Odjava Snage (odvoza odpadkov)?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej!

Ker doma "pridelamo" sorazmerno malo odpadkov, me zanima, če lahko odjaviš odvoz odpadkov in se s tem rešiš ene položnice? Pa tudi drugače te smeti, ki jih "pridelamo", kar pridno ločujemo in jih je tak skoraj pol za odnest na razna odlagališča... Drugače imamo doma črno kanto (v katero smo včasih metali skoraj samo plenice, sedaj pa je zelo malo v uporabi) in rumene vrečke (ki jo napolnimo v 3 - 4 tednih)... Te smeti pa bi lahko odnesel k staršem, ki so zelo blizu doma...

Torej, lahko odjavim odvoz smeti? Kaj jim moram tudi kanto nazaj odpelat? Kakšen je postopek?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.534
2.388
113
To je davek, ne pa koliko res porabiš(narediš) smeti.

Pomoje kot RTV, samo tukaj da se odseliš stran.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če živiš na področju MOL je TUKAJ odlok.
Meni je uspelo le to, da sem dobil najmanjše možne posode, drugega nič.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Popolnoma odjaviti ne moreš. Najmanjše možne posode niso skoraj nič cenejše, je pa odvisno od števila družinskih članov, kako majhno posodo lahko vzameš. Bi pa sicer vsi odjavili smeti in potem nosili v sosedov kontajner, ali pa v smetnjak nekam na javni prostor. Tako da je tudi možnosz odjave po moje popoln nesmisel. Vsak pridela neke odpadke, ki jih mora nekam spraviti. Plačujemo vsi, če jih pa sotrtiraš, oddajaš v zbiralnice, ali pa k sosedu v smetnjak mečeš, pa niti nima toliko veze. Glavno da plačaš za svoje smeti.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi: Najmanjše možne posode niso skoraj nič cenejše,.
Lahko bi najprej pogledal CENIK , potem pa zapisal kaj takšnega...

Edit:
Ups - vidim da si morda pisal za Mb, morda je pri vas res enaka cena.
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Tašča je odjavila kanto za smeti.
Je pač nima pred hišo (na dovozu).
Kontejnerje za ločevalne odpadke ima na koncu ulice.
Biološke zadeve gredo na kompost.
Tisto nekaj malega ostankov, ki ne pašejo nikamor, pa da v vrečo za smeti, ki jo je kupila pri komunali.
In ko je polna, jo nastavi in jo smetarji odpeljejo.
(Je pa vreča označena, tako da ne moreš kar eno nastavit)

Je pa to v prekmurju pri Saubermacherju.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Kaj pa če bi samo zmanjšali število odvozov, npr 1x mesečno? Recimo, da bi to v teoriji pilo vodo v praksi pa ne. Vsaj jaz včasih pozabim nastaviti kanto ali pa se mi ne da prazne nastavljati, na položnici pa ni razlike.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hej!

Ker doma "pridelamo" sorazmerno malo odpadkov, me zanima, če lahko odjaviš odvoz odpadkov in se s tem rešiš ene položnice? Pa tudi drugače te smeti, ki jih "pridelamo", kar pridno ločujemo in jih je tak skoraj pol za odnest na razna odlagališča... Drugače imamo doma črno kanto (v katero smo včasih metali skoraj samo plenice, sedaj pa je zelo malo v uporabi) in rumene vrečke (ki jo napolnimo v 3 - 4 tednih)... Te smeti pa bi lahko odnesel k staršem, ki so zelo blizu doma...

Torej, lahko odjavim odvoz smeti? Kaj jim moram tudi kanto nazaj odpelat? Kakšen je postopek?

po moje ne bo nic stega,
bos ze moral placevati smeti ne pa da bos kukavica.
pozdrav.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Kaj pa če bi samo zmanjšali število odvozov, npr 1x mesečno? Recimo, da bi to v teoriji pilo vodo v praksi pa ne. Vsaj jaz včasih pozabim nastaviti kanto ali pa se mi ne da prazne nastavljati, na položnici pa ni razlike.
Okrog tega sem imel kar dolg razgovor s šefom odvozov pri Ljubljanski Snagi (mimogrede - prijazen in komunikativen možakar), ki mi je razložil, da se posameznih odvozov za sedaj še ne da beležiti, v bodočnosti pa bo morda tudi to možno.
Vendar bi se potem naredile razlike med skupinskimi in individualnimi posodami, kar je za sedaj možno le v primeru avtomatskih, podzemnih zbiralnic. Na primer, moja mama ima kartico, s katero odpre zbiralnik, njeno ime se zabeleži, teža odpadkov pa tudi. Plačilo je potem na tej osnovi.
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
102
7
18
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Na primer, moja mama ima kartico, s katero odpre zbiralnik, njeno ime se zabeleži, teža odpadkov pa tudi. Plačilo je potem na tej osnovi.

Ne drži povsem. Tudi če nikoli ne odpreš zbiralnice, se ti zaračuna 6 vnosov mešanih in 4 vnosi bio odpadkov, torej najmanj 7,71 € (približno) na mesec. Če živiš v bloku, mora toliko plačati vsako stanovanje posebej, ne glede na število oseb.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Snaga je fenomen v Mariboru.

Nekoč so vsak teden praznili, sedaj na 14 dni, položnica pa je itak višja.

Podražitev torej 100%+

Poleg tega, da lumpom tudi ločujemo odpadke, katere tržijo in prodajajo dalje...

Pa še niso zadovoljni, še bolj bi jim naj ločevali...

Za popiz...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik drevored pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Na primer, moja mama ima kartico, s katero odpre zbiralnik, njeno ime se zabeleži, teža odpadkov pa tudi. Plačilo je potem na tej osnovi.

Ne drži povsem. Tudi če nikoli ne odpreš zbiralnice, se ti zaračuna 6 vnosov mešanih in 4 vnosi bio odpadkov, torej najmanj 7,71 € (približno) na mesec. Če živiš v bloku, mora toliko plačati vsako stanovanje posebej, ne glede na število oseb.
Drži, pozabil sem dodati, da je za vse računan začetni pavšal, prekoračitev neke količine pa se potem plačuje.
Vsaj kolikor sem razumel mamino razlago, upam, da je tokrat bolj točna.

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik drevored pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Na primer, moja mama ima kartico, s katero odpre zbiralnik, njeno ime se zabeleži, teža odpadkov pa tudi. Plačilo je potem na tej osnovi.

Ne drži povsem. Tudi če nikoli ne odpreš zbiralnice, se ti zaračuna 6 vnosov mešanih in 4 vnosi bio odpadkov, torej najmanj 7,71 € (približno) na mesec. Če živiš v bloku, mora toliko plačati vsako stanovanje posebej, ne glede na število oseb.

Pa kje najdejo te imbecilizme? Kar 6 vnosov mešanih? Zakaj že? In samo 4 bio? A je tisti, ki si je to izmislil, iz leta 1500 in ima IQ nižji od sobne temperature ali kaj?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ksz... Je pa res, da je Snaga vsem svojim odjemalcem (verjetno zasebnim) častila decemberski odvoz...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
To je davek, ne pa koliko res porabiš(narediš) smeti.

Pomoje kot RTV, samo tukaj da se odseliš stran.

Točno tako.

Sem po zvišanju cen lokalnega komunalnega podjetja pregledal njihove strani in se jih ne moreš rešiti.
bonk.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pesek v oči..ne pa kaj častila.

Čez leto so preveč zaračunali in je bilo treba vrnit...zdaj a v enem znesku ali večkrat po maslo z nižjo položnico...odločili so se za enratno vračilo in ta znesek je bil praktično za celo položnico...in ker je bilo ravno okoli novega leta je prišlo prav da so 'častili'....jaka muda res. MOGLI so vrnit! Sami od sebe ziher ne bi. Pol pa še laže da so častili...
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123

Pri makaronarjih imajo to lepo zrihtano, ko stehtajo kanto na tovornjaku in potem iz chipa na kanti zabeležijo na računalnik težo odpadkov in potem plačuješ dejansko količino pridelanih odpadkov, ne pa tako kot pri nas plačujemo kot rtv prispevek
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.747
357
83
Vipavska dolina
ksz

da malce obudim temo...

Pri nas je dogovorjeno praznjenje kontejnerja na 14 dni (vsaj tako sem jaz nazadnje slišal). Itak se je pokazala večkratna praksa da na praznjenje "pozabijo", na položnico pač ne. Danes je točno mesec dni odkar so zadnjič izpraznili kontejner. Sedaj me pa zanima, a se je že kdo bodel z njimi glede tega (včasih smo opozarjali, pa imam občutek skoraj da nima smisla), ali lahko v primeru da cel mesec ne pridejo po smeti plačilo sorazmernega dela oz. cele položnice zavrnem?

Aja še to, če bi pridelali toliko smeti kot nam jih zaračunajo bi itak bil kontejner poln v tednu dni, sedaj se pač malce "prilagajamo", čeprav me ima da bi ga peljal in jim ga stresel pred vrata.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Fajn je če pišeš od kod si. V MB sistem deluje tako, da pošljejo "interventni" avto če res ni spraznjeno, je pa možno, da nisi pravočasno nastavil kant. Pri nas praznijo nekje med 6. in 12. uro - kakor kdaj, tako da obvezno nastavim prejšnji dan.

Pa da se navežem na gornjo tematiko. Več možnosti je. Najmanjša količina sta dve vreči na mesec nekaj čez 4€, potem je mala kanta mislim da 60L za slabih 10€ in normalna 120L za 18€ pa še neke večje so. Zdaj za vreče ne dam roke v ogenj, mi smo jih vzeli za firmo, kjer napolnimo eno na dva meseca, ampak manj ne gre, je pa mala kanta dobra rešitev. Vse velja za MB-Snago.