Konec dimnikarske mafije

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
haha sem prebral "konec dominikanske mafije" pa mi ni šlo v račun... sedaj bodo ljudje zbirali samo še tiste dimnikarje ki jim daš 10€ pa nič ne gledajo. tisti ki hočejo 20€ za nič gledat bodo odpadli... ljudem bi morali dati brezplačne merilnike ogljikovega monoksida, pa potem zbirati samo tiste dimnikarje, ki bodo to znali štelati. ker edino to bi bil res pravi korak v pravo smer. tako polovičarstvo je krneki...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hm.
Če prav razumem predlog, bo sedaj moj problem kdaj, oziroma če sploh očistiti dimnik in pregledati kurilne naprave ?
Zanimivo.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Sej če se kej vžge si tako ali tako ti kriv. Dinminikarske službe nikoli...

Čeprav naj bi bile le za ta namen... So kot bele halje nikoli krivi, malomarni....
U glavnem, se ne bo spremenilo nič...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
Citat:
Uporabnik bisnen pravi:
Dimnikarje razumem kot tehnični pregled vozila.

za tehnicni se tocno ve kaj bo naredil in za koliko. pri dimnikarju pa je cena variabilna. ce najde doma kaksno staro babico, se zapre v kurilnico, razstela (pred tem v nulo nastavljeno pec na plin s strani pooblascenega serviserja) pec, potem pa racuna uro dela. naredi pa samo skodo.

za take dimnikarje .... ne hvala. vsak gospodar ve, da mora sam poskrbeti za svojo pec in svoj dimnik. saj v primeru dimniskega pozara, ki nastane prakticno v naslednjih dneh po obisku dimnikarja, dimnikarska sluzba noce meti nic s tem. je za vse kriv lastnik sam. za kaj pa jih potem moramo imeti? aja, koncesija, inkasanti
evil.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
No, da še jaz delim svojo izkušnjo. Domov sem dobil poziv, da se bo delal pregled dimnikov - živim v novem večstanovanjskem naselju s plinsko kurjavo - vsak ima svojo peč.

Na dopisu lepo piše, da dimnikar pride tudi vsako zadnjo soboto v mesecu, plačilo možno s karticami (gotovino redko nosim s seboj). O.K., super, ker sem večinoma v tujini mi to odgovarja. Pokličem dimnikar, ki mi reče, da on pa v soboto že ne bo hodil. WTF? Saj piše?! Ne, njemu se to ne splača.

O.K., se zmenim za en dan, da grem prej iz službe. Naredi meritev v 15 minutah. Plačati s kartico ne morem. Z gotovino tudi ne. Mi pošlje račun. O.K., ni panike, ampak zakaj potem piše, da lahko plačam s kartico?

Račun za 15 minut dela? cca. 28,00 EUR.

Če povem drugače; dimnikar kupi za cca. 1000,00 orodje in računa 28,00 EUR za 15 minut. Se pravi je to 112,00 EUR. Za primerjavo, servisna ura za Porscheja je pri nas cca. 100,00, za Range Rover pa cca. 60,00 EUR. S tem, da je moral nekdo šolati zaposlene, kupiti drago orodje, in vsaj zgraditi če ne najeti servis.

Ali pa drugače, to je večja urna postavka, kot jo računa odvetnik? Pa zdravnik?

Skrajni čas, da se tole spremeni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
pozabljaš, da je moral priti do tebe, je pa res, da za nek blok itd, bi morali postavke 5 € na enoto. Ne bi bilo nobene hude krvi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
"Potrošniki so lahko mirni, storitve se ne bodo bistveno podražile,"

tole me moti zelo -ko preberem "se ne bodo bistevno", je jasno kaj bo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
No, da še jaz delim svojo izkušnjo. Domov sem dobil poziv, da se bo delal pregled dimnikov - živim v novem večstanovanjskem naselju s plinsko kurjavo - vsak ima svojo peč.

Na dopisu lepo piše, da dimnikar pride tudi vsako zadnjo soboto v mesecu, plačilo možno s karticami (gotovino redko nosim s seboj). O.K., super, ker sem večinoma v tujini mi to odgovarja. Pokličem dimnikar, ki mi reče, da on pa v soboto že ne bo hodil. WTF? Saj piše?! Ne, njemu se to ne splača.

O.K., se zmenim za en dan, da grem prej iz službe. Naredi meritev v 15 minutah. Plačati s kartico ne morem. Z gotovino tudi ne. Mi pošlje račun. O.K., ni panike, ampak zakaj potem piše, da lahko plačam s kartico?

Račun za 15 minut dela? cca. 28,00 EUR.

Če povem drugače; dimnikar kupi za cca. 1000,00 orodje in računa 28,00 EUR za 15 minut. Se pravi je to 112,00 EUR. Za primerjavo, servisna ura za Porscheja je pri nas cca. 100,00, za Range Rover pa cca. 60,00 EUR. S tem, da je moral nekdo šolati zaposlene, kupiti drago orodje, in vsaj zgraditi če ne najeti servis.

Ali pa drugače, to je večja urna postavka, kot jo računa odvetnik? Pa zdravnik?

Skrajni čas, da se tole spremeni.

Ja, folk se mora naučiti, da poslovanje ni poštevanka.

A misliš da se je dimnikar instantno teleportiral k naslednji stranki in bil fertik v točno 15 minutah in potem spet k naslednji in tako celih 8 ur šihta?

Pa ne podpiram teh dimnikarjev, ampak take oslarije me vedno zmotijo.
Oprema za jurja, pa gasa. Vse kar je nad jurja je kar profit.. ne vem a eni še niste jemali stroškov poslovanja..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Primerjaš hruške in jabke. Naj ti pridejo porsheja ali roverja servisirat pred blok. Boš videl, kaka je cena. Sedaj je aktualno in vukanizerja pokliči, da ti gume menja na parkirišču. Avta naj ne vozi drugam, ker mu ne zaupaš.
Sicer pa brez skrbi. Poslanci so zadnje čase pridni. Če se z zakonom mudi, bo v enem mesecu skozi, tako kot denimo ta.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Primerjaš hruške in jabke. Naj ti pridejo porsheja ali roverja servisirat pred blok. Boš videl, kaka je cena. Sedaj je aktualno in vukanizerja pokliči, da ti gume menja na parkirišču. Avta naj ne vozi drugam, ker mu ne zaupaš.
Sicer pa brez skrbi. Poslanci so zadnje čase pridni. Če se z zakonom mudi, bo v enem mesecu skozi, tako kot denimo ta.

Poglej,

Pripelje se s Kangujem za cca. 5.000,00 EUR (avto O.K., da ne bo hude krvi, govorim s strošku osnovnih sredstev). Gre za dva bloka, en poleg drugega. V vsakem je 120 stanovanj.

Recimo, da rabi za vsako stanovanje pol ure in ne 15 minut, kolikor dejansko rabi (mimogrede, tudi odvetnik ali pa mehanik ne računajta posebej npr. priprave spisa ali pa čas ko ga porabi sprejemnik za odpiranje delovnega naloga, ampak je to vkalkulirano v ceno ure).

Se pravi od 120 stanovanj 3.360,00 EUR. To je 100% zagotovljeno in e za to ni potrebno boriti na trgu, ker imajo pač monopol, beri koncesijo. Če naredi 2 stanovanja na uro - mora biti res počasen - dela 60 ur za 3.360,00 EUR. Če računaš je to 56,00 EUR na uro oz. če ima mesec 176 delovnih ur bi nekdo pokasiral za delo ene osebe za polni delovni čas 9.856,00 EUR.

Ja, res ne gre primerjate, ker to niso hruške in jabolka. Pa vseeno je tole če mene vprašate legalna kraja denarja. Pa nimam nič proti, če bi bil vsak odnos pravi, ne pa, da se ne držijo niti tistega, kar imajo napisano v obvestilu.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
345
83
Cene so spustili. Včasih je bilo cca. 30€. Še lani jebilo okoli 15€. Jeseni misim da je vzel 12€.
Pred par dnevi 9,76 €. Pregled peči na polena in dimnika. Zamudil se je malo manj kot 15 minut s pregledom, pisanjem računa in vožjo do soseda...
Je pa trapasto, da je pregled na 6 mesecev. Kuri se cca. pol leta. Pa še to ne redno. Če so na strehi kolektorji, peč sodobna bi morala kontrola biti na 12 mesecev.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Upam, da bodo spremenili tudi spodnji člen, ki pri večini kurilnih naprav (biomasa) legalizira 3-5 obiskov dimnikarja letno (2-4x v sezoni in 1x izven sezone...).

Pravilnik o oskrbi malih kurilnih naprav, 11. člen:

11. člen
(1) Na mali kurilni napravi na trdna goriva, ki redno obratuje, je treba opraviti redno čiščenje:
– dvakrat v kurilni sezoni s presledki najmanj treh mesecev za male kurilne naprave do 250 kW na biomaso z
manj kot 20% toplotnimi izgubami z dimnimi plini,
– trikrat oziroma dvakrat, če gre za območje primorskih občin, v kurilni sezoni s presledki najmanj dveh
mesecev za malo kurilno napravo od 250 kW do 1 MW na biomaso z manj kot 20% toplotnimi izgubami z dimnimi
plini,
– štirikrat oziroma trikrat, če gre za območje primorskih občin, v kurilni sezoni s presledki najmanj dveh
mesecev za male kurilne naprave do 50 kW, ki niso naprave iz prejšnje alinee,
– petkrat oziroma štirikrat, če gre za območje primorskih občin, v kurilni sezoni s presledki najmanj enega
meseca za male kurilne naprave od 50 kW do 250 MW, ki niso naprave iz prve alinee tega odstavka,
– šestkrat oziroma štirikrat, če gre za območje primorskih občin, v kurilni sezoni s presledki najmanj enega
meseca za male kurilne naprave od 250 kW do 1 MW, ki niso naprave iz prve alinee, tega odstavka, – enkrat izven kurilne sezone s presledki najmanj enega meseca za male kurilne naprave do 50 kW, in
– trikrat izven kurilne sezone s presledki najmanj enega meseca za male kurilne naprave od 50 kW do 1 MW.
(2) Na mali kurilni napravi na tekoča goriva, ki redno obratuje, je treba opraviti redno čiščenje v naslednjih
rokih:
– enkrat v kurilni sezoni za malo kurilno napravo do 50 kW,
– dvakrat v kurilni sezoni s presledki najmanj treh mesecev za malo kurilno napravo od 50 do 250 kW,
– trikrat v kurilni sezoni s presledki najmanj dveh mesecev za malo kurilno napravo od 250 do 1.000 kW in
– štirikrat oziroma trikrat, če gre za območje primorskih občin, v kurilni sezoni s presledki najmanj dveh
mesecev za male kurilne naprave večje od 1.000 kW.
(3) Na mali kurilni napravi na plinasta goriva, ki redno obratuje, je treba opraviti redno čiščenje enkrat na vsako
kurilno sezono.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Cene so spustili. Včasih je bilo cca. 30€. Še lani jebilo okoli 15€. Jeseni misim da je vzel 12€.
Pred par dnevi 9,76 €. Pregled peči na polena in dimnika. Zamudil se je malo manj kot 15 minut s pregledom, pisanjem računa in vožjo do soseda...
Je pa trapasto, da je pregled na 6 mesecev. Kuri se cca. pol leta. Pa še to ne redno. Če so na strehi kolektorji, peč sodobna bi morala kontrola biti na 12 mesecev.

Pregled; če ti omete dimnik in očisti peč je 24 ali 25. Jaz sem nabavil omelo (25€), ker se zamudiš max 15 minut skupaj s pometanjem, peč pa itaq očistim sam bolje kot on. Tako, da vnaprej plačujem samo pregled 2x letno.

Še ena dimnikarniška.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz pa kurim s toplotno crpalko. Pa pride dimnikar, da mi bo spucal dimnik pa mu pravim, da ne rabi... Ker pri elektriki ni saj... Pa mi racuna 25 euru... Poklical na sedez in razlozil, da naslednji klic gre k inspektoratu, drugi pa na tv... Pa so na hitro uredili zadevo.
Aja, da ne bo pomote, sem jih obvestil glede spremembe nacina kurjenja...

Lp
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
No, da še jaz delim svojo izkušnjo. Domov sem dobil poziv, da se bo delal pregled dimnikov - živim v novem večstanovanjskem naselju s plinsko kurjavo - vsak ima svojo peč.

Na dopisu lepo piše, da dimnikar pride tudi vsako zadnjo soboto v mesecu, plačilo možno s karticami (gotovino redko nosim s seboj). O.K., super, ker sem večinoma v tujini mi to odgovarja. Pokličem dimnikar, ki mi reče, da on pa v soboto že ne bo hodil. WTF? Saj piše?! Ne, njemu se to ne splača.

O.K., se zmenim za en dan, da grem prej iz službe. Naredi meritev v 15 minutah. Plačati s kartico ne morem. Z gotovino tudi ne. Mi pošlje račun. O.K., ni panike, ampak zakaj potem piše, da lahko plačam s kartico?

Račun za 15 minut dela? cca. 28,00 EUR.

Če povem drugače; dimnikar kupi za cca. 1000,00 orodje in računa 28,00 EUR za 15 minut. Se pravi je to 112,00 EUR. Za primerjavo, servisna ura za Porscheja je pri nas cca. 100,00, za Range Rover pa cca. 60,00 EUR. S tem, da je moral nekdo šolati zaposlene, kupiti drago orodje, in vsaj zgraditi če ne najeti servis.

Ali pa drugače, to je večja urna postavka, kot jo računa odvetnik? Pa zdravnik?

Skrajni čas, da se tole spremeni.

Ja, folk se mora naučiti, da poslovanje ni poštevanka.

A misliš da se je dimnikar instantno teleportiral k naslednji stranki in bil fertik v točno 15 minutah in potem spet k naslednji in tako celih 8 ur šihta?

Pa ne podpiram teh dimnikarjev, ampak take oslarije me vedno zmotijo.
Oprema za jurja, pa gasa. Vse kar je nad jurja je kar profit.. ne vem a eni še niste jemali stroškov poslovanja..

Cena storitve pri teh cigotih ni težava. Težava je v odnosu. Frajer ti napiše, da bo prišel dne tega pa tega med 7. in 15. uro, če mi termin ne ustreza lahko napišem na mail. Malo morgen miki, prišel boš kvečjemu s polurnim zamikom, od kje pa misliš, da pride keš ki ti ga plačam za nič dela in niti pod razno ne mislim vzet celega dneva dopusta, da bom čakal dimnikarsko gospodo doma. Napišem mail, da mi termin ne ustreza, da lahko pa pride med 14.30 in 15. uro. Seveda ni blo odgovora in seveda sem dobil grozilno obvestilo, ko sem prišel domov, da kršim zakon. No lahko si predstavljate, da nisem bil prijazen po telefonu in tudi dopis je bil zelo oster. Naslednji dan je bil lahko pri meni med 14.30 in 15. uro.
Briga me, če bo dražje, samo če plačam zlatarsko ceno, hočem fer odnos, če ga ni, lahko grem drugam, ne pa da sem vezan na enega šalabajska, ki se ne zna obnašat.