Hipotetično kateri avto kupiti do 2500-3000 EUR?

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Imamo R Laguno 2009 letnik in VW Polo...letos odplačamo R Laguno pa jo bomo prodali, ker se tako dolg avto niti ne rabi.
Polo bo potem "primarni" avto, iščemo pa enega "sekundarnega" za po Kranju & okolico ter včasih kako turo do 50-100km....
Naj bo ugodna, servis ugoden, kajti za Laguno to ni
uf-1.gif
...pa kaka nizka poraba....in ostala klasična oprema.

Kak CLIO/TWINGO? Ali kaj drugega....
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Seveda da servis ni pocen. Kdaj je pa gorenc še kej pocen naredu.
Mene je za Scenica pršu servis celih 60€.
Na ne-pooblaščencu.

Pa upam, da za tolk km gledate bencinarja. K Clio dizl, za ta denar.. No, tle boš spoznal, da je bil servis lagune dejansko poceni
evil.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Ja za nekje 15k letno se glede, vzame bencinar?
map: kok ti kuri in letni stroški, redni in izredni (0 zaenkrat?-wow).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mam ga eno leto, prej ga je mela mama. Prevoženih lani tak čas 60800, letos 68000. Ravno mi je na tehničnem reku, da je levi končnik za zamnjat. Stane okoli 15 EUR. Enkrat so bile menjane pod garancijo zadnje pakne ko je bil star 3 mesece. Strošek nekje jurja letno z bencinom vred. Ravnokar registriral 165 EUR zavarovanje z ao+ stekla, divjad in odkup prve škode. cestnina, tehnični in podaljšanje 108 EUR. Servis lani 85 EUR. Menjano olje elf 10-40, vsi filtri, svečke, naštelana ročna, odprti in spucani zadnji bobni. Bencin cca 40 EUR na mesec. Poraba sama mestna drkarija od semaforja do semaforja, pa vožnje do 5 km (vozilo se niti ne ogreje) tam med 7 poleti in 7,5 pozimi, regionalka 6, avtocesta 6,5 do 7. Zgleda, da ima kratke prestavna razmerja v 5. je pri 120 že na 4000 obratov, tako da nad 120 je poraba že kr blizu 7, kar je manj pa nekje 6,5.

No, pred nekaj leti je crknlo mikrostikalo na daljincu za odklepanje. Tako da ga je mati zaklepala na daljinca, odklepala na ključ. To sem lani zrihtal. Lokalni električar je ravni imel cel nov ključ za neko drugo stranko, ki pa potem ključa ni kupila. Odlotal je mikrostikalo, ter ga nalotal na mojo vezje daljinca. Dal sem mu za malco pa tamal pir. Drugače bi bil novi ključ nekje okoli 120 EUR.

Avto je mel še prve letne in zimske gume, zato sem mu lani privoščil še nove zimske copatke, katere bom vozil cca 4 leta pozimi in poleti.

Take sem mu dal

http://www.gume-direkt.com/cgi...mp;typ=R-203546
 
Nazadnje urejeno:

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
15k km je premal za dizlaša.
Malo poglej za avtom, ki je na ketno ( od malih jajčk je to, recimo, 1.2 motor v VW polotu, resda 2002L - tega sem jaz mel, brez večjih problemov). Pa ti s tem odpade glavni servis.
Poraba pri bencinarjih bo nekje med 6 in 7 litrov (glede na to, da gledaš avto za 3k€...)
Recimo, maš 2005L Opel astro, 1.6 motor
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Glavni servis res odpade, je pa pametno zamenjat vodno pumpo vsake toliko, ki pa na teh ketna gnanih avtih ni poceni. recimo za to corso je x2 proti meganovi za 1.6 bencinarja.

Bo šel pa še letos naš megan II v prodajo 1.6 bencinc, prva lastnica, trnutno 79k km, novembra narejen taveliki servis, lani nove sava letne gume itd. Ko bo menjava izvedljiva, bom tak dal oglas na alter.
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Je*o vas servis za 60 EUR. Tu je verjetno vkjučeno olje iz bolhe/leclerca (s slednjim seveda ni nič narobe), oljni ter morda še zračni filter.

To ni noben servis, temu se reče menjava olja.
rolleyes-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Odvisno k komu voziš in kolk te vseka za pol ure dela. Lani za corso sem kupoval v lokalni avto štacuni, kjer imam 20 posto popusta. Vzel 5 litersko kanto elf 10-40, zračni filter, oljni filter, filter kabine, bencin filter, 4x svečke. Račun okol 60 EUR. Delo pa 25. In je komplet servis 85 eur. mehanik je še avto komplet pregledal, kake pol deci hladilne natočil, pa nekaj vitrexa, pa komplet zajlo ročne namazal in naštelal, pa zadnje bobne odprl, spucal, namazal tiste fedre, itd.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Vsa čast takemu mehaniku da se mu izide. Verjetno je bilo brez računa, a še vseeno neverjetno poceni.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Seveda se izide če vsak dan 10 takih narediš, delovnih dni ima 25, pa računaj. Zraven seveda ima še kake večje servise, ker več računa, pa kake izredna popravila, itd. Pa možakar je dec na mestu in mu ni problem še ob 9 zvečer po delavnici skakat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.134
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:

Malo poglej za avtom, ki je na ketno (

izogibaj se ketne!!!!
Ketna ni večna kot se govori. menjal jo boš. sploh pa na raznih polotih in corsah. In pri menjavi bo cena višja kot za jermen.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se strinjam. Ne samo da ni večna, drži se je sloves da je ni treba menjat. Če pogledaš v servisno knjižico boš ravno tako našel predpisan interval za zamenjavo. In zelo verjeto bo cena za servis višja kot pri vozilu z jermenom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Vsa čast takemu mehaniku da se mu izide. Verjetno je bilo brez računa, a še vseeno neverjetno poceni.
Itak brez računa.
Če hočeš račun greš na maxx servis (pasice zgoraj) in ti za delo in material obrišejo mastnih 30-40 evrov. Če narediš brez računa je pa 2x dražje.
Sedaj pa zadihal. Sem prebral da mu ni samo olja in filtra menjal. Verjamem pa da se za tako ceno lahko dobi tudi račun (pa tudi če se ga ne, vklopi razum pusti racun).
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Kakorkoli, ugodno je. Jaz ne bi delal 2 uri za 25 EUR (vključno z amortizacijo prostora, orodja, DDV itd).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Kakorkoli, ugodno je. Jaz ne bi delal 2 uri za 25 EUR (vključno z amortizacijo prostora, orodja, DDV itd).

če se znaš obrniti je to delo za eno uro maximum. Na pooblaščencih se pa strinjam, da je to za 2 ure. Prvo se ne znajo obrnt, drugo, če boš plačal eno uro, bodo delali točno eno uro. Bil zraven na servisu pri drugem avtu. Pregled vozila, olje in oljni filter so menjaval točno eno uro. če me nebi bilo, bi bilo rešeno v 10 minutah. Pustu olje iztekat, ter šel, prišel čez petnajst minut, olje še kr pustil kaplat in se delal da komplet podvozje pregleduje, pa ga ni blo spet kakih 5 minut, pa je filter, pa podloško na čepu karterja zamenjal, pa je olje natoču, pa pustu 5 minut laufat, da filter olje zagrabi. dotočil olje, ga ni blo 5 minut, je pršu, da more testno furo naredit, se je peljal 5 minut, prišel nazaj je 10 minut nalog zaključval, nakonc sem pa še 10 minut na blagajni čakal. Pa mi je šlo celo dopoldne u [cenzura]. Če bi veliki servis tako delal, ne vem, če bi avto v 2 dnevih dobu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.293
3.403
113
Temo se reče delo po Nemškem normativu pri nas bi pa vsi nekaj na Horuk pol pa se pozabi ( vstavi po želji ) in pizdarija.