Kvaliteta slike Amis proti Telemachu

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pozdravljeni! Od kar polnim imam doma Telemachovo kabelsko, slike so lepe, zadeva funkcionira! Zdaj pa me zanima kako je npr. pri Amisu kar se tiče same kvalitete slike in predvsem delovanja (da stvar dela) v primerjavi s Telemach kabelsko? Kajti gledam in se da pri Amisu dobiti res ugodne pakete...! Hvala

LP,
Matej
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja seveda, obvezno spremljam SLO1, SLO2, POPTV, AKANAL, PLANET ter ŠPORTNE KANALE npr. SPORT KLUB1,2,3 in ostale... edino kar me zelo moti pri teh amisih in siol-ih je to,da moram imeti zraven vsakega TV-ja v hiši še to presneto kišto in svoj pilot... to me malo ali celo fejst odvrača...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja pa še to... iz linka ki si mi ga dal:

Primer za POP TV HD:
1.) HD mini 5,5 Mbit/s
2.) HD 12,5 Mbit/s

Pri meni bi bil verjetno HD mini ker na mojem območju ni optike... kak HD pa je pri Telemachu, se tudi razlikujejo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Misliš Amis preko telefonske parice? Slika bo slabša, saj je bolj kompresirana, težje je dodati dodaten sprejemnik, gledanje TV-ja pa lahko vpliva na hitrost interneta. Na optiki je bolje, a bi jaz vseeno raje imel kabelsko (moje ugotovitve temeljijo na dolgoletnih osebnih izkušnjah z enim in drugim).
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Tudi sam uporabljam kabelsko (ne sicer od Telemacha) od pamtiveka in slika kot mora bit. Ker pa imam Amisov internet, sem v novem paketu še TV zraven dobil in ko priklopim tisto škatlo na TV (preko HDMI), je razlika v kvaliteti slike občutna - na slabše. Fleki okrog podnapisov, razmazani obrazi v gibanju, fleki okrog simbola programa... Skratka, za TV ostajam na kabelski, samo internet imajo tam predrag, zato mi tega še zaenkrat dobavlja Amis.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Aja pa še to... iz linka ki si mi ga dal:

Primer za POP TV HD:
1.) HD mini 5,5 Mbit/s
2.) HD 12,5 Mbit/s

Pri meni bi bil verjetno HD mini ker na mojem območju ni optike... kak HD pa je pri Telemachu, se tudi razlikujejo?

PoP TV je po novem tudi v HD?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
PoP TV je po novem tudi v HD?

Že kar nekaj mesecev.

On topic. Če nimaš optike, kabelska nima konkurence, žal.
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Aja pa še to... iz linka ki si mi ga dal:

Primer za POP TV HD:
1.) HD mini 5,5 Mbit/s
2.) HD 12,5 Mbit/s

Pri meni bi bil verjetno HD mini ker na mojem območju ni optike... kak HD pa je pri Telemachu, se tudi razlikujejo?

Varianta 1.) si sploh ne zasluži oznake HD. To je izum Telekom Slovenije, Telemach & ostali operaterji kolikor mi je znano ne kompresirajo domačih TV programov.

Za Amis nisem niti prepričan, če ponuja HD!? Morda na optiki.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Amis "ponuja" HD, so pa vsi HD kanali TS-ov "mini HD" - z razlogom, na ADSL-u kaj drugega ne gre skozi. Enaka slika je tudi na optiki.

http://www.amis.net/web3/zasebni-uporabniki/televizija/tv-programi?sheme=ekskluzivne

Sam ne opazim bistvene razlike v kvaliteti slike med IPTV-jem Telekom-a/Amis-a in Telemachom ali DVB-t-jem na slovenskih/hr/aut programih, včasih je bila res bistvena razlika. Nekje do leta 2010 je Telekom SLO1 in 2 zajemal kar na satelitu Hotbird, kjer je slika verjetno še danes katastrofalna... V zadnjih letih je enkodiranje mpeg4 pri operaterjih toliko napredovalo, da so razlike res minimalne oz. jih sam ne opazim.
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Torej HD "imajo" ... glede kvalitete imajo vsake oči svojega malarja in vsak lastnik ima svoj malo večji TV.

Zame je referenca vsaj TV diagonala 100cm, kjer primerjam RTV SLO 1, ki ga ima Amis v mini HD in Telemach v full HD. Če tukaj ne vidiš razlike v kvaliteti poglej kdaj smučanje Tine Maze. V prvem primeru smuča po starem snegu, v drugem primeru po celcu
wink-1.gif


Zakaj nima Amis full HD tudi na optiki mi ni jasno, razen če je razlog v stroških. Pakete imajo privlačno narejene.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Pretiravaš, poleg tega je vsa poanta mini hd kanalov v tem, da nekdo ki ima dsl, sploh lahko gleda HD. Vseeno je mini HD na istem tvju precej boljši kot SD, in veliko boljši kot polni HD, ki ga ne moreš gledati.

Kakšen paket pa gledaš, da je Amis cenejši kot Telemach, ki se mi zdi, da ima kar v redu cene?
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Saj sem pravilno razumel? V hiši ima DSL in koaksialni kabel. Vprašuje kje bo dobil boljšo kvaliteto slike. Kje torej pretiravam?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tudi meni.

T-2 je sicer boljši kot Siol, ampak še vedno ko gledam v službi T-2, se mi zdi kot nek Youtube posnetek (pa imamo sicer 60/25 VDSL linijo).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Drži ja. Jaz imam eno boljšo Panasonicov plazmo in je tudi SDTV slika lepša kot na marsikaterem LCD-ju hd.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Tudi meni.

T-2 je sicer boljši kot Siol, ampak še vedno ko gledam v službi T-2, se mi zdi kot nek Youtube posnetek (pa imamo sicer 60/25 VDSL linijo).

Tudi precej od samega TVja odvisno...

'Običajni' Philips Full HD LCD, torej rang, kot ga ima tričetrt ljudi doma.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
A niso HD in non HD programi vsi v 720p oz. 1080i? A ni potem vseeno ali gledaš HD kanal ali ne?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne. Samo sprejemnik jih oddaja naprej v 720/1080, ampak to je kot da bi 2x povečal sliko in pričakoval, da bo 2x boljša kvaliteta.