Interval menjave kabinskega filtra v VAG grupi?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
A kdo ve na koliko km se menja kabinski filtrer pri novih (TSI) mašinah?
Na netu sem zasledil različne podatke od 30k km pa do 60k km?

Še najbolj verodostojen je tale:
http://wms.tkcarsites.com/PagesOnTheFly/Assets/1804/maintenance-schedule-TSI2.0L-engine.pdf

No če ima kdo dostop do teh info me zelo zanima za 1.4 TSI modele.

Sprašujem ker sem pred kratkim imel že drugi redni servis (30k km) in mi še vedno niso zamenjali kabinskega filtra, pa mi je malo čudno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mislim da tisti ki menjajo kabinski filter šele na toliko kilometrov so malo...
Glede na to, da ta filter dejansko pobere skoraj vso nesnago iz zraka predno vstopi v kabino si potniki zaslužijo da ga menjaš po potrebi... recimo vsaj 1x letno, osebno ga 2x letno, ker je to minimalen strošek za kvaliteto zraka v potniškem prostoru.
Cena pa tudi ni taka, pri meni menjava vzame celih 5 minut.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Sej to se je meni zdelo čudno. Ker na prejšnjem avtu sem 1x letno sam zamenjal filter in je bil vedno čisto črn.
Bom ga kar nabavil, pa sam zamenjal pa bo...
 
Nazadnje urejeno:

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Sam imam zdaj že pri drugem avtu na 2 leti oz. 30k km.
Ne vem, men se zdi čudno ko pridem na servis in kar nekaj vsiljujejo, da bi moral vsako leto zraven olja menjat.
Pri prejšnjem avtu ga nisem 4 leta oz. 30k km, letos bi pa menjal vse filtre, ampak je prišlo tako da sem avto prodal. Ampak ja, menjalo naj bi se na 2 leti.

Prej se mi zdi bolj nujno menjat zračni filter na 30k km, namesto na 60k kot piše v manualu.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Up to you. Jaz mam svojo družino rad, pa ji privoščim čist zrak brez vonja po zatohlem.

Saj poznaš oni štos o blondinki in plenici?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Sam imam zdaj že pri drugem avtu na 2 leti oz. 30k km.
Ne vem, men se zdi čudno ko pridem na servis in kar nekaj vsiljujejo, da bi moral vsako leto zraven olja menjat.
Pri prejšnjem avtu ga nisem 4 leta oz. 30k km, letos bi pa menjal vse filtre, ampak je prišlo tako da sem avto prodal. Ampak ja, menjalo naj bi se na 2 leti.

Prej se mi zdi bolj nujno menjat zračni filter na 30k km, namesto na 60k kot piše v manualu.
Nevem no, šparat na tok pocen stvari kot je kabinski filter. Menjam vsak servis, beri dvakrat letno približno.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Jaz menjam 1x letno, vmes ga 1x spiham s kompresorjem in nato operem. Našpricam z meglio-m oz. podobno zadevo in sperem z vodo.

Za moje korito stane cca 30€
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
kaj ima čiščenje z razmaščevalcem veze pri prašnem filtru?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Sej to se je meni zdelo čudno. Ker na prejšnjem avtu sem 1x letno sam zamenjal filter in je bil vedno čisto črn.
Bom ga kar nabavil, pa sam zamenjal pa bo...
da ti ne bi slucajno zaradi tega "padla" garancija
wink-1.gif

Menjam letno ob servisu. Upam da v njem ni kaka "kemija". Da pa bi ga z meglio šprical mi pa na kraj pameti ne pride.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst vse (4) filtre menjam 2x na leto.
(zračni v kabini, zračni pri mašini, olje, nafta) Sej tolk dragi pa spet niso.
Pa zračne lahko sam zamenjam v 5minutah.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Sej tolk dragi pa spet niso.

če imaš cliota pa not tlačiš najcenejše ponaredke res ni drago, pri kakem drugem avtu pa gre hitro za 100€, ki jih dejansko vržeš stran samo zaradi dobrega občutka

če so filtri deklarirani za 60k, potem je to malo bv menjat na 15... no kabinskega tudi jaz menjam ob vsakem servisu
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Če dam noter originalnega 04E129620, najbrž nebi smel biti problem...
http://goo.gl/ujK0rX

O čem je sedaj govora o zračnem filtru motorja ali kabinskem filtru? Ker tole meni deluje kot motorni zračni filter.

Zračni filter (motorja) se ponavadi (tudi pri VAGu) menja na dva intervala menjave olja, vmes se ga samo preveri (da ni zapacan iz kakšnega čudnega vzroka).

Kabinski filter se menja odvisno od lokacije in podnebja, pri nas je pametno menjat na vsak interval menjave olja ker na splošnem ima slovenija veliko prašnih delcev (gozdovi pa to).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Sej tolk dragi pa spet niso.

če imaš cliota pa not tlačiš najcenejše ponaredke res ni drago, pri kakem drugem avtu pa gre hitro za 100€, ki jih dejansko vržeš stran samo zaradi dobrega občutka

če so filtri deklarirani za 60k, potem je to malo bv menjat na 15... no kabinskega tudi jaz menjam ob vsakem servisu

za MANN filtra zraka sem dal 18 in 9€, pa je avto za 2cliota;)

Za dober občutek?? Pa si že kdaj videl filter ob menjavi?? Mene prime, da bi ga še kdaj vmes zamenjal kolk vsran zna bit.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
za MANN filtra zraka sem dal 18 in 9€, pa je avto za 2cliota;)

Za dober občutek?? Pa si že kdaj videl filter ob menjavi?? Mene prime, da bi ga še kdaj vmes zamenjal kolk vsran zna bit.

btk če so filtri usrani, ker je to itak njihov namen. sicer pa gre za avto ne pa za človeka

aja, ti misliš, da bo avto guznil zaradi tega... pač živiš v zmoti
wink-1.gif


za moj avto pa filtri niso tako poceni, da bi jih menjal zaradi lažnega dobrega občutka... od manna naftni je 40€, zračni 20€, filter kabine 30€ itd.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jp, za zračni filter v kabini me najbolj skrbi, kako dela mašina
wink-1.gif


za rapid-ko pa že ne morjo bit tko dragi filtri!! Razen, če kupuješ na pooblaščencu, ker je še v garanciji?? Mal po surfaš, @nardonjaka pocukaš za rokav, pa se dobi bolj človeške cene;)