poceni nezahteven telefon

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Živ,

iščem poceni telefon, večinoma za klice in smse, pa seveda za internet (rtv,alter...)... nočm dajati x00€, raje x0€. Trenutno sem pri Simobilu in bi podaljšal za 2leti, nisem pa čustveno navezan, tako da ob dobri ponudbi preidem tudi k drugemu ponudniku (nikakor Tušmobil).

Gledal sem to:

Klik

Ali je to kvaliteten mobilnik? Ne poznam nobenega, ki bi imel htc...

Za mesečno naročnino sem pripravljen dati do max 20€.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Mora biti Android? Ker sicer ti bi za ta rang raje priporočal kak Window Phone.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Ne vem kakšna je razlika
redface-1.gif
...

Pač, da ma možnost kakšnih aplikacij za zabijanje časa (poker?)... Zdej mam BB, pa je sranje, po dveh letih mi baterija zdrži 4ure, pa sam kličem in smse pišem...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po vseh verjetnosti je baterija fuč. Če ti telefon sicer še odgovarja, menjaj baterijo. Zadeva ne bi smela biti dražja kot ~10€ (iz Kitajske, seveda).
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ne vem kakšna je razlika
redface-1.gif
...

Pač, da ma možnost kakšnih aplikacij za zabijanje časa (poker?)... Zdej mam BB, pa je sranje, po dveh letih mi baterija zdrži 4ure, pa sam kličem in smse pišem...

Koliko časa pa porabiš za zabijanje časa in koliko kličeš in SMSov napišeš ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tale Samsung je veliko slabši in starejši, to ti lahko pove že podatek o verziji operacijskega sistema. Jaz osebno telefonov z manj kot 720p zaslonov niti ne bi gledal, pomembna pa bi mi bila tudi možnost kasnejših posodobitev. Le-te lahko pozabiš pri poceni HTCjih, Samsungih ipd.

Top-shit glede vsega omenjenega je Moto G (2. generacija). Težava je le, da pri nas nima uradnega distributerja in posledično je ne moreš kupiti pri operaterju po znižani ceni. Je pa cena odklenjenega in brez vezave v tujini dobrih 100€. Recimo tukaj.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
V Metroju (AT) je preklopni Samsung (nepametni) 7,99 EUR v akciji, brez vezave:)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Pocen pa dobra baterija ne gre ravno skupaj
smile-1.gif
Glede na cenovni rang obeh telefonov, ki si ju linkal, bi ti jaz priporočal LG G2 pri Telekomu, če ti rata priti do bona. Soliden telefon in dobra baterija.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Aja, še neki k sm lih temo o mobilnikih odpru, pa vem, da ste kle sami znalci.

Primer:

Nekdo rabi 150€. Se zmeniva, da mi vzame mobitel na svoje ime in odplačuje operaterju kredit, jst mu pa skeširam dogovorjen znesek. Kaj lahko naredim, da me ta isti ne prijavi policiji, da sem mu "ukradel" telefon? Kupoprodajna pogodba? Nebi rad ostal brez € in brez telefona.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
mam točno tega HTCja desire 510.

Največji minus je, da ni fleša, tudi nima avtomatskega fokusiranja. slike so kar ok na svetlobi, drugače katastrofa. Določene aplikacije zaradi tega ne delajo ali s težavo (QRdroid, moje kartice,...)

Telefon drugače dela ok, filam ga nekje na 3dni ali manj odvisno kaj pa koliko uporabljam.
Sam sem si iz ebaya naroču ovitek za DOT View. Brez tega ovitka bi si verjetno že zamenjal telefon (dobil sem ga kot nadomestio v garanciji pokvarjenga).
Moti me tudi, ker je toliko mesa okol, bolše bi bilo, da bi bil večji ekran. Glede na to, da ga imam samo za klicanje, smsm pa brskanje po netu, res edina stvar ki jo pogrešam je fleš.

Če bi ga sam kupoval, ga nebi vzel, bi vzel desire 610 zaradi fotografij in fleša.
Aja uporabljam ga že cca. 3,5mesce.

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ne moreš dat več, potem razumem. Če pa iz principa nočeš dat, potem pa ne razumem zakaj si življenje komplicirat z zanič telefoni.
kot povsod trobim, 2GB rama vsaj 8GB internega spomina + dodatna kartica. To je nek minimum za normalno delujoč telefon, da ne bo potem vsak teden nova tema na alterju zakaj nekaj ne....


ja, kupoprodajna pogodba je kr ok.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
če ne moreš dat več, potem razumem. Če pa iz principa nočeš dat, potem pa ne razumem zakaj si življenje komplicirat z zanič telefoni.
kot povsod trobim, 2GB rama vsaj 8GB internega spomina + dodatna kartica. To je nek minimum za normalno delujoč telefon, da ne bo potem vsak teden nova tema na alterju zakaj nekaj ne...

Ja, za Androida ja res potrebuješ tole...

Mogoče si lahko pogledaš še kako Lumio, ker v takem cenovnem razredu gotovo delajo bolje, a ker si rekel, da igraš igrice moraš vedet, da niso vse na voljo. Poglej si na store katere so in katere ne.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Za androida je samo motorola v tem cenovnem razredu nekaj vredna, ostalo je krš, ki se ga izogibaj v velikem loku. Drugače pa androidi nekje od 300 € naprej. V tem cenovnem razredu, ta motorola ali WP.