Zanesljivost novih in rabljenih avtomobilov - ZPS

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Nimam, zato sprašujem če ima kdo dostop. Ne rabimo teksta, lestvice bodo po sem OK, zagotovo zadosti za alter analizo.
evil.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
sokirani boste kaj je na lestvici, med malimi avti je c1 najbolj zanesljiv, med malimi srednjimi sta dve toyoti potem pa takoj Renault megane hahaha, srednji razred je octavia na prvem mestu ( ne vem sicer od kdaj je octavia srednji razred), drugi je VW CC, pol pa honda insight, potem pa sele BMW 3, zadnja je insignia, pri karavanih je kao prva BMW 3 ki ima samo 97% zanslejivost, toliko kot renault..spet hahah, drugi je superb in bmw 3. Med enoprostorci je spet toyota na vrhu, potem nisan potem pa sele wv in skoda. Med terenci je na 7 mestu prvi nemec bmw x1. Z zadovoljstvom pa sploh nebom začel :D

na hitro je to to
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
In kaj pomenijo tile ''hahah''? Kisel nasmeh, ker ne moreš verjet, da Renault ni pokvarljiva kanta, kot vsi lastniki 2x dražjih nemcev razlagajo naokoli?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj bi bilo zelo zelo čudno, da je recimo Dacia med bolj zanesljivimi, Renault pa kao da ni. Pa glede Nissana tudi ne slišim pogosto o kakih horror scenarijih. A je za razred boljši od Renaulta ali gre za šank-modrovanja?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Morda zato, ker je tako kot pri škodi: dobijo morda kakšno generacijo starejšo tehniko, ki pa je preverjena in zelo zanesljiva.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa je dejansko pri Škodah starejša tehnika kot nekateri razlagajo? Če pogledam motorje se mi ravno ne zdi, medtem ko je Dacia še nedolgo nazaj imela motorje iz prvega Megana.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.228
5.789
113
Dacia ima enake motorje kot zadnji clio ali megane. Razen res arhaičnega 1.6 v določenih modelih, verjetno zaradi zahtev specifičnih trgov. 0.9 tce in 1.2 tce sta pa povsem moderna motorja.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Saj sem napisal nedolgo nazaj, ker nedolgo nazaj TCE v Daciji res ni bilo, medtem ko se recimo TSI v Škodi dobi že ohoho časa.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
In kaj pomenijo tile ''hahah''? Kisel nasmeh, ker ne moreš verjet, da Renault ni pokvarljiva kanta, kot vsi lastniki 2x dražjih nemcev razlagajo naokoli?

hahah pomeni smeh za vse alter znalce, da njihovi premium vozi iz njemačke ne dosegajo zanesljivosti nekega renoja..evo za to haha
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Morda zato, ker je tako kot pri škodi: dobijo morda kakšno generacijo starejšo tehniko, ki pa je preverjena in zelo zanesljiva.

jah in kaj mi koristi zadnji krik tehnike ko sem 1000 km od doma sredi snežnega meteža s froci pa mi crkne avto...

vedno najdete neke razloge za pljuvanje...tukaj so pac dejstva nasteta...zaradi mene se lahko vi premium voz farerji izpostavljate in testirate nove tehnologije, jaz paš nimam volje za kaj takega...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
jah in kaj mi koristi zadnji krik tehnike ko sem 1000 km od doma sredi snežnega meteža s froci pa mi crkne avto...

Torej bi raje peljal na 1000km dolgo pot svoje froce v stari kanti s pomankljivo varnostno opremo, kot pa v tehnološko in varnostno dovršenem avtu, ker je v prvem primeru pač manj možnosti da kaj crkne?

Ko je meni malo pred Berlinom crknil tehnološko dovršen francoz sem poklical na eno telefonsko in sem v 30 minutah imel drugi avto, moj pa je bil na poti z vleko na prvi servis. Big deal res.
rolleyes-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
kdo pravi v stari kanti? kaj megan letnik 2012 ima kaj slabso varnost? ima kaj manj airbagov? je slabsi na ncap kot kaki BMW? WV? SKOda? Seat?, daj cizi ne nakladaj...

premium avti so tukaj popusili...ne vem še kake teste rabite vi premium voz fahrerji, da bi spoznali da ste preplacali svoje kante...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
kaj megan letnik 2012 ima kaj slabso varnost?

Definitivno mu manjka precej varnostno asistenčnih sistemov v primerjavi s kakšno premium znamko nemškega porekla, pa tudi kakšno ne-premium (tukaj bi izpostavil novega Passata ki na tem področju res ponuja ogromno).

Izjava da imaš raje avto z manj opreme oz. manj napredno tehnologijo zaradi manjše možnosti okvar je zgolj slaba tolažba vas lastnikov poceni opipanih kant (da ti vrnem zadnji odstavek v tvojem stilu).
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
malo si sfalil point...tukaj se gre o zanesljivosti vseh avtomobilo istih letnikov...in premium znamke so spusle...vse nadaljnjo je brezveze...mogoce je odpovedal tudi kaki super duper varnostni sistem.

varnostno asistenčnih sistemov...cizi pa ti si mojster nakladanja...

ne vem kje sem napisal da imam raje avto z manj opreme, ne vem tudi kje sem napisal da mam raje nevarne avte...na NCAP so avti primerljivi...

dejstvo je da je sedaj tukaj dokaz da premium znamke pač NISO premium razen v vaših glavah...

moja kanta je polno naložena, kolikor pač gre pri tej znamki...in dražja od večine 10 let rabljenih premium kant ki se vozijo po naših cestah...