Za koga vse je reševalni pas?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Včeraj avtocesta Koper - Ljubljana, stoječa kolona več kilometrov, folk sam od sebe začne ustvarjat reševalni pas po sredini, ker se ni vedlo kaj je. Širša vozila kot so camp prikolice so bili delno tudi na odstavnem pasu zaradi svoje širine.

In potem zanimivost: po odstavnem pasu prišiba Darsovo vozilo s tisti svojimi svetlobnimi tablami in trobi camp prikolicam naj se umaknejo z odstavnega pasu (kar je seveda pomenilo, da reševalnega pasu ni več bilo). Povdarjam, bili so delno na odstavnem predvsem v primerih ko sta vštric stali 2 širši vozili.

Folk je bil zmeden kam se naj sploh odstrani ...
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Darsovci so delovali po črki zakona! Čestitke (kot vsem v državnik službah, firmah, ki tako počnejo).

Prikoličarji naj samo upoštevajo zakon, pa bo problem rešen!

(Ko se bojo reševalna vozila zatsknila pri njih pa naj jim prijazno povejo darsovo klicno (brezplačno) številko, da se obrnejo na njih. Zakon je vendar jasen in se ga spoštuje!).
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
to je problem na katerega opozarjajo gasilci kot mi resevalci, ker se zaradi preozkih pasov nimas kam umakniti!! ce naredis spuro po sredini je odstavni pas zaseden! In tega ljudje v pisarnah se zmeraj ne dojamejo.
je imel cankar kar prav o slovencih.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
vincent, problem je, ce se postavis tako kot na tej sliki, prikolicarji, sirsi kombiji, kamioni zasedejo skoraj ves odstavni pas!!! tisti, ki je tale zakon spesnil in narisal sliko je imel eno bolezen.

61634824.jpg
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
to je zakon, ki se dobro obnese na vsaj in tri pasovnicah in ki ga je spet en najbrz spet s kupljenim faksom hotel vpeljati v obstojeco slo zakonodajo. pazi, tole so slike s poklopljenimi zunanjimi ogledali (pristej se 40cm vsakemu kamionu in 30 avtomobilu)
635445993138334742_avtocestagasilci_975px.jpg
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Tak na ozko je problem priti skozi garažna vrata, ne pa se pričakuje da bodo reševalci in gasilci hiteli skozi par kilometrov.

Sicer pa sumim, da so čistili pas zaradi srebrnega Mercedesa ML s CMD tablicami, ki je dobesedno dirkal ene 70km/h po odstavnem kakšnih 5min za njimi.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
lej po odstavnem pasu se ne SMEMO voziti niti na nujni voznji! pac jebiga fuknjen zakon! ce mene v resilcu na nujni voznji z luckami, sirenami in reveza zadaj z infaktom, ki bo zivel se max 10min brez urgentne obravnave... jaz pa v sentvidu na celovski na zelenem semaforju v katerega zapelje in rukne clovek, ki je tipkal sms za volanom bom jaz kriv! koliko ene arogance in zahojene pisarniske polpismenosti mi se gremo pa vzpostavitev urgentnih centrov po sloveniji....in sedaj teli pasovi.

kot bi pozare v avstraliji gasili s kaglico in lopatko
bonk.gif


vazno, da lahko darsovci kosijo travo na relaciji ac vodice - sentvid v soboto dopoldan 1. avgusta, zaprejo en pas in smo se v veckilometrski koloni premikali po polzje do ljubljane in nazaj! sem se ustavil in delavce vprasal po zdravi pameti. pripravljam pa eno pismo darsu, ceprav nisem za to primeren, odgovorni (avto revije, amzs...) pa spijo in se soncijo na svojih jahtah na jadranu.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Tale reševalni pas je res ena sama zmeda. Kakšen mesec nazaj je prišlo do kolone. Seveda kot je v navadi pri nas, 99% ljudi se ne razvrsti na skrajne robove ampak ostanejo kot so prišli v kolono, na sredini. Potem se od zadaj čez par minut pripeljejo policisti in gasilci. Ker ni bilo prostora za gasilski tovornjak, sem se umaknil delno tudi na odstavni pas in tam ostal, tudi ko smo se pomikali naprej. Potem pa čez čas po odstavnem pasu pripelje rešilec, verjetno ne na nujni vožnji, bil je eden tistih privat rešilcev. Zgleda res da kamor se umakneš, si nekomu na poti. Namesto da bi se najprej vse te javne službe dogovorile kje najbolje speljati ta pas in šele potem to spraviti v zakon in med ljudi, pa vsak nekaj po svoje.

Ne vem kako jim je uspelo v Avstriji ljudi prepričat da se takoj ob koloni umaknejo levo in desno, kar sami od sebe. Je to zaradi kulture, ali kaj drugega?
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
to je zakon, ki se dobro obnese na vsaj in tri pasovnicah in ki ga je spet en najbrz spet s kupljenim faksom hotel vpeljati v obstojeco slo zakonodajo. pazi, tole so slike s poklopljenimi zunanjimi ogledali (pristej se 40cm vsakemu kamionu in 30 avtomobilu)
635445993138334742_avtocestagasilci_975px.jpg

Kam začnemo pošiljat maile za tale debilizem? Kot prvo je tukaj kamion na prehitevalnem pasu že to je smeh. Kot drugo, so pozabili na enoprostorce in kombije? Zadeve so široke okoli 2m in se tale slika že sesuje, kje so še vse kamp prikolice itd...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Včeraj avtocesta Koper - Ljubljana, stoječa kolona več kilometrov, folk sam od sebe začne ustvarjat reševalni pas po sredini, ker se ni vedlo kaj je. Širša vozila kot so camp prikolice so bili delno tudi na odstavnem pasu zaradi svoje širine.

In potem zanimivost: po odstavnem pasu prišiba Darsovo vozilo s tisti svojimi svetlobnimi tablami in trobi camp prikolicam naj se umaknejo z odstavnega pasu (kar je seveda pomenilo, da reševalnega pasu ni več bilo). Povdarjam, bili so delno na odstavnem predvsem v primerih ko sta vštric stali 2 širši vozili.

Folk je bil zmeden kam se naj sploh odstrani ...

Kaj se čudiš, darsovci so znani imbecili.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
to je problem na katerega opozarjajo gasilci kot mi resevalci, ker se zaradi preozkih pasov nimas kam umakniti!! ce naredis spuro po sredini je odstavni pas zaseden! In tega ljudje v pisarnah se zmeraj ne dojamejo.
je imel cankar kar prav o slovencih.

Ja in kaj če je odstavni zasede? Se pač še bebavi darsovci peljejo po sredini.

Predpis je treba čisto malo spremenit, pa ne bo nobenih problemov: levi pas se umika levo do roba asfalta. Desni desno do roba asfalta. Če so trije pasovi (ali več), vsi razen levega v kolone najbolj desno kot se da).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
vincent, problem je, ce se postavis tako kot na tej sliki, prikolicarji, sirsi kombiji, kamioni zasedejo skoraj ves odstavni pas!!! tisti, ki je tale zakon spesnil in narisal sliko je imel eno bolezen.

Ja, reče se ji IQ nižji od sobne temperature.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
lej po odstavnem pasu se ne SMEMO voziti niti na nujni voznji! pac jebiga fuknjen zakon! ce mene v resilcu na nujni voznji z luckami, sirenami in reveza zadaj z infaktom, ki bo zivel se max 10min brez urgentne obravnave... jaz pa v sentvidu na celovski na zelenem semaforju v katerega zapelje in rukne clovek, ki je tipkal sms za volanom bom jaz kriv! koliko ene arogance in zahojene pisarniske polpismenosti mi se gremo pa vzpostavitev urgentnih centrov po sloveniji....in sedaj teli pasovi.

kot bi pozare v avstraliji gasili s kaglico in lopatko
bonk.gif


vazno, da lahko darsovci kosijo travo na relaciji ac vodice - sentvid v soboto dopoldan 1. avgusta, zaprejo en pas in smo se v veckilometrski koloni premikali po polzje do ljubljane in nazaj! sem se ustavil in delavce vprasal po zdravi pameti. pripravljam pa eno pismo darsu, ceprav nisem za to primeren, odgovorni (avto revije, amzs...) pa spijo in se soncijo na svojih jahtah na jadranu.

Ma ne? A ti veš, koliko vprašanj na to temo sem zastavil darsu in policiji (pa pazi, oboji vedno odgovorijo, da se strinjajo z mano). Koliko člankov na to temo objavili?
Glej, dokler ne bodo cee državne uprave (ne javne uprave, državne uprave) postavili na cesto in jih nazaj zaopslili le 75% (9j ukinili kup nepotrebnih organov), dokler pisec takega predpisa ne bo ostal brez službe zaradi neumnosti, ki jho je naredil, ne bo nič bolje.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.359
1.735
113
Tole se je predlagalo vladi že v 2013. Odgovora ni bilo. Mogoče bi bilo za poskusti še enkrat.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Tak na ozko je problem priti skozi garažna vrata, ne pa se pričakuje da bodo reševalci in gasilci hiteli skozi par kilometrov.

Sicer pa sumim, da so čistili pas zaradi srebrnega Mercedesa ML s CMD tablicami, ki je dobesedno dirkal ene 70km/h po odstavnem kakšnih 5min za njimi.
Zakaj nisi posnel in darsovcev in mercedesa? To bi se spet zabavali.

In kaj Dars pravi na to, se smejo vozila (vključno z darsovim) peljat po odstavnem pasu?

Kaj imajo kamioni za delat na prehitevalnem pasu? Rešitev problemma je v tem, da bi širšim vozilom prepovedali v primeru zastoja stat na prehitevalnem, pa bi bilo takoj več prostora za reševalce.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Itak je bilo vse po zakonih, kakor je že par ljudi sarkastično povedalo. Je pa res tragikomično, ko se mi je na začetku zdelo prav fascinantno od pretežno tujcev (izvzemam Romune in razne Italjane, ki so verjetno bili prav tako le Romuni in bi najraje kar sami špilali vozilo na nujni vožnji), kako lepo so se trudili vzpostavljati reševalni pas, potem pa pride Darsovo vozilo, ki razvrednoti vse in naredi kaos!
bonk.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
to je zakon, ki se dobro obnese na vsaj in tri pasovnicah in ki ga je spet en najbrz spet s kupljenim faksom hotel vpeljati v obstojeco slo zakonodajo. pazi, tole so slike s poklopljenimi zunanjimi ogledali (pristej se 40cm vsakemu kamionu in 30 avtomobilu)
635445993138334742_avtocestagasilci_975px.jpg

Kam začnemo pošiljat maile za tale debilizem? Kot prvo je tukaj kamion na prehitevalnem pasu že to je smeh. Kot drugo, so pozabili na enoprostorce in kombije? Zadeve so široke okoli 2m in se tale slika že sesuje, kje so še vse kamp prikolice itd...

Pa šleperji npr.
Res so opice, tudi, če bi šel gasilski avto za silo po sredini, kako naj šiba npr. 70 do mesta nesreče, če ima na vsaki strani 10 cm placa ?
wink-1.gif