Valovi izredne utrujenosti?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Začelo se je kakšne pol leta nazaj, ko me je nenadoma sredi dneva zadela izredna utrujenost. Počutje je od dobrega preklopilo na utrujeno v 15 minutah. Počutil sem se podobno, kot, da se te loteva gripa ali kaj podobnega, skratka vse te boli, izredno si utrujen, malo odsoten, itd.
Takrat sem šel ležat za par ur in vstal praktično dober, drugi dan kot, da ni bilo nič.

Čez nekaj mesecev se mi je zgodilo podobno in to tik pred krajšim dopustom. Komaj sem se vlekel, na srečo je paracetamol precej pomagal in sem se z njim izvlekel. Takrat je vse skupaj trajalo nekaj dni, ne tako kot prvič, ko je bilo dobro v slabem dnevu.

Evo včeraj sredi šihta se mi je zgodilo zopet. Vse super, potem pa mi je nenadoma postalo vroče, počutje hudo navzdol in doma samo še ležat. Danes je bolje, spet vzel tablet in čakam ali bo ok ali pa bo počutje spet padlo.

Kaj bi to lahko bilo, ker nimam nobenih drugi znakov prehlada, karkoli, vse ok?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Ne vem
confused-1.gif

Nisem še šel do zdravnika s tem problemom. Mogoče bo res treba, če se mi bo ponavljalo še naprej.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Izgorelost, stres? Najbolj pomaga rekreacija v naravi, sploh v tem delu leta... Kolo, pohodništvo, planinarjenje, veslanje, če le najdeš čas se česa loti. Pa urejena prehrana z dosti zelenjave in sadja tudi mora bit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Če ni kakšne alergije, drugače bo narava še kontra efekt povzročila
wink-1.gif
Zdaj so trave v razcvetu in je prav veselo...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.297
3.407
113
Prehrana ta jebe. Ne jej obilnih in teških obrokov. Pa malo ločuj ogljikove hidrate zelenjavo in beljakovine
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Če se težave ponavljajo spokaj k dohtarju. Naj naredi laboratorij. Lahko ni vse skupaj nič oz kombinacija izgorelosti in pomladanske utrujenosti, lahko pa je "spodaj" kako resno stanje.... ala ščitnica ali limfom....
Pa da ne bo panike, glede na to, da se ti pojavi enkrat na 2 meseca, verjetno ni nič
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
če ne bi bilo bolečin bi rekel da si pridelal kakšno alergijo na ogljikove hidrate ali kaj podobnega.
meni se že dve leti dogaja, da me za kolsilo zaužiti OH-ji ubijejo do te mere, da grem v pisarno odležati 15 minutno siestico.

če jem meso in zelenjavo je vse OK.

pojdi do zdravnika, naj te napotijo na kak infektološki pregled. predvsem zaradi bolečin...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Danes je svetovni dan multiple skleroze(poslusam na radiu)...sam tok!
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Nepravilno delovnaje ščitnice je lahko tudi vzrok za kaj takega.
Vsekakor na pregled celotne krvne slike.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Verjetno damo kri pa vodo. Sumica, najverjetneje bos moral zaceti z dieto, torej nic cukra in malo OH-jev, vec pa beljakovin in mascob. Pa obroki polovicni in ne na ful.