crknila matična

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
torej kot zgleda je šla matična.....ne da nič od sebe ko vklopim računalnik....zalaufa se samo ventilator od procesorja, sistemski ventilator ne zalaufa.....biper se sploh ne oglasi, niti biosa ne zalaufa kot je videt, prav tako ni lučke ki označuje da je računalnik vklopljen....se da kako izločit ostale krivce, glede na to da ne zalaufa čisto nič? .....menda naj bi se vzel ven ram in potem dal nazaj.....ko se je potem prižgal računalnik je menda zasmrdelo ven, čeprav sem sam že dostikrat to doživel ni blo nič fatalnega, kvečjemju je zasmrdel kak prah.....je možno da je šel procesor? ......no da še kaj povem o računalniku.....intel i5-2310, mb msi h67ma-e35(b3), ram je kingston 4gb ......napajalnik je že preverjen in deluje.....kakšna ideja?
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Citat:
Uporabnik colos pravi:
Napihnjeni kondenzatorji
zmaga.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Če bo kako sliko prilepo, pol bo jasno če so kondenzatorji.

Ram pa grafo se mora sprobat na delujoči matični. Če deluje oboje, potem je res matična zanič.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
naredil clear CMOS....kondenzatorje tudi pregledal in ni videt da bi bil kateri napihnjen, pa še boljši kakovosti so, sploh ne vem kak se tem reče (če majo kako posebno ime), namreč nimajo na vrhu križca da lahko spusti dušo če mu je sila....mogoče imajo ti na spodnji strani kaj, a ni pri nobenem videt da bi iztekel elektrolit.....evo link plate pa mi povej če se da pri teh kak videt če so napihnjeni......grafična je tudi integrirana tak da tudi če jo dam ven je isto.....ok brez rama se v BIOS ne da, ampak vseeno bi mogo neki zvok dat od sebe da mu neke fali po moje
confused-1.gif
.....disk se mi zdi da se sicer sliši da zalaufa, a čudno mi je da se sistemski ventilator ne zažene, verjetno ker je očitno res šla plata oziroma vsaj del in ne dobi napetosti
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Poskusi izklopit ta nedelujoč ventilator, mogoče daje napačen signal matični.
Poskusi izklopiti vse diske in cd-rom, mogoče je šel napajalnik.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ni nujno da so "boljši" če imajo drugačno ohišje. No, v vsakem primeru leta in temperaturne razlike delajo svoje. Poglej jih od blizu, da nima kateri napihnjenega "obročka". Če ti izgledajo OK, bi jaz naslednje sumil napajalnik. Če imaš šanso probaj z enim, ki veš da deluje. Potegni ven vse, disk, cd, grafo, probaj pognat samo plato s procom in enim ramom.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Podobno se je pred krakim naredilo meni... Iz plošče je ob vklopu nekaj zacvrčalo, računalnik se ni prižgal, čeprav so vse status LED svetile. Pobral sem ploščo ven, pustil samo procesor, ventilator (nekatere plošče se ne vklopijo, če ne zazanajo CPU ventilatorja) in RAM . Nič... Odvil sem hladilnik čipovja (heatpipe) in ugotovil, da je skurilo en del VRM (voltage regulator). Sem imel eno drugo, slabšo ploščo se v rezervi (čisto nova) in ko sem preselil vse enote na novo ploščo, se tudi ta ni zagnala, svetila pa mi je CPU_Error LED... Takoda zgleda da je poleg matične odneslo tudi CPU (plošča je bila ASRock Extreme 9, CPU pa AMD 9590)...

Ni mi preostalo drugega, kot nabava novega CPU (i5-6600), matične (MSI Z170 M3) in RAM-ov (nove plošče u 1151 podnožji podpirajo večinamo samo DDR4 RAM, ki pa ni navzdol združljiv z DDR3)...
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
zamenjaj se baterijo. jaz sem imel podobne probleme, se racunlnik prizge in ne gre nikamor. Baterija resila problem.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
vse zgoraj našteto že preizkusil....sem zdaj za ziher šel še probat odklopit sistemski ventilator, pa je še vedno isto.....sem pa po slučaju odkril nekaj nenavadnega.....računalnik se sam vklopi nazaj če ga izklopim z gumbom za vklop/izklop takoj ko se ustavi ventilator na napajalniku, torej ventilator napajalnika in procesorja spet zalaufata, ostalo pa je isto.....sem še 1x preveril kondenzatorje pa nisem opazil nič posebnega.....bom jutri če bo čas vzel plato iz kište pa res podrobno pregledal kondenzatorje....no za info naj še povem da se ne prižge nobena ledika, tudi tista ki označuje delovanje računalnika....vse vedno bolj kaže na to da je šla plata, upam da samo to
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
evo sem danes podrobneje pregledal ploščo pa ni bilo videti kakih posebnosti oziroma odstopanj....sem za ziher še 1x zmeril baterijo pa kaže 3,23 V ......še vprašanje, je možno da je crknil procesor? kako to ugotoviti?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
mi je jasno da lahko crkne, mogoče je vprašanje malo nerazumljivo.....še kaka druga opcija razen probat z drugimi deli?
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Najprej poizkusi z drugim napajalnikom, potem rame ven noter, poizkusi z enim ramom, z drugim, prvim na drugi poziciji, Proc ven noter. Pač celega "preguncat" Odklopi vse kar ne rabiš med testiranjem.
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
Za CPU kar dvomim, da je crknil.

Zakaj?
confused-1.gif

Zato. ker v 20 letih, ko se s temi compi zafrkavam, nisem imel tega primera,, Edino v času CPU-jev na SLOT-2 je lahko procesor zgubil kontakt.. Probaj drug napajalnik, potem pa še.. rami..ven-not itd.
zmaga.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
Za CPU kar dvomim, da je crknil.

Zakaj?
confused-1.gif

Zato. ker v 20 letih, ko se s temi compi zafrkavam, nisem imel tega primera,, Edino v času CPU-jev na SLOT-2 je lahko procesor zgubil kontakt.. Probaj drug napajalnik, potem pa še.. rami..ven-not itd.
zmaga.gif

no in kaj boš pol rekel na ta komentar: ?

Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Seveda lahko proc rikne. Enostavno probaj z drugim ali pa tega v drugo mašino

pa prosim ne mi več utrujat z napajalniki in rami ipd, ker je v prejšnjih sporočilih vse že povedano