Naročilo leč - primerjava

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
lece vedno kupoval pri okulistu.....pol leta nazaj prvic vzel omline...pa so se mi zdele slabse kot pri okulistu...

2/6 sta sle direkt v kos...ena ni mela prave dioptrije...druga me je motila v ocesu...
confused-1.gif
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Še kdo, kak komentar? Se, cenovno gledano, leče splača kupovati preko spleta?
Kolikšne so razlike med spletno ceno in ceno pri okulistu, v drogeriji in v lekarni?
 
Nazadnje urejeno:

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Sam sem jih do sedaj kupoval v optikah (do začetka lanskega leta mesečne pri svojem okulistu, potem 14-dnevne v drugi optiki), nedolgo nazaj pa sem slučajno "zaplaval" na moje-lece.si in ugotovil, da sem jih v teh letih ko jih nosim preplačal, da glava boli.... Tako da jih bom v bodoče tudi sam naročeval preko spleta.

Primer: Od lani kupujem Acuvue Oasis 14 dnevne, cena z 10% popustom je 24,75€ na škatlico (6 leč), na moje-lece.si je cena teh 15,70€ na škatlico. A je sploh kakšen komentar potreben?

wildude: če si v dvomih glede topvue air pa vzemi po en kos za vsako oko.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Očitno testne leče niso bile te, ki sem jih omenil. Okulist mi je sporočil, da gre za proizvajalca CooperVision, znamke pa ne poznam. So se pa priporočili za nakup ...
wink-1.gif


(Čeprav, škatlica za shranjevanje je pa Bausch & Lomb.
bonk.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Testne leče so imele diameter 14. Bi 14.20 pomenilo bistveno spremembo? (Neprijeten občutek nošenja?)
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
sam sem do zdaj uporabljal nekaj različnih tekočin in neke razlike nisem opazil med njimi. Tako da verjetno tudi tista na zgornjem naslovu ni slaba.

wildude, mogoče boš takoj na začetku čutil razliko, potem se bo pa sčasoma oko že navadilo (sem imel 14, 14.2 in 14.5 in sem se vsega navadil)
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
Testne leče so imele diameter 14. Bi 14.20 pomenilo bistveno spremembo? (Neprijeten občutek nošenja?)

Ce ko pomeziknes in s5 odpres oci je slika za trenutek motna...potem imas prevwlik diameter...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
Testno obdobje je mimo. Testne leče so bile http://www.moje-lece.si/purevision-2-hd-6-lec.
http://www.moje-lece.si/topvue-air-6-lec naj bi bila nova generacija. Ne vem, ali je res kaj boljšega v njih ali pa so podatki bolj marketing narave.

Mnenja?

Probal se oboje, ki si jih navedel. Mi ni preveč odgovarjalo, sploh ne v primerih, ko sem moral dolgo nosit leče. Preveč se jih čuti.


Trenutno testiram dnevne Topvue: http://www.moje-lece.si/topvue-daily-30-lec Precej boljše od TopVue Air...
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Meni so najbolj odgovarjale Biofinity in Air Optix Aqua. Oboje so mi super. Boljše kot Purevision HD2. Tekočina se mi zdi pa še najboljša Biotrue od Bausch & Lomb, se mi zdi malenkost boljša od ostalih. Drugače pa pri tekočinah nisem opazil bistvenih razlik, pa sem imel že praktično vse.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Poltrde leče ki jih imam, me stanejo pri optiku 105 eur/kom, torej 210 eur/par. OK to je prva informacija in če ne veš si lah misliš poceni/drago/kajpavem,...že morajo tolk stati . Zavarovanje krije 80 eur/kom, 160/par , torej doplačam 50 eur in jih imam. Potem eno izgubim in grem k optiku, plačam 105 eur da si nabavim novo lečo. Ti hudič ne mine 14 dni in mi huronski veter dobesedno odpihne eno lečo ven iz očesa,.... pa si mislim spet 105 eur, wtf, daj da vidimo če kak ebay ima to isto stvar in Glej glej , enaka leča , istega proizvajalca, iz Nemčije s poštnino vred 65 eur! (če vzameš dve pride ena okol 63 eur). HURRA in si jo nabavim. Mine leto in dan grem na pregled, oslabšanje potrebujem nove leče z novo dioptrijo, OK. A vam kar naročimo me vpraša še po stari ceni 105 eur? Čaki čaki čaki,...zavarovanje krije 160 eur, mene pridejo leče iz nemčije 125 eur! Naročite mi jih iz nemčije pa magari če ostanek ostane vam samo da mi ne bo treba doplačevat. OPLA tako pa ne gre gospod , leče so subvencionirane (s 160 eur) samo v primeru, da so kupljene pri pooblaščenem prodajalcu v SLO (vsi imajo enotno ceno 210 eur/par) .
Torej povzetek: Za medicinsko blago, ki stane v Nemčiji (v maloprodaji )130 eur, naša zdravstvena zavarovalnica plača 180 eur (!) plus še vsak posameznik mora doplačat 50 eur (!). Zdej pa ključno vprašanje: Kako se temu reče, če ne KRAJA?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi