Formula 1 prenos na slovenskih tv???

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pa kaj je možno to ,da ne bo na nobeni Slovenski tv prenosa F1 ???

Preplačujemo Rtv in zdaj še formule ne bodo več prenašali.

stupid-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Dokler se "dobi" Sky F1 s cca. pol minutnim zamikom mi je vseno, če pri nas kdo prenaša ali ne. No tudi kak nemško govoreči backup je OK, če je vreme na netu slabo.

A si lani poslušal tist dolgčas od Miheliča več kot enkrat, ko je bilo med reklamami celo nekaj dirke pokazano?
Če denar namenijo za studije pred/po prenosih prek zime za športe kjer bodo trenutno naši solidni ali v vrhu bo poslanstvo nacionalke pokrito. Pol ogrevalnega kroga reklame, nato vsakih 10-15 minut 3-5 minutni reklamni blok.

Ališič v studiju pa je tudi podoben nivo. Na prizoriščih pa je vsaj nekaj trača povedal, ki ga pred treningi/kvalifikacijami/dirko večinoma ne slišiš na Sky F1. Da bi ga katera od komercialk še pošiljala po dirkališčih pa dvomim. F1 z dobrim lokalnim komentarjem in solidnim spremljevalnim programom je predrag za naš mali trg. To kar je bilo zadnja leta pa je vseeno, če ni.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Nekateri pač radi pogledamo tudi v svojem jeziku... In glede na to da rtv slo ni zastonj bi lahko imela ta in še marsikateri drug prenos.

Včasih so rekli da plačljiva tv ne sme imeti reklam..in kaj je od tega ?

lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Nekateri pač radi pogledamo tudi v svojem jeziku... In glede na to da rtv slo ni zastonj bi lahko imela ta in še marsikateri drug prenos.

Včasih so rekli da plačljiva tv ne sme imeti reklam..in kaj je od tega ?

lp

Tudi če bi bilo kaj od tega, bi v naslednjem členu v zakonu o medijih pisalo ''prejšnji člen ne velja za RTV''
tongue-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Pa kaj je možno to ,da ne bo na nobeni Slovenski tv prenosa F1 ???

Preplačujemo Rtv in zdaj še formule ne bodo več prenašali.

stupid-1.gif
Pomoje nimajo prostora od silne natrpanosti sporeda. Kdaj pa naj bi po tvoje ponavljali predtekmovalne tekme in potem osmino finala svetovnega prvenstva v fuzbalu iz leta 20XX?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=30524

No, jasno je, da prenosov v slovenščini na slovenskih televizijah letos ne bo, kar pa je bilo tako ali tako za pričakovati. Seveda obstaja možnost, da se zadnji hip s kakim zelo noro ugodnim popustom katera televizija vendarle spari z Ecclestonom, komentira iz studija in naredi reprizo lanskega dolgčasa za praktično nič stroškov. A trenutni status pravi – ni F1 po več desetletjih. Tako ostane - ORF, RTL in seveda legendarni SKY za tiste iznajdljive.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Si smešen? Jodl jodl? Potem raje ne gledam.

Sky preko neta, itak pa tak zadnja leta ni več zanimivo in tudi če se ne bo gledalo, ne bo škode
wink-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.018
113
Evo lep primer kako priljubljenost športa pade. Če bi bila gledanost velika, potem sporeda F1 sigurno ne bi ukinili. Tako pa se gledanost približuje ničli in imamo kaj imamo. Najprej Šumija izgubimo (tako hejterji kot loverji), nato pa še viličarje (zvok je prav tak) postavijo na pisto, pa imamo to kar je.
Po mojem bo gledanot Moto GP-ja pravtako padla ko ne bo več Valeja. Pač ti športi potrebujejo neko kontraverzno ali karizmatično osebo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Bi se moral človek vprašat na kaki podlagi oni merijo gledanost. V 21. stoletju mora človek gledat F1 na tuji televiziji. Pa kam gremo v tri piz.... materne. Da ni v sloveniji televizije, ki bi odkupila pravice za F1. Za neke brezvezne tuje lige v nogometu, pa je denar
stupid-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Ne gre se toliko za pravice, kot bolj za porazno komentiranje. V F1 je sila malo dogajanja ob stezi in temu primerno se morajo prilagoditi tudi komentatorji. Ališič je pač trosil trače in je zato bil zanimiv, ter z "UUUUUUUUUUU" vložki. Mihelič je poskusil s tehnikalijami a ga je povozil čas.

Zato je SKY toliko nad vsemi, naredijo prenos izjemno zanimiv, pa magari je dirka v monaku, pač vedo kako se tej zadevi streže in gledalec ima vedno občutek, da je zanimivo gledat dirko.

Podobno je pri smučarkih skokih in staretom, če ni stareta je prenos nezanimiv, tista 1min ko skače prevc prehitro mine, ampak stare potem blodi in pljuva po sodnikih pa naredi celotno tekmo zanimivo.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Problem gledanosti na manjših TV kot so v SLO je predvsem prezentacija celotne zadeve.
Gre za tehnični šport in težko je na stezi vedno napeto. Ko pa ozadnje ni oz je slabo predstavljeno je pa dolgčas. Razlike zaradi tehnike so vedno bile in vedno bodo. Trenutno pa so prevelike in na stezi ob normalnih kvalifikacijah in štartih ni akcije. In tudi v preteklosti je bilo velikokrat tako. V času MS je bila zadeva večji dolgčas dolgčas kot je zadnja leta. Ko sem "odkril" Sky F1 sem začel gledat, Prej sem bolj kot ne le spremljal. Pač, če sem bil notri pogledal kvalifikacije/dirko na SLO kanalu ali ORF. Odvisno kaj se mi je poslušalo.