Ko se navadiš/razvadiš...

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
tale vročina je čisto pravšnja za razgrete glave tukaj na alterju...pa bom vprašal skoraj hipotetično:
sedaj sem že 6 leto na espacu in priznam, da sem se ga navadil. in sem se razvadil njegovih "bombončkov", ki jih je sicer v primerjavi z novejšimi "boljšimi" avti kar malo...(imam initiale opremo). če bi se letos moral odločiti za nov avto, ne vem, kaj bi sploh izbral-espace letnik 2013 (novi mi ne diši preveč) mi še najbolj leži. ker pač "poznam" zadevo. enoprostorec je sicer preveliko razkošje za naju dva (in majhen kuželj
smile-1.gif
a sva oba velika in udobje pretehta.
nekaj sem gledal c4 grand picaso, pa novo alhambro, potem pa že ne vem, kaj bi še bilo primerno. hudič je, ko ves čas gledaš primerljivo opremo, kot jo imam sedaj in to kar stane
smile-1.gif
pa čeprav bi lahko šel na osiromašeno opremo. in če rečem, da je zgornja meja 20k eur, sem kar omejen...
znalci?
(aja, lohk me popljuvate, ker mam pač renaulta
evil.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
najprej povej, zakaj bi sploh menjal avto, ki ti ustreza, ki je velik in ima veliko opreme. za 20 k evrov dvomim, da boš dobil avto takega velikostnega razreda z bogato opremo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pfej, fuj in pljusk...
evil.gif
eto, popljuvan ker že ravno vztrajaš.

Tudi jaz se pridružujem vprašanju....čemu menjat avto s katerim si zadovoljen. Glede na budget sumim da gledaš za rabljenim...torej bo tu zadaj loterija. Znaš dobiti sicer lepše sprešan pleh za zunaj pa drugače brizgano plastiko imenovana 'armatura' a dobil boš en velik klump z veliko stroškov...

Ne bi raje to zvozil do konca ko veš kaj imaš pa potem enostavno kupis novega...karkoli te pac takratnpremami (mislim da ščenetu ne bo sile zdržat še malo s staro kripo )
evil.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ne, napisal sem, da razmišljam...o menjavi. ČE bi že menjal. pač vodim stroške in včasih se nabere kar nekaj evrov za popravila (pa še na uradnem servisu nisem...).
crnobog, nič tako vesoljskega, pač boljša oprema iz leta 2006
smile-1.gif
navaden tempomat, zatemnitev ogledala, nadzor tlaka, zadnji parking senzorji (jaaaa, vem no, to ima sedaj že zadnja ofucana dacia...), ampak...se navadiš na take "malenkosti". zato pa me zanima, kaj sploh lahko pričakujem...
saj verjetno bo avto še nekaj kilometrov z mano
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
jaz ti svetujem, da najprej našparaj dovolj denarja za avto s primerljivo opremo, potem pa začni razmišljati. ko se enkrat navadiš na določene "bombončke", je težko iti nazaj. jaz recimo vem, da ne kupim več avta, ki nima vsaj tempomata, zadnjih parkirnih senzorjev ter prostoročne telefonije. službene avtomobile mi je včasih prav muka vozit okoli.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
vincent, hvala za osvežilo
smile-1.gif
tudi teh nekaj kapljic prav pride, hahahaha.
kolega je zadnjič ugodno dobil 2013 espaca za dobrih 20k eur. vendar s sloveniji z rabljenimi avti je pač velika loterija (jaz imam recimo srečo....trkam na les). čeprav mi je ravno danes odpovedal (crknu jermen od črpalke...). kuželj bo srečen, tudi če se v fičku prevaža
smile-1.gif

prosim, športni avto za dokaj "močnega" dvometraša? hehe...imam problem, ko se moram skloniti do podna, da se vsedem, še večjega, ko moram iz avta. ne, hvala.
fantje, samo debatiramo...ne kupujemo
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Imaš pa tudi opcijo da pogledaš za suvi...tam je z lezenjem iz avta še najmanj problemov. Glede opreme je pa tako..takrat si imel to bombončke, zdaj je to že praktično standardna oprema...tako da...v resnici niti nimaš tako visokih zahtev. Od klasične ponudbe izbereš najboljšo pa si zmagal.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
tale vročina je čisto pravšnja za razgrete glave tukaj na alterju...pa bom vprašal skoraj hipotetično:
sedaj sem že 6 leto na espacu in priznam, da sem se ga navadil. in sem se razvadil njegovih "bombončkov", ki jih je sicer v primerjavi z novejšimi "boljšimi" avti kar malo...(imam initiale opremo). če bi se letos moral odločiti za nov avto, ne vem, kaj bi sploh izbral-espace letnik 2013 (novi mi ne diši preveč) mi še najbolj leži. ker pač "poznam" zadevo. enoprostorec je sicer preveliko razkošje za naju dva (in majhen kuželj
smile-1.gif
a sva oba velika in udobje pretehta.
nekaj sem gledal c4 grand picaso, pa novo alhambro, potem pa že ne vem, kaj bi še bilo primerno. hudič je, ko ves čas gledaš primerljivo opremo, kot jo imam sedaj in to kar stane
smile-1.gif
pa čeprav bi lahko šel na osiromašeno opremo. in če rečem, da je zgornja meja 20k eur, sem kar omejen...
znalci?
(aja, lohk me popljuvate, ker mam pač renaulta
evil.gif

Evo. Spet nekdo vrgel kost za glodanje.
evil.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
softi, tvoje terminologije (še) ne zastopim. verjetno si mislil espace?
asteliks...a ni lepo, da na take lepe sončne poletne in vroče dni malo glodate? samo še čakam, da nekaj rdečega ali črnega ali belega pade na krožnik
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Maš 2006 pred face-liftom ali po njemu? Kateri motor (a sem spregledu)?
Ja, te razumem kaj to pomeni, ko se navadiš na določene stvari.
2013 Espace je dobro opremljen že v Celsius varijanti, v Initiale pa sploh. Samo nisem prepričan da če ni Initiale samo avtomatika...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.775
4.286
113
Jaz bi takoj že vzel Espaca, če bi imel že imel razlog za to (mulci ipd...)

Ko bom menjal mojo Laguno 2006 Initiale, bo nasledni avto z najmanj tako opremo kot jo ima ta, plus še kaj več...
Obvezno mora imeti:
prostoročno kartico;
-vžig
-odklepanje avta
električno ročno zavoro (z avto. aktivacijo/deaktivacijo)
sončno streho
PDC, tempomat, dežni senzor itd.. pa ima itak že vsak
in naslednji bo avtomatik...

Če avto nima prostoročne kartice, sploh ne gledam, kdo bo vsakič po žepu brskal za ključi da
ga odklene, vtakne v kontakt ključavnico itd... temu se ne bom odpovedal.

Jaz bi v tvojem primeru gledal za novejšimi letniki Espaca eventuelno tudi Kadjar, vendar me moti,
ker armatura ni Renojevska... nekaj manjka
rolleyes-1.gif


Drugače bom sam menjal ali za novejšo Laguno ali pa mogoče Scenica (oboje Initiale oprema itd...)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

Če avto nima prostoročne kartice, sploh ne gledam, kdo bo vsakič po žepu brskal za ključi da
ga odklene, vtakne v kontakt ključavnico itd...

bonk.gif

Kaj na WC-ju znaš vodo potegnit? Resno vpršam, brez zajebancije.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
in pol se za takimi vozim po avtobanu in lepo brzina niha nekje med 112 in 126, ker nimajo pojma zakaj ima avto vgrajen tempomat
10.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Mene bi bilo strah francoza z vsemi bonbončki... A to sploh funkcionira vse skupaj, mislim tolk elektronike - pr takemu avtu si z lokalnim avtoelektričarjem že na TI
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.253
135
63
Celje
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

Če avto nima prostoročne kartice, sploh ne gledam, kdo bo vsakič po žepu brskal za ključi da
ga odklene, vtakne v kontakt ključavnico itd...

bonk.gif

Kaj na WC-ju znaš vodo potegnit? Resno vpršam, brez zajebancije.

No, glede keyless sistemov...tudi jaz nisem videl poante v tem, dokler tega nisem pričel uporabljati v sedanjem avtu. In iskreno povedano...pri menjavi avta bo keyless sistem nekje pri vrhu prioritetne piramide...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Zanimivo, meni pa je vrh prioritetne piramide, čimmanj obiskov pri mehaniku. Tako se odpovedujem električnim ročnim zavoram, start/stop sistemom, raznim keyess sistemom, LED lučem (ker pri okvari ene, moraš zamenjt celo luč), preklopljivim ogledalom, raznim asistencam itd...