Telefon za upokojenca

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Išče se telefon za upokojenca. Kakor ponavadi je zaželjeno, da tipke in ekran niso najmanjši.
Pri simobilu smo slučajno uspeli pogledati Samsunga s5611 in Nokio 225. Samsung se je na prvi pogled zdel bolj zanimiv.

Zanima me ali je na trgu ta trenutek še kakšen tak telefon, ki bi bil priporočljiv za upokojenca za ceno pod 100eur (redna cena)?

Mogoče bi bil okej tudi tak z ekranom na dotik ampak pod pogojem, da ni drugih težav z OS.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Jst sem mojemu dal starega 3.2 colskega androida. ( nova baterija za 5€). Instaliral gor "big launcher demo" no nekaj takega, da ima 5 razlicnih tipk na ekranu in to je to. Baterija pa tudi zdrzi 5 dni, wifi je pa odklopljen.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Jaz sem za 70 letna starša nabavil TAKA telefona pri tušu in tudi gor naložil BIG Launcher, po začetnem spraševanju zdaj lepo obvladata osnove androida
zmaga.gif
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Tole smo mi kupili za babico že drugič. Telefon ji je všeč ker se zapre, da ne pritisne kaj pomotoma in ima SOS tipko. Ima velike tipke in najosnovnejši meni (podoben starim Nokiam). Slaba lastnost je sama kvaliteta izdelave saj je pri prvem počila plastika pri tečaju za prepogib (zato nakup novega) in pa pozicija SOS tipke, ki se jo zlahka pritisne pomotoma. Zelo dober je tudi polnilec saj se telefon samo odloži v ½dock½

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/maxcom-gsm-telefon-za-starejse-maxcom-mm820bb?v=589715
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Pa kaj komplicirate, ziher se vsakemu valja v kakem predalu 3.2-4 colski android.

Nova baterija pa gasa....
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Jaz sem za 70 letna starša nabavil TAKA telefona pri tušu in tudi gor naložil BIG Launcher, po začetnem spraševanju zdaj lepo obvladata osnove androida
zmaga.gif

to vprašanje je zate in uporabnika jtfc:

Kako se pa obnese ta BigLauncher na androidih? Ali lahko nastaviš kaj več ikon na biglauncherju? Slovenščina je na voljo?

Koliko sploh zdrži baterija na takem androidu kot je Huawei y330, kaj več kot 2 dneva verjetno ne?




Alcatel mi ni okej. Že imeli, slaba kvaliteta. Nokia Lumia samo stran, zakompliciran in nelogičen UI, sami problemi.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Saj android če se uporablja kot dumphone tudi ni problematičen glede porabe.
Meni prestigio vzdrži 5 dni če spančka na mizi
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Huawei Y330 zdrži do 7 dni-dumbphone, ikone pa lahko nastavljaš po želji katere potrebuješ.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Da naredim še epilog glede te teme. Na koncu sem vzel Huawei Y530, cena 110eur.


Telefon me je pozitivno presenetil, za to ceno dobiš precej dober telefon, ki je za upokojenca več kot odličen, ma dober je tudi za povprečnega uporabnika. Android že ima vgrajeno možnost osnovnega namizja z velikimi ikonami in velikimi klicnimi številkami, tako se Big Launcherja niti ne rabi.
4,5" ekran je super za upokojenca, ni prevelik za žensko roko in dovolj razločen za slabši vid.

Baterija z lahkoto zdrži 4+ dni, ponavadi kar 5+ dni (ob predpostavki, da v tem času naredi za 60 minut klicev, ter ne surfa po internetu in podobno). Wifi je neprestano vključen, nastavljen je GSM signal in ne 3G, svetilnost ekrana je nastavljena na maksimalno.

Telefon ima povprečen fotoaparat, ob dobri svetlobi so slike še lepše.

Nič ne šteka in deluje tekoče. Torej za navadno uporabo ni procesorsko podhranjen.

GPS deluje dobro (za navigacijo sem namestil Sygic).

Za skoraj 70 letno damo je bilo uvajanje na ta telefon dokaj enostavno, torej ni preveč kompliciran OS.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Da ne odpiram nove teme.
Za mamo sem kupil Alcatel 2000.Vse lepo in prav toda problem je ker se z pritiskom na zgornjo meni tipko(puščica navzgor)vklopi radio.Če hočeš radio izklopit moraš it v meni pod FM radio in ga izklopit drugače telefon šumi.To je za enega 70 letnika kar problem,ker se ji velikokrat naredi da pomotoma pritisne tisto tipko potem pa ne zna izklopit radia.O tem sem že veliko bral toda nikjer ne najdem kakšne rešitve kako recimo izklopit to funkcijo.Ali obstaja kakšna rešitev recimo da se pride v kakšen recovery mode ali skriti meni kjer bi se to dalo izklopit.