Fiat Agea

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Za fiata kr dober zgleda:))

CFhTIQIWgAAzioV.jpg


CFhTGlSWAAAyJpS.jpg



http://www.automania.hr/art/fiat_agea_svjetska_premijera_limuzine_na_istanbul_autoshow_2015

video
https://www.youtube.com/watch?v=ZeJ2C0t6sAs
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
In kaj na tem avtu fali, da ni za na naš trg? Meni se zdi čisto všečen avto.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.246
5.810
113
limuzina je, to pa zahodno od Instanbula ni popularno, ergo predstavitev v Istanbulu ne pa v Ženevi ali Parizu

po mojem je to nizkocenovnik ala logan, pa c elysee
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
meni se zdi skoraj isti ko celysee in Peugeot 301...
če bo cena prava,bo sel v Turčiji in Afriki za med ...
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pa še zmeraj nisi napisal kaj mu fali za naš trg? Zato ker je limuzina? Pol smo mi res butast narod, ker kupujemo razne Dacie logan, pa Kie Rio sedanke in ostale podobne avtomobile.... Aja.. ti tko praviš, pol pa že drži, a ne? Ker drugega mnenja pol ni več :-D

Meni bi blo čisto fajn, če bo imel tak nizkocenovnik (po tvojem) usnje, avtomatsko klimo, avotmatski menjalnik... ja.. res zgleda od znotraj kot logan pa C...... ;-)

Če bo cena ugodna se bo prodajal.

LP
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.246
5.810
113
fali mu to da ni 5 vraten ali karavan

prodaja limuzin v Evropi je nepomemben procent in če bi bil avto delan za Evropo, potem ne bi bil limuzina

al kaj tebi spet ne potegne?
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Ni mi jasno, da si tak vizionar... vidiš avto in že vnaprej določiš, kaj je
smile-1.gif


To da ma 4 vrata ne igra take velike vloge... Če bi bilo to pomembno v vseh segmentih bi razni proizvajalci že davno tega obubožali... Lancer na primer se je prodajal najprej s 4 vrati in to zelo dobro... Šele kasneje so naredil 5 vratno različico ki pa se ni toliko bolj prodajala, kot bi si kdo po tvojem mislil. Pa če pogledamo malo višje... zakaj se potem prodajajo razni passati, insignije, BMW serija 3, C razred s 4 vrati? Ker so bli delani za Iran?
hysterical-1.gif


Pa jih ni ravno malo?

Sicer pa ja.. ti veš in imaš prav, jaz mam pa mir :D

LP
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.246
5.810
113
Pa da se razumeva, oprema, ki jo gledaš na predstavitvenih fotografijah bo ali pa ne bo prišla do naših koncev.

Tudi dacia ima usnje, pa precej močnejše motorje na voljo, samo ne v Evropi, ker potem hodi v zelje višje pozicioniranim znamkam iz koncerna.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.246
5.810
113
Si mogoče pomislil, da se avtomobili, ki si jih naštel, prodajajo po celem svetu in ne samo v Evropi in da obstajajo vsi tudi v karavan izvedbi?

Ti dam prav: ta fiat ni nizkocenovnik, razvili in predstavili pa so ga v Turčiji, ker je zdaj tam center avtomobilskega sveta
hysterical-1.gif


A bi nekdo poiskal in pripel statistiko prodaje po karoserijskih oblikah, da mu bo vsaj malo jasno?
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Tebi niso določene stvari jasne.. pa ne da se mi več razlagat... imej svoj prav, jaz pa svojega, pa bomo vsi zadovoljni
wink-1.gif


Pa prvič slišim, da je Turčija center avtomobilskega sveta... Ampak če ti tako praviš bo že držalo
wink-1.gif


LP
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Po tej logiki je tudi Passat delan za vzhodni svet, pa A4/A6/A8, BMW...
JA, saj, premium kola za kameltrajbarje
hysterical-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
fali mu to da ni 5 vraten ali karavan

prodaja limuzin v Evropi je nepomemben procent in če bi bil avto delan za Evropo, potem ne bi bil limuzina

al kaj tebi spet ne potegne?

Matr, še dobro, da pri BMWju, Audiju in Mercedesu tega ne vedo, če ne bi že davno nehali 3/4 voznega parka delat.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
No, da ne bo nekatere tukaj razpočilo od vsevednosti...
evil.gif


Dejstvo je (mogoče splošno malo manj znano, ampak je dejstvo), da vzhodni svet in Južna Amerika bolj palijo na limuzinske kot na ostale izvedenke avtomobilov. Pustimo sedaj BMW/Mercedes/Audi ob strani in se osredotočimo na spodnji srednji razred avtomobilov. Koliko pri nas vidite Aster limuzin? Meganov limuzin? Koliko je pri nas Fiatov Linea? Ti avtomobili so na vzhodu doooosti bolj popularni v limuzinskih izvedenkah. V bistvu na vzhodu (sem že lahko štejemo tudi mogoče Srbijo) karavanske izvedenke teh avtomobilov (pa tudi Passata) štejejo med avtomobile za obrtnike.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.246
5.810
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Matr, še dobro, da pri BMWju, Audiju in Mercedesu tega ne vedo, če ne bi že davno nehali 3/4 voznega parka delat.

Statistike prodaje v Evropi in izven Evrope glede na karoserijske oblike hudo dobro poznajo. In še enkrat isti namig: niso limuzine tiste, ki se v Evropi dobro prodajo. Na vzhodu pa se prodajajo predvsem te.

Ampak, se strinjam. Avto limuzinske oblike narejen in predstavljen v Turčiji kar kriči po premium zadevi, posebej delani za razvit evropski trg.