Meja

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Odpiram novo temo, ker se da v treh stavkih pojasniti zadevo. Govorim pa le za piranski zaliv.

Do osamosvojitve je Slovenija nadzirala celotni piranski zaliv.
Hrvaška pa svoj del jadranske obale.

In ga je dobila. Bi pa še pol našega piranskega zaliva.

Če obrnemo situacijo in bi bili Hrvati Slovenci, je to enako, kot če bi imeli cel piranski zaliv, zahtevali pa še pol jadranske obale.

Ampak ne, bortiti se moramo za del piranskega zaliva.
13.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Po spominu ker sem kot mulc bil leta v Kanegri...

Vem da so starejši z čolni čez hodil v Portorož žurat.....in so takrat razlagal da je hrvaškega morja tam samo obalni pas....se prav cca 100m od obale kar jim pripada ostalo je že naše morje in ti po 100m naj hrvaški pomorski policaj ne bi nič smel ustavljat in preverjat dokumente itd...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Pa tud spomnim se ko je bil hrvaški kontejner zgoraj pri tistem malem kamnolomu....
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Saj, zato sploh ne vem, kaj se komplicira.
Naj bo stanje na dan osamosvojitve, ali pa si razdelimo še njihovo morje, če jim to ne paše.

Za njih velja Titov rek "Tuđe nečemo, svoje ne damo" malo drugače:

"Tuđe očemo, svoje ne damo".
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Stanje bi moralo biti kot je bilo nekje v 70ih-na Mirni.
Ampak njihovi analitiki so predvideli desetletja vnaprej dogodke po Titovi smrti, zato so že takrat v BG izgrebli prestavitev meje.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Vedno bodo hoteli še več, pa če dobijo vso našo obalo, bodo hoteli še proti notranjosti.
Gamad so
mi pa še hujši, ker jim denar nosimo
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa tud spomnim se ko je bil hrvaški kontejner zgoraj pri tistem malem kamnolomu....

To je bila meja ja. Tega se še sam spomnim
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz se tudi spomnim tega. Potem so pa naši bili pametni in šli hrvatom na roko (kao ne moreš delat platoja v breg) in zdaj je kakor je.

Sicer sem pa kot mulc vedno mislil da so Umag, Savodrija in ostali kraji tam okoli slovenski. Itak so vsi govorili slovensko, bilo je kup naših počitniških domov, bajt in ostalega. Podobno je bilo še proti jugu, recimo Mareda in podobna naselja. "Prava" hrvaška mi je takrat delovala od Novigrada naprej in recimo v notranjosti Buje.

Slovenci smo bili glede teh zadev bistveno premehki do hvratov, vedno pripravljeni na neke kompromise, pa ne se kregat, pa saj se bo pravično presodilo, ne splača se borit za te nekaj malo zemlje, pa saj je vseeno itd.... (še danes je na forumu nekaj takih). Zato pa je tako.

S hrvati je treba na trdo, ker pri njih drugo ne zaleže. Prederite recimo tole:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/srednji-prst-za-slovenske-politicare/833511.aspx
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Me zanima, kako daleč bo tole šlo...mi smo tako majhni, da se niti približno ne smemo skregat z nikomer
grin1.gif

Oni pa se verjetno tudi zavedajo, da jim veliko denarja znosimo.

Toš je rekel: "imajo pa lepo morje. In mi bi to tudi priznali, če ne bi bilo njihovo!"
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
S Hrčki se ni še nobeden nikoli nič zmenil, pa se tud mi ne bomo. Kot sem že napisal, samo so hoteli arbitražo, zdaj pa ko so popušili, bi pa izstopili.
Včasih se mi zdi, da nočejo nič rešit, ker je to vprašanje idealno za povzročanje sporov, nabiranje političnih tok... itd.
Tudi tam okol Jorasa, so katasterske karte enostavno dorisali. Pri nas obstajajo karte stare 200 let, oni so pa tisti del narisali na novo in zdaj mahajo s tistim. Kr neki.
Enostavno bi naš odgovor in odgovor EU moral niti takšen: "Hoteli ste arbitražo, dobili ste jo, takšna je pa odločitev. In morate spoštovati, če ne pa sankcije. Oni niso še nikoli spoštovali nečesa, s čemer se niso strinjali.
Torej lahko potem tudi njihovi ex fudbalerji nehajo igrati tekmo, ker gubijo, nasprotniku pa gola ne morejo dat. Enostavno v 89 min nočeš več igrati, ker smeta neka dlaka.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Včeraj na TVju sem po celem tednu poročanja, kako bo sabor to in sabor ono... pa ali izstop, pa al mora karhel odstopit al ne... slišal prvi relevantni komentar: kaj se ga hrvaška gre, da prisluškuje suvereni državi znotraj iste skupnosti!?? Že samo za to bi jih morali od "zgoraj" malo ohladit...

Sicer pa... če slovenc ne bi bil hlapec in bi se obnašali malo po južnaško, bi meli zdej debato, ali bo šla meja na Rijeko ali na Pulo
grin1.gif
Kakšen piranski zaliv, lepo vas prosim...

lp
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Vedno bodo hoteli še več, pa če dobijo vso našo obalo, bodo hoteli še proti notranjosti.
Gamad so
mi pa še hujši, ker jim denar nosimo
Ne vem če so gamad, za sebe že ne. Oni se odločno borijo za zemljo, tudi če ni njihova, naši politiki pa so posranci. Samo neki pogovori, mirni dogovori, kompromisi itd.
F**o*f s tako posrano politiko.
Prav bi bilo, da bi bilo vse odločno, glasno. Odločen NE schengenu, kompliciranje pri prestopih meje (npr. v vsakem drugem avtu sum na droge) itd.. Ampak to se niti približno ne bo zgodilo, ker vsi trenutni politiki so ene velike posrane p****.
Mhm, po vsem skupaj je Erjavec še vedno minister, Cerar še vedno PM itd. Zaradi take godlje bi šli v resnih državah v arest, pri nas pa uživajo kot princeske...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Sicer pa... če slovenc ne bi bil hlapec in bi se obnašali malo po južnaško, bi meli zdej debato, ali bo šla meja na Rijeko ali na Pulo
grin1.gif
Kakšen piranski zaliv, lepo vas prosim...

lp
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Si slisal njihovega sodnika?
Hotel so nam vzet del morja in boril sem se proti. Cas je da izdtopimo.

Kle je vse jasno.

Jaz bi jim morje dal. Prepovedal ali pa obiral za prehod drzave.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Ko je bi še čas brez EU, bi jim moral uvesti vizumu, slovenske prikole v Istri gor ali dol... bi jim hitr kapnl da ga serjejo
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj so še vedno izven šengena, naj pač delajo poostrene kontole na vstopu izstopu.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.409
113
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Vedno bodo hoteli še več, pa če dobijo vso našo obalo, bodo hoteli še proti notranjosti.
Gamad so
mi pa še hujši, ker jim denar nosimo
Ne vem če so gamad, za sebe že ne. Oni se odločno borijo za zemljo, tudi če ni njihova, naši politiki pa so posranci. Samo neki pogovori, mirni dogovori, kompromisi itd.
F**o*f s tako posrano politiko.
Prav bi bilo, da bi bilo vse odločno, glasno. Odločen NE schengenu, kompliciranje pri prestopih meje (npr. v vsakem drugem avtu sum na droge) itd.. Ampak to se niti približno ne bo zgodilo, ker vsi trenutni politiki so ene velike posrane p****.
Mhm, po vsem skupaj je Erjavec še vedno minister, Cerar še vedno PM itd. Zaradi take godlje bi šli v resnih državah v arest, pri nas pa uživajo kot princeske...

467716-post_slo.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Včeraj na TVju sem po celem tednu poročanja, kako bo sabor to in sabor ono... pa ali izstop, pa al mora karhel odstopit al ne... slišal prvi relevantni komentar: kaj se ga hrvaška gre, da prisluškuje suvereni državi znotraj iste skupnosti!?? Že samo za to bi jih morali od "zgoraj" malo ohladit...

Sicer pa... če slovenc ne bi bil hlapec in bi se obnašali malo po južnaško, bi meli zdej debato, ali bo šla meja na Rijeko ali na Pulo
grin1.gif
Kakšen piranski zaliv, lepo vas prosim...

lp

Tudi mene zanima, zakaj je takšen molk, kdo je prisluškoval.

Kdo je bil?

Ker to je škandal in afera, ne ona dva amaterja na telefonu