Ne tekstam, ko vozim

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A je še komu zapel za oko zgornji napis, ki se po novem pojavlja na tablah nad AC?

Sem moral danes prav dobro pogledati - na prvi pogled se mi je zdelo, da se druga beseda začne s "s" in da je brez "t".
redface-1.gif


Potem se pa sem samo čakal, da se bo začelo vrteti in se zaključilo (ali pač začelo) s "Slovenec sem! Ne skesam, ko vozim!" ozr. po domače: "Slovencelj sem. Ko sem za volanom se mi j.ebe za vse ostale!"
evil.gif


Me pa vseeno zanima kakšen faks ima končan avtor tega umotvora.
rolleyes-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Nc videl, ker tekstam ko vozim :D [cenzura] ga....je treba po omejitvah, pa je treba dolgcas preganjat, pa se cnej je....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Meni je tudi padel v oko ta zapis ja ampak to bolj kot ne zaradi uporabe besede "tekstam". Kaj slovenščina res nima bolj primerne besede (retorično vprašanje, seveda jo ima) in je pod nujno treba naredit novo tujko "tekstam". Predvidevam, da so to povzeli iz fraze ala "Don't text while you drive" ali pa kaj podobnega. Kaj za vaga je narobe recimo z "ne tipkam, ko vozim" ali pa "ne pišem, ko vozim". Kr neki v glavnem, če se mene vpraša.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
A je sploh pametno ob ceste postavljati plakate s takšno vsebino, ob katerih se človek preveč zamisli nad pomenom? Da se potem še par kilometrov tuhta, kaj je plakat hotel povedati, od kje jim takšen umotvor, ... koliko ima to kaj vpliva na koncentracijo pri nadaljni vožnji?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
A je sploh pametno ob ceste postavljati plakate s takšno vsebino, ob katerih se človek preveč zamisli nad pomenom? Da se potem še par kilometrov tuhta, kaj je plakat hotel povedati, od kje jim takšen umotvor, ... koliko ima to kaj vpliva na koncentracijo pri nadaljni vožnji?

Ja ali pa ko je ZM imela tisto akcijo z jumbo plakati "Glej na cesto" na plakatu pa parmetrski bejba z vpadljivimi joški, ki ti kot magnet privlačijo tvoj pogled
grin1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Jaz sem mislil da je to v vezi s tekstilom, oziroma z blagom iz tekstila. Torej ne smem sopotnici z roko segati do spodnjic (textilnih) med vožnjo.
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Predvidevam, da so to povzeli iz fraze ala "Don't text while you drive" ali pa kaj podobnega. Kaj za vaga je narobe recimo z "ne tipkam, ko vozim" ali pa "ne pišem, ko vozim". Kr neki v glavnem, če se mene vpraša.

GoogeLJ translejt press
grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ko ma LIDL čez cel kozolc reklamo za žajfo za pi.čko pa nobenga ne mot. Če se le da brez rodilnika in z napačno uporabo z in s.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
mogoče zato, ker nas reklame za žensko intimno nego nekako ne zanimajo?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Takele plakate sem danes videl po Ljubljani.

240__image_790.jpg

Malce ponesrečen izbor, če mene vprašate. Tole si bo marsikdo razlagal narobe
confused-1.gif


(vem, da leti na LOL v smislu "tekstanja", ko se pošiljajo okrajšave namesto celotnega stavka, pa vseeno ... invalid in LOL pač ne gresta skupaj – IMHO)
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Meni se ideja zdi dobra, v smislu "zdaj pišeš LOL, jutri boš invalid", je pa potem prva interpretacija (vsaj pri meni in vidim da nekako tudi pri ostalih) nepravilna in zato izvedba ne izpade ravno uspešno.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
53
48
122
Glede na to, da je narocnik oglasa drustvo, ki se ukvarja z invalidi in v njem tudi sodelujejo invalidi, so ocitno presodili, da je v redu.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem ga videl na busnih po MB, meni se zdi posrečena ideja, pade v oči že zaradi barve plakata. Včasih so tile 'državni' plakati tak glupih barvnih kombinacij in velikosti besedila, da moraš od blizu pogledat kaj sploh piše - varno ful
bonk.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Meni je tudi padel v oko ta zapis ja ampak to bolj kot ne zaradi uporabe besede "tekstam". Kaj slovenščina res nima bolj primerne besede (retorično vprašanje, seveda jo ima) in je pod nujno treba naredit novo tujko "tekstam". Predvidevam, da so to povzeli iz fraze ala "Don't text while you drive" ali pa kaj podobnega. Kaj za vaga je narobe recimo z "ne tipkam, ko vozim" ali pa "ne pišem, ko vozim". Kr neki v glavnem, če se mene vpraša.

467716-post_slo.gif