Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18

Bodo to kaj raziskali: šiptarju (šiptarski) delodajalec podpiše, da ima recimo 4k € plače, oni privleče gor familijo (tudi 7 člansko), čez en teden so že na socialni. Ko uredijo papirje se transportirajo nazaj v šiptarijo in kasirajo do 2 jurčka mesečno in živijo ko bubregi u loju. Na enem naslovu v hiši brez oken in vrat prijavljenih po 150 ljudi. Poleg privlečejo gor stare bolane, jih tu prijavijo, dajo v bolnico da se operira/pozdravi in hopla nazaj domov. Mene jebejo za vsak cent, tu pa ne morejo nardit neke baze, ki bi povezovala kdo se je priselil, kje živi, kako od česa itn... Da o otroških dokladih, socialnih stanovanjih zastonj vrtcih, malici itn ne govorimo.
 
  • Žalosti me
Reactions: motofrik

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Lahko svoje trditve tudi podpreš z dokazi ali zopet navajaš neke pavšalne navedbe, kot ste tega vajeni v biræni vasi? Iz kakšnega naslova sorodniki delavca dobijo 2000 evrov mesečno, če delodajalec lažno navade, da ima delavec 4000 evrov plače? itd...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Lahko svoje trditve tudi podpreš z dokazi ali zopet navajaš neke pavšalne navedbe, kot ste tega vajeni v biræni vasi? Iz kakšnega naslova sorodniki delavca dobijo 2000 evrov mesečno, če delodajalec lažno navade, da ima delavec 4000 evrov plače? itd...

Ti si šiptarko nekoč servisiral?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Marsikaj sem že počel v življenju in marsikaj najbrž še bom.

Vendar ta tema ne govori o mojih dosežkih, temveč bi rad nekaj več konkretizacije nekih povsem pavšalnih navedb.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA
I

Izbrisan uporabnik #488

To ja, ampak imaš šiptarske izkušnje s prve roke...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Welcome to Bananastan...Kranj bo v roku 50 let ali prej glavno mesto Šiptarije.
100%.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.559
6.162
113
V Kranju je Šiptarjev res toliko, da jih ne moreš zgrešiti. Ni mi jasno od kdaj in od kod? Kdo jim je dal bivalne vize? Gradbena podjetja so v kurtzu, zato me zanima kje in kaj delajo? Ko grem po cesti, mi kar pritisk naraste, ko slišim na vsakem koraku šipce. Bo potrebna kakšna temeljita deratizacija.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Torej veselo nabijamo poste, še vedno pa ni zalezovalec iz biræne vasi uspel vsaj približno osmisliti svojih trditev
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Rešitev bi bila politika akcije "izbrisanih", če bi bila izpeljana tako kot je treba. Ne pa tako kot bi se otroci igrali.
uf-1.gif


In seveda strikten nadzor priseljevanja, kot ga pozna zahod. O tem smo se pogovarjali v gostilni že ob sami osamosvojitvi 91. leta in še nekaj časa potem, pa so bili očitno interesi naših vladarjev (ki smo jih itak sami nastavili tja gor) čisto drugje.
rolleyes-1.gif

Ker je ravno Slo že pol stoletja najbolj izpostavljena tarča migracije celemu balkanu in bližnjemu vzhodu.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Že po stavku "čez en teden so že na socialni" se vidi, da lažeš in zgolj širiš nestrpnost. In še nisi imel opravka z našo birokracijo.
priden.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz mislim, da gre sedaj za gašenje požara. Zadeva bi morala biti obvladana že v začetku 90. let. Sedaj bo pa trajalo...

Nisem nikakršen nacionalist, rasist itd, (no ja, do ciganov imam pa zelo specifično mnenje
tongue-1.gif
) , ampak red bi pa moral biti! In z njim tudi fair-play.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nimaš šans. Dokler je pri nas odvetnik močnejši od pravne ureditve, bomo "bananadržava". Žal!
tongue-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.321
113
Ko jih ne razumem več, kaj govorijo se moja toleranca konča.


No, če jih ne zastopim v glavnih evropskih jezikih sem jaz kriv, drugače so pa oni.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ker veste da imam veze...naj vam zaupam, naslednja je na vrsti biræna vas, tam je že itak bolj malo slovencev
evil.gif
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Oni so vsaj toliko sposobni, da nas znajo nategniti. Mi pa nismo toliko sposobni, da bi znali kontrolirati transferje oz. preverjati kaj se z njimi dogaja. Sicer pa dvomi, da jih kar takole talajo. Otroci morajo hoditi v vrtec, šolo....

SIcer pa je Kranj doživel svoj priliv ljudi v 70ih in lskoraj vsak dol pozna nekoga, ki pozna koga v Kranju. Kakšni 2 leti nazaj se je pri nas narisal nekdo, ki je bil pri nas 25 let nazaj parkartat na obisku, ker je bil njegov kolega pri nas zaposlen. In tip je prosil, če mu lahko dovolimo, da se prijavi na našem naslovu ....