Prižiganje lučke za zavore - Mercedes Sprinter

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na Sprinterju l. 1998, diski spredaj in zadaj, se mi že dalj časa prižiga lučka za zavore (ploščice, tekočina, kabli,...).

Zavorne ploščice so bile zamenjane (se mi zdi, da se od takrat prižiga), enako zavorna tekočina. Cel sistem deluje OK in na servisu nimajo pojma kje iskati napako. Prižiganje se začne ob daljši vožnji po hribu navzdol - torej ko se segreje in ugasne malo kasneje ko se zavore ohladijo.

Ali je možno, da katera nova ploščica "prebija" in daje znak kot da je obrabljena, ali pa da prebija kabel?

Na plan z idejami prosim.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Jas sem imel enkrat na R5 probleme z kablom za kontakt v ploscici.
Odklopi kable in porocaj
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
Je možno, da imaš premalo zavorne tekočine not?
Na enem Traficu sem imel podobno. Po daljšem klancu navzdol,se je lučka prižgala.
Je pa manjkalo cca. pol deci. Nalil in nikoli več se ni nič prižgali.
Samo v tvojem primeru ne verjamem, da je to, edino,
če so kaj zašuštrali z zavorno pri menjavi ploščic.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Zavorna se načeloma ne doliva
rolleyes-1.gif

Je namreč tudi " senzor" obrabljenosti pološčic
10.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat. Zadeva se vleče že eno leto. Takrat so bile menjane ploščice in zav. tekočina. Po dolgem spustu se prižge lučka, ki signalizira obrabo ploščic + ali pomanjkanje zavorne t. Ponovno vmes dvakrat kontroliran celoten sistem, vključno z debelino ploščic in je vse OK. Sedaj še enkrat zamenjana zav. tekočina pa ni nič boljše.
Danes mi je dalo mislit na servisu Mercedes, ko mi je povedal, da se kabel za ploščice menja ločeno in možno, da to ni bilo menjano in da stari kabel kje prebija.

Je pa težko preverit ker račnunalnik nič ne kaže na diagnostiki, za test pa moram na Pohorje in nazaj dol.
frown-1.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
Pri meni so bile ploščice proti koncu, vendar še ne za zamenjavo, posledično je bilo premalo olja not.
10.gif
tole pa za sebe obdrži. Recimo,da se na avte in njohovo delovanje malo spoznam .

OP
Preveri kable, pa če so jih sploh zamenjali.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Še enkrat. Zadeva se vleče že eno leto. Takrat so bile menjane ploščice in zav. tekočina. Po dolgem spustu se prižge lučka, ki signalizira obrabo ploščic + ali pomanjkanje zavorne t. Ponovno vmes dvakrat kontroliran celoten sistem, vključno z debelino ploščic in je vse OK. Sedaj še enkrat zamenjana zav. tekočina pa ni nič boljše.
Danes mi je dalo mislit na servisu Mercedes, ko mi je povedal, da se kabel za ploščice menja ločeno in možno, da to ni bilo menjano in da stari kabel kje prebija.

Je pa težko preverit ker račnunalnik nič ne kaže na diagnostiki, za test pa moram na Pohorje in nazaj dol.
frown-1.gif

vprašaj za mnenje oz. če ima kakšno idejo uporabnika poldo ,mislim , da ima kar nekaj profesionalnih izkušenj z mercedes gospodarskimi vozili.
https://www.alter.si/tabla/showprofile.php?Cat=&User=610&page=1&what=showmembers
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
52
1
8
Town Of Thousand Radars
Mercedes ima na zavornih ploščicah senzor (če lahko temu tako rečemo), tega bi se naj menjalo ob vsaki menjavi ploščic. Ponavadi se dobi ločeno od ploščic.

Izgleda nekako tako:
http://www.mbparts.com/store/p/757-Mercedes-Benz-Brake-Pad-Sensor.aspx

Je potrošna roba, ce pri menjavi to ni bilo zamenjano, zna prebijat in prižigat lučko. Če je zavorne tekočine dovolj, je ta zadeva za preverit - je dokaj enostavno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To zna bit to kar mi "prodajajo" kot kabel. Cena pri nas je cca 7 evrov.
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
52
1
8
Town Of Thousand Radars
Saj pravim senzor, ce lahko temu tako recemo. V bistvu je kos zice, na koncu oblit s plastiko, katerega vstavis v ploscico. Ko disk pobrusi plastiko, baker nasede na disk/ploscico in prizge lucko.

Glede na to, da ima na koncu konektor, lahko poskusis odklopit in preveris ce se lucka se vedno priziga.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dolgujem odgovor o zaključku.
Zamenjal vse zavorne ploščice in senzorje in sedaj je mir. Dejansko ob zadnji menjavi ploščic senzorji niso bili zamenjani in je en prebijal.
Cena za vse skupaj sitnica glede na varnost, čeprav so stare ploščice bile še ok - preko polovice.