Petrol elektrika

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Včeraj ko sem šel tankat na petrol mi je uslužbenec ponudil njihovo elektriko. Zadeva na prvi pogled zgleda dobro, saj s točkami lahko precej zmanjšaš račun. Ker pa ni vse zlato kar se sveti, sem malo skeptičen. Je že kdo bolj podrobno naštudiral to ponudbo in naredil primerjavo z gen-i?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Sem na petrolu (plin+elektrika). V bistvu je elektrika na našem koncu preko ECE. Prišel po pošti še en dokument za popisat.
Grem gledat, če že lahko vnovčim petrolove točke za cenejši štrom.
zmaga.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
KSZ
pike (kolikor je meni znano) lahko vnovčiš pozneje. Mislim da za 1600 pik imaš v mesecu januarju, februarju in marcu (mogoče feb. mar. in april, pač trije meseci, ne vem točno kateri ampak v začetku leta) 15% popust. Pravijo da je Gen-i cenejši, meni se je splačal prehod z el.Primorska na Petrol, ker še nikdar nisem plačal toliko visoke položnice kot je bil tam minimum, tudi z poznejšim poračunom. Se pa poraba giblje okrog 300-400 (pa tudi več) kilovatov na mesec.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Pri Petrolu imaš na plin in elektriko lahko 4 mesece popusta (jan...apr) in sicer za vsak % popusta pri elektriki rabiš 120 pik (max 15% oz. 1800 pik) in pri plinu 100 pik (max 5% oz. 500 pik). Je pa to popust zgolj na elektriko in zgolj na plin ne na celoten račun. Dejansko je popusta precej manj. Lani mi je pri računu za elektriko 58€ 15% popust znesel 3,98€ in pri plinu pri računi 210€ tam 7,49 €. Večino na računu itak predstavljajo razne: omrežnine, trošarine, DDV...

Menjava dobavitelja, če nimaš toplotne črpalke ali ogrevanja na elektriko nima nekega posebnega finančnega učinka. Sam sem ga zamenjal npr. le zaradi tega, ker mi je dobavitelj elektrike začel računati izdajo računa. Plačati skoraj 1€ za izdajo računa zgolj v elektronski obliki se mi je pač zdel nateg na suho.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
NE more ti dati prodajalec elektrike popust na nekaj, kar je zakonsko določeno s strani države (razni prispevki, trošarine in podobna jajca). Tega ti nihče ne da... Tako da ta 15% popust ni zavajanje.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
NE more ti dati prodajalec elektrike popust na nekaj, kar je zakonsko določeno s strani države (razni prispevki, trošarine in podobna jajca). Tega ti nihče ne da... Tako da ta 15% popust ni zavajanje.
Če to leti name... sem mogoče trdil, da je zavajanje
stupid-1.gif


PS- mnogi ljudje pač pogledajo, koliko plačajo sedaj in tam vidijo velik naslov POPUST in potem sklepajo, da bodo plačali precej manj. Ko pa dobijo prvi račun pa sledi razočaranje, besni komentarji...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na splošno... Folk ne bere vsega tiska. Saj če natančno pogledaš račun vidiš da je znesek samega energenta na računu manjši kot pa 50% celotnega zneska. Ostalo gre za futr raznim pijavkam...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Po moje bodo kmalu vsi uvedli račun podoben ecejevem, čeprav bi tega jaz tudi drugače naredila. Na levo stran bi dala vse kar se nanaša na porabljene kwh, na desno pa kaj se plača tudi če ne porabiš niti 1 kwh.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem naredil izračun na njihovi strani in bi s 15% popustom na leto prišparali okoli 50-60€. Brez tega popusta pa bi bilo dražje kot pri gen-i. Imamo pa dvotarifni števec, mesečni račun pa se giblje okoli 110€...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
naredi raje še sam izračun, npr. v excelu. v tabelo vnesi vse postavke s tvojega računa, tako da se bo izračun ujemal s tistim na računu. potem spremeni postavke pri ceni električne energije in primerjaj. pazi na to, ali so cene z ali brez DDV.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Sem naredil izračun na njihovi strani in bi s 15% popustom na leto prišparali okoli 50-60€. Brez tega popusta pa bi bilo dražje kot pri gen-i. Imamo pa dvotarifni števec, mesečni račun pa se giblje okoli 110€...
Popust je le 4 mesece (sicer zimske, ko je poraba največja= se splača sproti javljati porabo) in ne celo leto. Če imaš račun okoli 110€ potem lahko na podlagi mojega lanskega prihranka pričakuješ tam 8 €/mesec (*4= 32 €). 8 mesecev pa je GEN-i cenejši. Če boš vse preračunal boš tam-tam (razen če se greješ na elektriko in sproti javljaš porabo).
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Verjetno imaš prav.

Imam pa JAZ eno lastnost: da nočem ostajat pri "ljudeh" (firmah,...), ki me imajo za norca in odirajo dokler lahko!!

ECE bi lahko sam od sebe ponudil boljše cene svojim uporabnikom! AMPAK NE! Oni lupijo svoje stalne stranke!!
Tako, da mene ne vidijo več pri njih.