Sri lanka- najlepše plaže

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Katero plažo na Šri lanki priporočate? Pa da bi bila primerna tudi za majhnega otroka (da ni valov, tokov, nekaj sence, itd.)..
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
huh težki pogoji za odprto morje...
unawatuna mi pade na pamet je rahlo zaprta,valovi so kar vedno pristoni,sri lanka ni ravno idealen kraj za namaknje otrok,valovi in tokovi so pristoni povsod okoli otoka pač je lega taka
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik decva pravi:
Katero plažo na Šri lanki priporočate? Pa da bi bila primerna tudi za majhnega otroka (da ni valov, tokov, nekaj sence, itd.)..

mi bili v prvi polovici decembra z 4 in 8 let starima otrokoma

Načeloma je celotna južna in jugo-zahodna obala precej odprta in valovita (na vzhodu zaradi monsuna nisem bil) in je potrebno najti mikro lokacije (za kakšno veliko skalo ali čerjo blizu obale), kjer je morje mirno. Tako smo na podlagi satelitskih in drugih slik našli nekaj predelov plaž, kjer sta se tudi otroka lahko varno kopala - recimo v Tangalle in Polhena beach pri Mirissi, Unawatuna nam je bila najmanj všeč (čeprav najbolj miren zaliv na splošno), največja gužva, smo zato šli peš čez hrib v Jungle beach, kjer je bilo lepše. v Hikkaduwi smo bili zadnji dan spotoma proti letališču, je največ ribic za snorklat, a bilo (mogoče zaradi nedelje) ogromno lokalnih turistov, tako da se skoraj ni dalo plavati. Na splošno je bilo najlepše na Polhena beach (a je bil ta hotelček čisto na samem), v Tangalle pa je bilo nekaj več občutka prave velike plaže.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Hvala vsem! Smo že dobili namig za tisto pravo.. je pa tudi blizu Mirise.. lp
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik decva pravi:
Hvala vsem! Smo že dobili namig za tisto pravo.. je pa tudi blizu Mirise.. lp

Upam, da ne boste ves dopust samo na plaži, je še toliko drugega zanimivega na Šri Lanki za videti
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
seveda ne. Gremo eno krožno turo, je treba pa tud kakšen dan odlenarit.
 

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
Vzamite se kakega OK lokalca ki vas bo vozil okrog. Super je če da kdo kontakt...ker te praktično VSI hočejo nekaj malega nategnit in lahko glihaš do onemoglosti!!!

Najbolj značilna fora je ogled botaničnega vrta
smile-1.gif
!!! Na koncu sva dobila še masažo kratko cca 15min. Hkrati mi razloži da je cela masaža 60dolarjev ampak to bo gratis. Potem smo se malo prepirali ker je rekel da naj dam small tip...pa sem dal cca 1€ vsakemu (200rupij) in je jamral da je to very small tip...da pač naj si zračunam koliko je 1/4 od 60dolarjev pa take fore...niso pa nasilni...malo pač tečni pa probajo pa pol ko sm reku nič ne bo fantje to je to...rekl ste FREE je blo OK. Čajev nisva kupla, rekla hvala in šla.

Vama pa priporočam da imate sabo dolarje, jaz sem bil letos poleti ko je bil tečaj € dolar še boljši. Izlete so ponujali v dolarjih in € vse ista cena...tako da sem še na valutni razliki dosti profitiral.

Če boste šli v kak national rezervat s sloni vam priporočam da se izognete Pinawali (slonja sirotišnica), ker ni nič druga kot živalski vrt za slone mal drugače in ni vreden denarja. Če pa ne je pa tudi to za pogledat
wink-1.gif
...

Pa priporočam vam če greste v notranjost da se peljete z vlakom, gorska železnica do ELLE (upam da se tak napiše! karta za dobrih 200km poti je smešnih 0.80 centov :D

Aja pa v trgovinah...in v liquer storih je na VSAKI embalaži izdelka natisnjena cena...podoben tisk kot rok uporabe pri nas. Tako da se ne pustit napizdit da bi več plačali...ker ti vsak doda kaj malega gor...
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
vsak info prav pride. samo smo z majhnim otrokom, pa bo treba kaj reducirat. sloni bodo pa obvezni. trenutno še raziskujem, ker Pinawali vsi odsvetujejo...