Nakup avtomobila med Slovenci

anketa_avto

Zelenc'
3. maj 2016
8
0
1
Zdravo.
smile-1.gif


Končujem s študijem, pripravljam diplomo na temo nakupa avtomobilov med Slovenci.

Vsak odgovor bi mi prišel prav, upam, da bodo moderatorji dovolili objavo te ankete. Komentarji so zaželeni, če želite vam po končanju študija javim rezultate.

Anketa vam bo vzela 5-6 minut.

Hvala!


ANKETA
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.817
113
Resil,tako da zdaj ves vse o meni
evil.gif


Sem se pa razpizdil pri zadnjem sklopu vprasanj ker se vlecejo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Rešil...

Sicer zanimiva anketa...sploh ce bo primerjala to kar predvidevam
smile-1.gif


Ma pa mal "kvantnega" preskoka...iz avtov skoci v drugi del z osebnostnimi lastnostmi in pogledi brez nekega prehoda...tko da sem se par sekund spraseval ce ne resujem neke 3je ankete....
smile-1.gif
 

anketa_avto

Zelenc'
3. maj 2016
8
0
1
Ekonomska fakulteta.

Namen je ugotoviti ali lahko trdimo, da so kupci določenih znamk drugačni od kupcev drugih znamk oziroma kaj vodi posameznike pri izbiri znamk. Če plastično opišem izmišljene primere, ali so kupci VW bolj delavni? Ail so kupci Mercedesa upokojenci, Audija gadget navdušenci, BMW-ja sebični itd...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
zmaga.gif


Daj če te ne moti javno objavi ugotovitve...bo še zanimiva debata
grin1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
sem se lotil izpolnjevat vendar sem predčasno zaključil, saj že na začetku na kar nekaj vprašanj nisem vedel kaj odgovorit.
Očitno nisem tipični kupec avta , oz. imam tako neizdelano (trenutno) mnenje.....da na vprašanja,"kaj bi,... če bi..." ne morem/upam odgovarjat.
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Citat:
Uporabnik anketa_avto pravi:
Ekonomska fakulteta.

Namen je ugotoviti ali lahko trdimo, da so kupci določenih znamk drugačni od kupcev drugih znamk oziroma kaj vodi posameznike pri izbiri znamk. Če plastično opišem izmišljene primere, ali so kupci VW bolj delavni? Ail so kupci Mercedesa upokojenci, Audija gadget navdušenci, BMW-ja sebični itd...
Ne izpolnjujem anket, ki nimajo vseh vprašanj na eni strani.
700.jpg
 
Nazadnje uredil moderator:

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
581
113
Najprej sem mislil:"meh..še en brezvezen anketar..", potem je pa stvar postala zanimiva:) Lepo bi bilo, če bi objavil tudi rezultate
smile-1.gif
 

anketa_avto

Zelenc'
3. maj 2016
8
0
1
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:
Obvezno objavi ugotovitve!

Ugotovitve bodo znane čez cca 2 tedna, objavil pa jih bom lahko šele po zagovoru, cca avgust.
smile-1.gif



Je pa tako, da rezultatov za vse znamke ne bo. Analitika zahteva določeno velikost vzorca. Teoretično večji kot bo vzorec (več bo rešenih anket), več bo možnosti za podrobno analizo za več znamk.

Iz raznih virov je zaenkrat rešenih cca 150 anket, največ pa jih je ravno iz tega portala Alter.
nahrung002.gif
Cilj je v 2 tednih nabrati 300+
 

anketa_avto

Zelenc'
3. maj 2016
8
0
1
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Mu mater, ...
tongue-1.gif
.

Vem ja, tole z vrednotami se vleče žal. :S Ampak samo relativno...dejansko traja reševanje ankete v povprečju samo cca 5 minut, kar je srednje dolga anketa.
smile-1.gif


Vrednote so standardizirane, nisem si jih sam izmislil. So pa nekatere od njih res smešne
smile-1.gif


Hvala še enkrat, vsem!
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Kdo cekira vzorec? No rezultat nakup avta med Slovenci ali na Alterju? To set mi vedno poraja vprašanje pri teh anketah in glede na to da bo rezultat za marsikoga zanimiv, bi bilo škoda ne mali paziti na vzorec in dobiti izkrivljene rezultate.
 

anketa_avto

Zelenc'
3. maj 2016
8
0
1
Vzorec bom utežil, glede na povprečnega slovenca z vozniškim izpitom, po spolu, starosti in regiji, da bo kar se da natančno. Malce je problem dobiti 50+ populacijo, ampak tega se bom lotil po drugih kanalih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
kako pa veš, da je recimo 10 izpolnjenih anket res od 10 različnih ljudi?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Še več, kako naj ve, da so podatki verodostojni ? Naš narod je v večini narod jamračev, škodožljivcev, zavistnežev, lažnjivcev.
Vprašaš 10 ljudi, kako so kupili nov avto in bo večina odgovorila s kešom. Laž, manjvrednostni kompleks...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Stvar je anonimna. Torej zakaj bi lagal? Da delaš skodo drugemu? Jaz sem čisto po pravici napisal, vklučno z višino plače.