Spletni nakup po nizki ceni - ENA-A NATEG !

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Kakšne pravice ima potrošnik pri nakupih preko slovenskih spletnih trgovin (npr.ena-a...). Torej, če kupi neko računalniško zadevo po znižani (nizki) ceni in mu nato prodajalec stornira naročilo (da je šlo zgolj za napako).
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.581
2.429
113
Če so ti že potrdil naročeno, se mogoče lahko kaj še meniš.

Drugače pa pošljejo samo predračun, tam pa piše da jih ne zavezuje nič.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Ja ravno tukaj je problem, trgovina si na takšen način dela reklamo in se dobesedno dela norca iz potrošnikov. Večkrat je bilo že javno povedano da ima potrošnik svoje pravice in da naj poda prijave na tržnega. Samo kako je pa potem naprej in končni rezultat je pa ???
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Meni so isto naredili na amazonu.

Sicer pa za katero trgovino gre, lahko na ZS? Če gre res za podel način reklamiranja, zato, da se jim izognem.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Saj je napisano: ena-a
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Ja ravno tukaj je problem, trgovina si na takšen način dela reklamo in se dobesedno dela norca iz potrošnikov. Večkrat je bilo že javno povedano da ima potrošnik svoje pravice in da naj poda prijave na tržnega. Samo kako je pa potem naprej in končni rezultat je pa ???
V spletni trgovini mercator tehnike se mi je to 2x zgodilo, da sem že plačal, po tem pa so mi sporočili da artikla ni na voljo in so mi stornirali nakup. Potem pa sem že isti dan videl, da so popravili ceno artikla na +20%.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
A po zvišani ceni pa je potem bil na voljo?
sprasujem se.gif


Če bi se to zgodilo v fizični trgovini, bi gladko dobil izdelek po označeni ceni, četudi je šlo za napako. Enako velja za predračun, na katerem mora pisati do kdaj velja.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Za moje pojme gre za PODLO igro, katera je bila s strani ENA-A podana že večkrat:

npr. ime spletne strani
itd...

skratka delajo se norca iz strani potrošnikov, tržni inšpektorat pa to dopušča.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Točno to, ja.

Oglašujejo po straneh, da imajo znižane artikle do 90%, garantirano najnižja cena...itd... gre za podlo igro, na predhodnem forumu lahko preberem da se je že večkrat zgodila podobna zadeva-> po telefonu so potrošnikom enostavno rekli "PRIJAVITE nas na tržnega"
bonk.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Hitro vsi naročit, potem pa skupinska pritožba na ZPS in inšpektorat
evil.gif
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
To je pa res norčevanje, če še vedno niso popravili cene.

V fizični trgovini je tako, da po tisti ceni, ki imajo označeno na polici, ti morajo prodat. Spletni trgovci pa očitno lahko delajo kar želijo. Jaz bi vseeno podal prijavo na tržno.

Še boljše je pa da iz principa ne kupiš več nič pri njih in jih odsvetuješ drugim, če jih kdo kdaj omeni.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
To je pa res norčevanje, če še vedno niso popravili cene.

V fizični trgovini je tako, da po tisti ceni, ki imajo označeno na polici, ti morajo prodat. Spletni trgovci pa očitno lahko delajo kar želijo. Jaz bi vseeno podal prijavo na tržno.

Več nas je lažje bo, razumem da se zgodi napaka; vendar pri omenjeni trgovini je to praksa in ne slučajno napaka. -> seveda si bodo sedaj naredili REKLAMO na ta račun in obisk...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
V fizični trgovini je tako, da po tisti ceni, ki imajo označeno na polici, ti morajo prodat. Spletni trgovci pa očitno lahko delajo kar želijo. Jaz bi vseeno podal prijavo na tržno.

Glede na to, da so pri nakupu na daljavo še strožja merila, bi rekel da bi tu tudi moralo biti tako. Itak dobiš mail potrditveni, pa screenshot lahko narediš ipd.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
To je pa res norčevanje, če še vedno niso popravili cene.

V fizični trgovini je tako, da po tisti ceni, ki imajo označeno na polici, ti morajo prodat. Spletni trgovci pa očitno lahko delajo kar želijo. Jaz bi vseeno podal prijavo na tržno.

Več nas je lažje bo, razumem da se zgodi napaka; vendar pri omenjeni trgovini je to praksa in ne slučajno napaka. -> seveda si bodo sedaj naredili REKLAMO na ta račun in obisk...

In ti si k temu precej pripomogel z objavo tukaj.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Evo naročeno.

Kaj pa mislite, da bi se zgodilo v primeru, da veliko ljudi, ki je bilo nategnjenih, začne naročat veliko artiklov, ki jih potem ne prevzame?
evil.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
To je pa res norčevanje, če še vedno niso popravili cene.

V fizični trgovini je tako, da po tisti ceni, ki imajo označeno na polici, ti morajo prodat. Spletni trgovci pa očitno lahko delajo kar želijo. Jaz bi vseeno podal prijavo na tržno.

Več nas je lažje bo, razumem da se zgodi napaka; vendar pri omenjeni trgovini je to praksa in ne slučajno napaka. -> seveda si bodo sedaj naredili REKLAMO na ta račun in obisk...

In ti si k temu precej pripomogel z objavo tukaj.

Upam da NEGATIVNO !