Nakup puške za biatlon

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Pozdravljeni!

Ker vem da ste tukaj sami sveznalci o vsem, bom sigurno koga našel ki ve, kje se lahko ugodno dobi puško za biatlon.

Hvala vsem za predloge in nasvete.

lp
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Na pokljuškem strelišču.

Upam, da si dober v cikcak teku.
evil.gif


lowhangin'fruit.press
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Če nimaš nič proti, bi te vprašal za kakšne namene jo boš imel? Saj to, kakšni pogoje moraš izpoljenjevati, da lahko zaprosiš za nabavno dovoljenje, verjetno veš?
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Rabim za hčero, da bova doma mal trenirala. Rabim seveda zračno puško za biatlon, ker 22lr imam doma navadno, pa bo dobra za trening.
Gre se mi samo da bi dobil isto kopito.
lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
rojal ima eno največjih ponudb zračnega orožja pri nas in tudi širše, lahko ti dobavijo tudi po naročilu če jih kontaktiraš. Za biatlon sicer dobiš specialne/namenske zračne puške oz. izbereš kakšno od tekmovalnih (veliko nastavitev) če misliš imeti samo trening v streljanju.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
Rabim za hčero, da bova doma mal trenirala. Rabim seveda zračno puško za biatlon, ker 22lr imam doma navadno, pa bo dobra za trening.
Gre se mi samo da bi dobil isto kopito.
lp

Aha, ti bi torej v resnici rad zračno puško, ne pa puške za biatlon. Slednja je v kalibru .22 lr ja, mora pa ustrezati še nekaterim drugim zahtevam. Oblika kopita po mojem vedenju sicer ni predpisana.

klik
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
Rabim za hčero, da bova doma mal trenirala. Rabim seveda zračno puško za biatlon, ker 22lr imam doma navadno, pa bo dobra za trening.
Gre se mi samo da bi dobil isto kopito.
lp
a ni tako da imajo zračne puške popolnoma drugačen odsun? da se ne bo potem puške naučila narobe držat...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
Rabim za hčero, da bova doma mal trenirala. Rabim seveda zračno puško za biatlon, ker 22lr imam doma navadno, pa bo dobra za trening.
Gre se mi samo da bi dobil isto kopito.
lp
a ni tako da imajo zračne puške popolnoma drugačen odsun? da se ne bo potem puške naučila narobe držat...

Itak zračka pcp ali na vzmet puška nima enakega odsuna kot mk...
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Saj ravno zato gre... Doma imam in zračno in malokalibersko, plus seveda večje kalibre, samo rabim puško, ki se uporablja za trening pri mlajših biatloncih. Mislim da mora biti na plin in pa seveda kaliber 4.5mm (zračna), ter pravo kopito.
PS: pa cena sitnica...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
En primerek, kako pa to dobit v slo, je pa vprašanje... klik Pkus ima več kot 20 J energije na ustiju cevi, kar pomeni, da je treba pridobiti priglasitveni list za nabavo...pa kvalitetne zračke na tak sistem so po moje dražje od .22 'originala'

pravi naslov za tvoje vprašanje je sicer tale forum: Klik Imaš tam nekaj struškotov, ki obvladajo sceno
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Tekmovalne zračne puške (karmo spadajo tudi prave biatlonske) v kompletu s pumpo pod 2-3k EUR verjetno ne dobiš. To je jasno profi roba, nastavljivo kopito v vse smeri, nastavljiv večstopenjski prožilec po trdoti in hodu, profi merki, LW profi cevi, za biatlon pa še "biatlonsko" hitro napenjanje in specialni nabojniki za "biatlonsko strelivo".

Za vadit streljanje lahko vzameš tudi eno boljšo amatersko vzmetno prelamačo, take dobiš pa tudi za 200 EUR čisto solidne. Nima pa jasno to nobene veze z biatlonom.

Glede odsuna, med malokalibrskimi tekmovalnimi puškami in pa biatlonskimi zračnimi puškami skoraj ni razlike, odsun je itak minimalen. Razlika je če vzameš neko vzmetno prelamačo ker tisto ima specifičen odsun ki ga nima nobeno drugo strelno orožje.
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Se mi je zdelo, da bom tukaj dobil vse odgovore!!! Hvala vam res!
Nisem pa vedel, da nekateri tukaj gor res vse vejo, hudi ste res!
lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Ne sej to je samo zbral iz prosto dostopnih virov. Tud vrata pilotske kabine ti opise ceprav jih se nikoli ni videl.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ne napisal sem kot ljubitelj zračnega orožja in hkrati tudi lastnik več kosov le-tega (opomba za policijo: vse legalno)!
rolleyes-1.gif
 

kranjski

Zelenc'
3. maj 2015
2
0
1
Najbolj ugodno dobiš STEYR LGB 1 Biathlon: http://www.steyr-sport.com/index.php/en/match-air-rifles/lgb-1-biathlon
(takšna, kot jo imajo naši biatlončki na ZP, tisti, ki imajo svoje).
zastopniki so na http://www.steyr-sport.com/index.php/en/contact/retailer
Najbolj ugodno dobiš pri ALES KOSIR, Tabor 8, SI-4224 Gorenja Vas, Tel. +38-631-364858
pred 2 leti je bila 2k€, ko smo jih kupovali sami, potem pa še dodatki za SDI in SDE cca. 150€.
Naslednjo sezono se enemu mulcu izteče ZP, pa jo bo mogoče prodal rabljeno...