banda poštna ...

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
zaračunali carino za paket s kitajske v vrednosti 56 evrov. doplačat sem moral še 21 evrov, pa še to zato, ker so me po besedah poštne uslužbenke naključno izžrebali za carinski pregled. sploh ne pregledajo vsega, ampak samo, če maš srečo. to se mi zdi nezaslišano, ker bi naj zakoni veljali za vse enako. pritožba se seveda plača ... naj grejo nekam ...
sicer je enak izdelek pri nas 81 evrov, tak da sem 4 evre v plusu, pa vseeno se mi ne zdi prav, da naključno ocarinijo nekatere ...
 

samik

Zelenc'
30. nov 2015
19
0
1
Zračunali so ti 11€ ddvja + 10 € stroškov postopka. Če bi bil izdelek pod 50€ , bi bili stroški malo nižji. Nobene carine ti niso naračunali. To bi bilo pri vrednosti čez 150€, pa še to ne za vse izdelke.

Vse je pravilno izračunano, par dni nazaj sem sam nekaj naročeval v podobni vrednosti, na tistem listu vse lepo piše.
 
Nazadnje urejeno:

samik

Zelenc'
30. nov 2015
19
0
1
Pa tudi ne gre za noben random pregled, pregledajo vse kar sumijo da je vredno več od 22€. Seveda so izjeme, da se kak paket tudi spregleda ali spusti. In po novem letu so ratali kar dosledni s pregledi, ni več popuščanja. Davek je pač treba plačati, pošti se pa klasični promet zmanjšuje, tako da morajo nekje pobrati.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.972
113
Že 146123786540235823487956-tič. To delo opravlja carinska pošta, ki je del carine!!!!!! Dajte si to v glavo vcepit. Poštna uslužbenka ti je le predala njihovo obvestilo. Ti stroški gredo v proračun in ne na račun Pošte Slovenije.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.972
113
Pismo... Kam gre denar če plačaš kazen policaju??? Ali stroški upravnega postopka? Isto ti je to sranje.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Mene bolj moti da so tako počasni, plačaš extra poštnino da ti pošiljka pride hitro v Slovenijo (singapur 4 dni pošiljka prišla 31.12) šele včeraj dobim obvestilo da jim moram poslati račun o vrednosti pošiljke ( če mislijo da goljufam naj podajo kazensko ovadbo) zdaj bo pa še 3 dni trajalo preden stvar pride domov (od 1.1. 2016 ni več prevzemov na okencu carinske pošte kot je pisalo v obvestilu??). 4 dni čez pol sveta pa 14 dni zadnjih 30 km.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.972
113
Mene tudi marsikaj v tej hebeni državi moti. Pa zato ne krivim Francelna iz Velikih Lašč.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Mene bolj moti da so tako počasni, plačaš extra poštnino da ti pošiljka pride hitro v Slovenijo (singapur 4 dni pošiljka prišla 31.12) šele včeraj dobim obvestilo da jim moram poslati račun o vrednosti pošiljke ( če mislijo da goljufam naj podajo kazensko ovadbo) zdaj bo pa še 3 dni trajalo preden stvar pride domov (od 1.1. 2016 ni več prevzemov na okencu carinske pošte kot je pisalo v obvestilu??). 4 dni čez pol sveta pa 14 dni zadnjih 30 km.

No... če je bilo "štempljano" zadnji delovni dan lani, je šlo na kup, ki so ga 4.1. začeli sortirat, 6.1. so poslali in 7. si imel obvestilo doma. Torej, za obdelavo so rabli 3 delavne dni, kar se mi zdi, glede na čas v letu, zelo vredu. Včasih če nisi imel sreče, so izven "sezone" rabili več, da so ti poslali obvestilo
zmaga.gif
 

samik

Zelenc'
30. nov 2015
19
0
1
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Mene bolj moti da so tako počasni, plačaš extra poštnino da ti pošiljka pride hitro v Slovenijo (singapur 4 dni pošiljka prišla 31.12) šele včeraj dobim obvestilo da jim moram poslati račun o vrednosti pošiljke ( če mislijo da goljufam naj podajo kazensko ovadbo) zdaj bo pa še 3 dni trajalo preden stvar pride domov (od 1.1. 2016 ni več prevzemov na okencu carinske pošte kot je pisalo v obvestilu??). 4 dni čez pol sveta pa 14 dni zadnjih 30 km.

Lahko uvoziš prek DHL, oni te že med potovanjem pošiljke pozovejo k predložitvi dokumentacije, ampak so ponavadi dražji, že vsaj zaradi 10€ bančne garancije.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
Jaz čakam en paket, ki je po trackingu malezijske pošte v Sloveniji od 28. novembra, do mene pa še ni prišel.

En paket pa je bil po istem trackingu v Sloveniji od 24. novembra, dostavljen pa je bil 31. decembra. Na kuverti pa je bila štampiljka daljnjevzhodne pošte iz 4. novembra.

Tista "o p*zda kje js žvim" je čisto na mestu...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Mislim, da nimaš prav. To kar vidiš na trackingu je "na poti" in ne še v Sloveniji. Pitaj boga v kateri luki je kontejner s tvojo pošiljko.

Ali resno misliš, da se da pošti tako dolgo skladiščiti tvojo robo?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Jaz čakam en paket, ki je po trackingu malezijske pošte v Sloveniji od 28. novembra, do mene pa še ni prišel

To se meni zgodi, če kupim kak 'originalen' izdelek na Aliju. Pač jebiga, sporočim, da paketa nisem dobil, dobim denar vrnjen pa je. Včaish pa pošljejo še enkrat in paket dobim (nazadnje 'RayBan' očala). Loterija pač... Sicer pa imam raje, da paketa preprosto ne dobim, kot mi naprtijo še kakšne stroške uničenja.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
ma v mojem primeru gre za neke elektronske komponente, brezvezna roba za par 10 centov

če ne dobim se ne sekiram preveč, še vsakič sem denar dobil
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Pa to še ni vse
evil.gif



Pošlješ malce pomembnejšo pošto ("malce" sem napisal, ne zelo), pa za vsak slučaj (do)plačaš "priporočeno" pošiljko.

A ni sicer delo poštarjev dostavljanje pošte na pravi naslov v nekem doglednem roku? Za vsak slučaj pa moraš še dodatno doplačat, da pošta ziher prispe
evil.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kdo te sili? Tudi navadna pošta prispe v več kot 99,9% primerih. Pa tudi priporočena se včasih izgubi.
smile-1.gif