DLDP

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Zakaj ima status Društva toliko praznih strani?
evil.gif


Sem ravnokar poslal pristopno ....
nahrung002.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Zakaj ima status Društva toliko praznih strani?
evil.gif


Sem ravnokar poslal pristopno ....
nahrung002.gif

Super. Kje ti vidiš prazne strani, da lahko popravim.
 
Nazadnje urejeno:

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Doma mi ga LibreOffice odpre in prikaže na 21 straneh. Ugani, od katere naprej so prazne ...
smile-1.gif

MS Office tega ne naredi.
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Naslednjo soboto, ko bo piknik, bo kdo pred uradnim začetkom (16h) že tam? Opoldne bom nekje pri stenkotu, da vzamem še nekaj flaš, pol pa nekje morem čakat do 16h. Če treba ta dan kaj pomagat pri pripravi sem z veseljem na voljo, cajt mam
wink-1.gif
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
Se ze mogoce ve receptura za sobotni brewbq? Bi bilo super, ce bi bil recept objavljen na forumu, prej ali pa potem
smile-1.gif
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Ku**, ne morem prit ... sobote so preveč komplicirane
frown-1.gif
Fajn skuhajte pa upam, da bodo kakšne slike objavljene.
 

trpo

Pripravnik
10. jan 2015
175
17
18
Če bo vse po sreči pridem. Samo bodite "prijazni" do novincev, ker osebno še nobenega od vas ne poznam. Malo pa računam na kakšno konstriktivno kritiko mojih zvarkov.
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
KSZ.

Sicer ne vem v katero temo bi fliknil tole, tako da bom kar v temo o DLDP glede na to da so prve pobude, usklajevanja in sama pogajanja potekala (tudi) preko tega (našega) društva.

1.7. je v Uradnem listu šel ven nov zakon o trošarinah z nekaterimi spremembami. Za nas je pomemben tale člen:
Citat:

78.člen
(priznana lastna raba piva)
(1) Za pivo, proizvedeno za lastno rabo, ne nastane obveznost prijave in obračunavanja ter plačevanja trošarine.
(2) Šteje se, da je pivo proizvedeno za lastno rabo, če ga proizvede in porabi fizična oseba skupaj s člani gospodinjstva, in količina, ki jo proizvede v koledarskem letu ne presega 500 litrov.
(3) Kot člani gospodinjstva iz prejšnjega odstavka se štejejo osebe, ki imajo na dan 31.decembra leta za katero se obračunava trošarina skupno stalno ali začasno prebivališče.
(4) Preseganje količinske omejitve ali sprememba namena porabe iz drugega odstavka tega člena se šteje za opravljanje dejavnosti proizvodnje piva in oseba predloži obračun trošarine in plača trošarino v skladu s 77. členom tega zakona za celotno proizvedeno količino piva.

Zakon začne veljati 15.7. (15 dni po objavi) in se začne uporabljati 1.8.! Tako da čez 3. dni (ker je ravno petek) si odprite prvo 100% doma zvarjeno legalno pivo!
zmaga.gif


Je sicer zakon spet malce okorno spisan ker količina NI vezana na člane gospodinjstva, poraba pa je. Tako da pivo lahko legalno popijete samo sami ali s člani gospodinjstva, ne pa s kolegi (razen če ste cimri) ker potem že kršite 2. člen!
evil.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Vsi, ki se zanimata za varjenje piva doma, lahko pridete v soboto v Kranj https://www.facebook.com/karavana.domacih.pivovarn/ , kjer bo DLDP demonstriral varjenje piva iz ekstrakta (tako z suhim DME, kot tekočim LME).
Demonstracija je brezplačna!
Začne se ob 17h, demonstracije bodo predvidoma potekale od 18-20h in od 21-23h...

Vabljeni...
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Sem član DLDP že dobrih 5 mescov in šele zdaj sem začel bolj aktivno varit pivo doma. Imam pa sicer dva vprašanja.

- Kaj se zdaj dogaja s spletno trgovino pivius varilius? A ima ta stran, sploh še kdaj namen oživet, ker se je govorilo, da se bo lastnik zamenjal ali je pa mogoče bolje, da kar pozabimo na vse skupaj.

- Ali je kje objavljeno kdaj poteka kakšno skupno naročevanje materialov in opreme za pivo. Več kot nas je, bolj se splača, da na koncu prihranimo kakšen €.

Drugače pa vsa čast fantom, ki dobro furajo sceno domačega pivovarstva v Sloveniji. Na čimveč dobrih zvarkov in čimveč uspeha v tem hobiju.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik tomoob pravi:
Sem član DLDP že dobrih 5 mescov in šele zdaj sem začel bolj aktivno varit pivo doma. Imam pa sicer dva vprašanja.

- Kaj se zdaj dogaja s spletno trgovino pivius varilius? A ima ta stran, sploh še kdaj namen oživet, ker se je govorilo, da se bo lastnik zamenjal ali je pa mogoče bolje, da kar pozabimo na vse skupaj.

- Ali je kje objavljeno kdaj poteka kakšno skupno naročevanje materialov in opreme za pivo. Več kot nas je, bolj se splača, da na koncu prihranimo kakšen €.

Drugače pa vsa čast fantom, ki dobro furajo sceno domačega pivovarstva v Sloveniji. Na čimveč dobrih zvarkov in čimveč uspeha v tem hobiju.

Pa saj moje-pivo ima čisto konkurenčne cene, če vzameš večje količine se precej približajo Hmezadu (če prišteješ še prevoz do Žalca). Tudi z kvaliteto še nisem imel problema. Govorim o nabavi surovin za pivo - ne opreme.
Kar se pa opreme tiče, se pa po večini vsak znajde po svoje...
Varilius pa kakor vem ne bo več posloval...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Od danes naprej nismo več na "sivi listi", ampak lahko zase in svoje gospodinjstvo navarite 500L piva.

Če imate, odprite kako buteljko piva
nahrung002.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Od danes naprej nismo več na "sivi listi", ampak lahko zase in svoje gospodinjstvo navarite 500L piva.

Če imate, odprite kako buteljko piva
nahrung002.gif

Si že računal do kdaj boš zapolnil kvote? Do oktrobra?
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Od danes naprej nismo več na "sivi listi", ampak lahko zase in svoje gospodinjstvo navarite 500L piva.

Če imate, odprite kako buteljko piva
nahrung002.gif

Si že računal do kdaj boš zapolnil kvote? Do oktobra?
smile-1.gif