Tokrat so pa šli Marcedesi po tleh

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Mečke kmalu v akciji
evil.gif


http://www.24ur.com/novice/crn...aza-vozila.html

c12283ec22_61770908.jpg
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Mal bolj se potrudijo pri popravilu pleha pa jih prodajo za nove nč bat.... Za dele sigurno ne bodo šli se mi zdi....
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ti avti ne bodo šli ne v ličerijo, niti k strankam, niti ne jih ne bo dalo kupiti po kakšni posebno ugodni ceni. Mercedes standard namreč ne dovoljuje popravil tako poškodovanih vozil.

Vozila, gredo nazaj v tovarno, kje se namenijo za razne raziskave (tudi v snemanju filmov, kjer jih na koncu razbijejo). Vsekakor pa gredo na koncu ta vozila pod prešo in se z njih ne sme vzeti niti ventilčka za gume. V Nemčiji je namreč zakonodaja, da so proizvajalci upravičeni do določenih davčnih olajšav glede na višino sredstev, ki jih vložijo v raziskave. In v kolikor postopajo tako, kot sem zgoraj napisal, se to šteje pod raziskave.

Zanimiv imajo tudi princip uporabe testnega vozila v zasebne namene. Vsi zaposleni (od snežilke naprej) lahko dobijo čez vikend testno vozilo. Obstaja spisek z vrstnim redom, kamor se vpišejo in ko pridejo na vrsto se lahko čez vikend peljejo.

Je pa zanimivo, kako je to rešeno. V kolikor od petka do ponedeljka naredijo manj kot 1.700 kilometrov se šteje, da so ga rabili v privatne namene in morajo plačati dohodnino. V kolikor naredijo več kot 1.700 kilometrov napišejo poročilo (npr., ni mi všeč, kje so stikala za dvih stekla, premajhenj prtljažnik, škripa zadnja leva letvica...) se šteje, da je šlo za test v raziskovalne namene dohodnine ni potrebno plačati.
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Teli niso kaj dost sesuti...bojo šli v ličarijo.
wink-1.gif

Bogi prvi lastnik, ki ga bo prodajal, pa ga bo mtl prišel preverjat
hysterical-1.gif

Zakaj? Je pedanten pri ogledu? Ker sem že razmišljal, da bi naročil ogled enega starega avta v Lj
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
CLA 250 shooting brake bi pa vzel dobro opremljenega za dober denar....kleparja mam odličnega.
grin1.gif


Koenigsegg misli zdaj furat brez crash testov in majo svoj software + simulacije. Zdaj samo vprašanje ali bodo to države sprejele.

PS. Prvi dobavljen Koenigsegg one:1 je naletel na težave na tehničnem v Nemčiji, ker niso mogli vpisat več kot tromestno številko, tako da ma vpisano 999 potem pa v posebnih opombah napisano 1005KM.
grin1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa res... zanimivo.

To je paæ dekavc pa standardno goljufajo, tako da se pri registraciji bejba sploh ni sekirala.
tongue-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ta vozila se večinoma razstavijo in prodajo samo popolnoma brezhibni deli, kot malo rabljeni.