za 22o eur do sedj vse dobro o njem , baterija do tri dni,ostalo bp.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
zakaj so posodobitve tako pomembne?

kake posebno pametne fukncionalnosti itak niso dodali od 4.2 dalje, od 5 naprej je pa itak "yeah, whatever"

Zakaj postavljas vprasanja, na katera odgovori so za tvoje kapacitete dojemanja cisti overkill?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ko se klicani oglasi ti telefon zavibrira, se pravi, ga ne rabiš tiščati med zvonenjem na uho, dobra funkcija.