Drog za dvigovanje trupa

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Iščem drog za dvigovanje trupa. Kak ideja kaj/kje kupit?

Montiral bom na 'steno'...oz. bo to na lesenem tramu nadstreška, a pozicija bo kot 'stena'.

Rad bi, da je zadeva robustna - se pravi da nosilnost ne bo problem, ter da se fiksira kot se spodobi.

Nekaj sem našel...

http://www.timebreak.eu/trgovi...-roke-in-ramena

Kak podoben predlog?

Važno je, da je 'štanga', ter solidno fiksiranje.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Meni se zdi solidna zadeva za ta denar. Obvezno pa montiraj na tram, da boš ob dvigovanju lahko imel še noge dvignjene za 90 st, da bodo še trebušne zraven malo delale.
Za fiksiranje pa navojno palico skozi tram da bo zihr
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
To imam v planu...preko trama z navojno palico. Verjetno bom dal še pred in za tramom kos železa (ne vem 20x40 mm preseka) da bom bolj fiksiral. Ker lahek nisem...v kombinaciji z lesom.

Tole se mi trenutno najbolj dopade:

http://www.timebreak.eu/trgovi...esa-pull-up-bar

(DIY variante mi ne diši, ker bom cenovno na istem, hebal sem bom en teden pa še dvomim da bo estetsko kam zgledalo...žal imam samo švas aparat na elektrode)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Tole zadnje je najboljša izbira, tako da kr v nakup.

Le obupat ne prehitro, pri vadbi, glede na višjo telesno težo bo napredek verjetno zelo počasen in večina jih na tej stopnji odneha.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
V fitnesu imajo po mojem občutku kar doma narejeno. Je bolj močno kot tole kar ti predlagaš.
Grem ravno tja pa ti naredim eno sliko.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Se priporočam
wink-1.gif


(sem pošteno razmišljal v smeri domače izvedbe..a poleg varjenja..kdo mi bo palico ukrivil...kako bom zvrtal luknje prek fi 20 (do 25 mm).. da gre palica skozi...preveč problemov oz. jaz premalo pravega orodja..plus ako nabavljam boljše železje on navadnega konstrukcijskega (npr. inox) grejo cene v nebo plus in bi tu imel sploh probleme z vrtanjem in varjenjem).

darjan...pri meni motivacija ni problem (ne glede na težo
wink-1.gif
sem kar nekaj let preživel v fitnesu), mi pa fali ravno drog (od 'domačih' vaj), ker za moje pojme pri dvigovanju trupa dela največ mišic (plus hrbet bi si rad čim bolje 'naštelal').
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Potem pa nisi začetnik, bolje bi bilo razmišljati o investiciji v uteži, kletko, ipd...ker s vajami z telesno težo lahko pride človek le do neke stopnje
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Takole zgleda. Je pa vse iz enega kosa skupaj zvarjeno. Pač hrbtni del prilagodiš glede na tvoj tram pa ene štiri luknje za M10 navojno palico pa je. Ne vem zakaj rabiš 20-25? Ja edino enega moraš dobiti da ti palico ukrivi. Je pa to navadno železo. Mislim, da je palica ovita s trakom za ročaj tenis loparja.
2160417-dvig1.jpg
 

Priponke

  • 2160417-dvig1.jpg
    2160417-dvig1.jpg
    20,8 KB · Ogledi: 335

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Uf, tole je za tovornjaka gor obesit
smile-1.gif
.

A po pravici povedano se mi ne da zafrkavat sam. Bom naročil tega z zadnjega linka, pa bom videl kako se obnese. Če bo šmafu...ne bo drugega kot lotit se sam.
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Evo moj primer DIY. Cena je bila 30€ z varjenjem. Gor na primeru 1 pride še palica čez prečno z ročkama pod kotom. Naredil sem 4 ročke, dve za dviganje, 2 za triceps

2ikxkk5.jpg
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Mogoče še ena zadeva za OP, da razmisli v tej smeri...dovolj prostora, nosilnost, da lahko čez čas dela tudi muscle up.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Potem pa nisi začetnik, bolje bi bilo razmišljati o investiciji v uteži, kletko, ipd...ker s vajami z telesno težo lahko pride človek le do neke stopnje
wink-1.gif
Meni se pa zdi, da je delo z lastno težo kar dovolj za neko normalno "funkcioniranje". Pomoje se ene 20% dedcev tud dvakrat ne dvigne, 50% se jih pa ene petkrat. Če bo delal 3x10 dvigov bo že
cheer.gif

Govorim za populacijo od 12-50let
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
To je res ja, ampak če je že nekaj let aktiven, potem verjetno meri kaj v smeri povečanje moči, za kar pa telesna teža ne bo dovolj. Še posebej glede na to, da verjetno ne dela na estetiki (ker je sam rekel da ima veliko kil, zgleda torej veliko mišic + špeha). Dobro, saj tudi, če narediš 50 zgibov, pridobiš nekaj moči, ampak takšen vaje vseeno niso tako efektivne, kot s utežmi. Pa še nekaj je, vsaj pri meni...ponovitve, ki gredo v nebo me strašno dolgočasijo. Torej namesto da bi delal 3 x 10, grem raje 5x5, ali pa 8x3 pa z višjo težo. Ker vaje s telesno težo zelo hitro postanejo en dober cardio
wink-1.gif




Je pa res, da ugibam
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Imaš prav, vsak je malo drugačen. Ko sem prišel do 12 ponovitev sem naslednjič dodal težo da sem delal serije po 8 nato 10 in ko sem spet prišel do 12 ponovitev sem spet dodal težo in tako naprej. Vendar ker nisem več rosno mlad so se s takim načinom povečevanje teže začele težave s sklepi, kitami... in sem raje zmanjšal da delam z do 10 ponovitvami.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Težave s sklepi in kitami so posledica prehitrega napredka. To je najlepše vidno pri kakšnih bilderčkih, ki jemljejo steroide, mišice gredo v višave, vezno tkivo pa ostane nespremenjeno, potem pa sledi huda poškodba...

Kite rabijo cca 6 mesecev, da se privadijo da nove obremenitve, sklepi pa 12 mesecev. Mišice...mesec ali še manj
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Ja verjetno imaš prav nisem pa nikoli nič jemal. V parih mesecih telovadbe se mi je mišična masa kar precej povečala vendar jaz to predpisujem genetiki, ker tudi prehrane nisem spremenil le potreba po obilnejših in pogostejših obrokih je bila večja. Gledam enega nesrečnika, ki se več kot eno leto matra z osebnim trenerjem pa vsaj jaz ne vidim nobenega napredka.
Priznam pa da verjetno z osebnim trenerjem ne bi imel teh nevšečnosti.