Pašteta Argeta - Tuna

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Ker osebno nikoli nisem bil ljubitelj paštet, sem bil pred časom prijetno presenečen nad okusom paštete Argeta Tuna. Okus je bil res do jaja in sem jo kar redno kupoval. Predvsem tisti izdelki na katerih je pisalo mame priporočajo, ali nekaj takega. V zadnjem času pa sem že parkrat ugotovil, da je okus drugačen. V bistvu okus je nikakav. V Qulandiji Kranj, v Sparu sem gledal te paštete Argeta Tuna. Embalaža je bila v nemščini (mogoče za izvoz) in berem sestavine na konzervi. 30% tune, ostalo barvila, ojačevalci okusa, soja itd... WTF. Sranje od sranja. Okus popolnoma drugačen kot pred časom. Je možno, da na začetku, ko so reklamo za Argeto vrteli na TV praktično vsak dan, je bila drugačna vsebina konzerve? Mame gor, mame dol... Hebem jim Argeta pašteto. Imam feeling da so z začetnim okusom navlekli ljudi da kupujejo, potem pa šparajo na kvaliteti in podtikajo sranje in kemijo. Od takrat naprej paštete ne kupim več. Naredil si jo bom sam.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
tista prvotna je šla za izvoz v Z EU, nova-šrot in E pa za SLO in V EU
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
To sem tudi jaz opazil. Kr neki, še dobr da sem zasledil v eni trgovini še "staro" zalogo
smile-1.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Haaaa, a vam se tudi zdi, da se je Argeta poslabšala? Potem nisem samo jaz!

Meni je bila kokošja pašteta numero uno, najboljša od vseh paštet, drugih paštet še pogledat nisem hotel. Ampak pred kakim mesecem sem opazil kako je okus slabši in predvsem, da jo moj želodec ne prenaša več tako dobro (posledice kot so spahovanje ipd.)

Očitno je res nekaj na tem, da so jo Hrvati cigoti pokvarili...res škoda, ta pašteta mi je bla res top. Drugih paštet ni več dobrih...ostane še kak Rio mare ali pa Turistična pašteta. Drugega ne prebavljam.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
odlične paštete so v Lidlu, tiste v "črevu" dolgem ene 20-25cm

ali pa Hoferjeve:
Gourmet_pateta_v_ovitku_ve_vrstg.jpg


11721_2013-01-09-13-18-31.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Jaz te kemije ne jem več. V tunini pašteti 30% tune. Ostalo soja, ojačevalci okusa, barvila, emulgatorji, kuratz palac itd... Ko to sranje ješ, na cesti ne potrebuješ kresničke, ker se svetiš kot fluorescentna lampa. Zakaj se potem ne imenuje sojina pašteta s tunino, če je v konzervi samo 30% tune. Dobro da tune niso samo narisali na konzervo in to bi bilo to. Banda lopovska, nategunska. Na začetku res špica okus, ko pa se folk navleče in začne kupovati, pa takoj kvaliteta v poden in kemija. Na spletni strani oglašujejo, da si lahko izbereš termin za ogled proizvodnje v Izoli ali v Bosni, v nekih Hadžičih. Če bi imel čas, bi šel pogledati kako se to dela in kaj dajejo notri. Takoj ko si vzamem čas napišem mail in ga pošljem v to jebeno Drogo Kolinsko.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Dobro da sem našel tole, nazadnje ko je bila 1+1 akcija sem vzel nekih 100 konzerv, naslednjič bom previden, če so se poslabšali.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Jaz te kemije ne jem več. V tunini pašteti 30% tune. Ostalo soja, ojačevalci okusa, barvila, emulgatorji, kuratz palac itd... Ko to sranje ješ, na cesti ne potrebuješ kresničke, ker se svetiš kot fluorescentna lampa. Zakaj se potem ne imenuje sojina pašteta s tunino, če je v konzervi samo 30% tune. Dobro da tune niso samo narisali na konzervo in to bi bilo to. Banda lopovska, nategunska. Na začetku res špica okus, ko pa se folk navleče in začne kupovati, pa takoj kvaliteta v poden in kemija. Na spletni strani oglašujejo, da si lahko izbereš termin za ogled proizvodnje v Izoli ali v Bosni, v nekih Hadžičih. Če bi imel čas, bi šel pogledati kako se to dela in kaj dajejo notri. Takoj ko si vzamem čas napišem mail in ga pošljem v to jebeno Drogo Kolinsko.

To ******* sojo tlačijo že vsepovsod. Je eno izmed najbolj nevarnih živil (če ni fermentirana), povzroča raka, vsebuje veliko aluminija, uničuje kosti, povzroča hormonsko neravnovesje, neplodnost...v sojinih beljakovinah je fitoestrogen ki zmanjšuje spolno poželenje pri moških....za piko na i, jo pa še gensko spremenijo. Hvala lepa za hrano(ki to ni) in ki vsebuje sojo.

http://wearechange.si/wp-content/uploads/2011/11/The-Horrible-Dangers-of-Soy.pdf
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Jaz te kemije ne jem več. V tunini pašteti 30% tune. Ostalo soja, ojačevalci okusa, barvila, emulgatorji, kuratz palac itd... Ko to sranje ješ, na cesti ne potrebuješ kresničke, ker se svetiš kot fluorescentna lampa. Zakaj se potem ne imenuje sojina pašteta s tunino, če je v konzervi samo 30% tune. Dobro da tune niso samo narisali na konzervo in to bi bilo to. Banda lopovska, nategunska. Na začetku res špica okus, ko pa se folk navleče in začne kupovati, pa takoj kvaliteta v poden in kemija. Na spletni strani oglašujejo, da si lahko izbereš termin za ogled proizvodnje v Izoli ali v Bosni, v nekih Hadžičih. Če bi imel čas, bi šel pogledati kako se to dela in kaj dajejo notri. Takoj ko si vzamem čas napišem mail in ga pošljem v to jebeno Drogo Kolinsko.
To delajo dobronamerno za tvoje zdravje. Veš koliko težkih kovin vsebuje tuna.
.
.
.
.
.
.
Imam rad paštete pa se jih nekako izogibam in jih ne kupujem redno. Pojem/va pa tedensko vsaj eno konzervo tune (160g) najraje tiste v "slanici" .
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Je že kdo sam delal pašteto? Že dolgo me mika, da bi naredil piščančjo..

Ima kdo dostop do tega testa ? Drugače ima pa piščančja od PP v "črevu" največji delež mesa, ki sem ga zasledil do sedaj, nekaj čez 50%.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
pod meso upam, da ves, da so dejansko odpadki. v salame in hrenovke gredo glave, noge, kljuni... v pastete tudi en delez, vecji pa je drobovine.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
pod meso upam, da ves, da so dejansko odpadki. v salame in hrenovke gredo glave, noge, kljuni... v pastete tudi en delez, vecji pa je drobovine.

Pa ti si mi res znalac.
grin1.gif
Je kakšno področje, ki ga ne obvladaš v nulo?

Slučajno dobro poznam zaposleno v Pivki, ki je odgovorna za nadzor kvalitete in sva skupaj veselo malčvala njihove hrenovke. Imela tud debato o vsebinah.. ampak ti že tako vse veš.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tudi jaz sem opazil poslabšanje kakovosti, vendar ne samo 1x, temveč 2x. Pred leti mi je bila argeta junior vrhunska, to je pred približno ene 7 leti, potem se je močno poslabšala, tako, da sem jo nehal kupovat do pred kratkim, ko sem nabavil tole od "mame priporočajo" in zopet zelo, zelo zadovoljen in sam pri sebi rekel, no, končno so pogruntali, da ni vse v kvantiteti. In evo ga zlomka, pred 1 tednom kupil zopet "mame priporočajo" in je bila toliko zanič, da sem obupal in opet ne bodo imeli od mene nič cvenka.
bonk.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Sicer na spada v temo o pašteti,ampak vseeno: kar nekaj časa sem kupoval Oro Green,tisto z okusom banane in kivija. V zadnjega pol leta se je okus tako pokvaril,da je postala totalna svinjarija z nemogočim okusom (ajde,že prej je bila "svinjarija" kot vse podobne pijače,ampak je imela vsaj dober okus). Očitno se delajo norca iz uporabnikov,v smislu,da bomo vse spili in pojedli,kar nam prodajo....NOT!
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Sunce vam naskočim žaltovo;)
A delate znanost iz mastne sojine paste, ki tune tudi videla ni, no mogoče so not čreva in iztrebki.

Možnosti so tri

1. Ujameš tuno, izkrvaviš ohladiš ter razkosaš. Narediš carpaccio, na tenko narežeš rezine steaka položiš na talar pokapaš z olivce, posoliš popopraš nekaj kapljic limone ali kvasine naribaš čez na fino malo dobrega ovčjega sira. Vse skupaj flikneš na popečene bele kruhke z malo masla.

2. Steake popečeš, tako kot se tunina peče, sredina surova maks ogreta na 55 stopinj. Kar ti ne uspe pospraviti kot prvovrstni sashimi gre pol lahko v točko 4.

3 priprava tunine za pašteto
Skuhaj ali popeci steake lohk so durh prežgani sam pol jih ne jest kot steake in predvsem ne jamrat, da so kot žagovna. Kar prepečena tunina ponavadi je.

Tudi soliti in poprati je ni treba beri dalje točko 4

4. Z vilico, nožem ali kuhovnico nežno nastrgaj tunino iz točk 2 ali 3. Koščki po želji. Dodaj dva do tri stroke česna, sol poper lahko malo čilija po želji. Dodaj olivno olje ter mešaj, da rata pasta. Za lenuhe je dovoljena uporaba blenderjev, da jim da občutek žretja zgoraj omenjene svinjarije. Po želji se lahko dodaja tudi kapre za slanost ali pa namesto olivnega olja maslo tudi zanimiv okus. Dodaš lahko tudi šnitlauh ali pa malo šalotke. Peteršilj po želji.

Nehite ga srat z svinjarijo po gurmanskem kotičku
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Hvala za povsem nekoristne recepte. Jaz imam rad kup paštet na zalogi, fora je v tem, da so vedno v omari, ne pa v tem, da bom zdaj bezljal do trgovine po tuno, jo potem pripravljal, na koncu pa spreminjal v pašteto.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Pol pa ne jamrat, da nima okusa in da je soja not.
Jebot te u čelo nepotrebno. Napisal sem kako sie naredi pašteta, rib ne kupujem jih raje lovim, ponavadi jih je dovolj, da smo družina in prijatelji siti. Drugače pa tuna ni lih neka visoka liga kvalitetne ribe. Za pašteto, sushi in sashimi ja kej drugega pa ne. Je pa fajn u hamburgerjih
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
vse kar ni kvalitetno in ostanki gredo v pašteto .
a vsste kaj je rekel mladi GAVRILOVIČ ko je prevzemal firmo : kaj boste pa z tem odpadom ?? ga vržemo vstran !! Pa ,šteta ! In sedaj imamo pašteto ali z tuno ,ali jetrno ali kero drugo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Tuno soliti
confused-1.gif
Saj je že itak večinoma dovolj slana(vsaj stejki, ki se jih kupi po ribarnicah)