TDI 1,9 ne vžge

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Pozdrav!
Na Seat Toledo 2003 z motorjem 1,9 Tdi 81kW se pojavlja problem z vžiganjem. Simptom podoben kot da bi zmanjkalo nafte oz bi mu "padla". Motor vergla in vergla, vžge pa ne. Računalnik ne pokaže nobene napake, menjali smo filter goriva, vgradili nepovratni ventil med filtrom in rezervoarjem, grelne svečke OK, pregledali rezervoar,...v glavnem odkrili nobene napake.
Mogoče kak nasvet v kateri smeri raziskovati naprej? Se pa je do sedaj napaka pojavila 3x v času ko se količina goriva približuje po števcu rezervi (še ne gri lučka).

Vsak nasvet dobrodošel!

Lp
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Ali ne bi mtor čudno lavfal če bi bili injektorji, kadil,...? Ker ko enkrat vžge teče brez problema.
Kompresija pa tudi ne verjamem da bi jo zgubil naenkrat...

Avto ima 160k prevoženih, realnih. Do sedaj nobenih problemov z motorjem.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Pozdrav!
Na Seat Toledo 2003 z motorjem 1,9 Tdi 81kW se pojavlja problem z vžiganjem. Simptom podoben kot da bi zmanjkalo nafte oz bi mu "padla". Motor vergla in vergla, vžge pa ne. Računalnik ne pokaže nobene napake, menjali smo filter goriva, vgradili nepovratni ventil med filtrom in rezervoarjem, grelne svečke OK, pregledali rezervoar,...v glavnem odkrili nobene napake.
Mogoče kak nasvet v kateri smeri raziskovati naprej? Se pa je do sedaj napaka pojavila 3x v času ko se količina goriva približuje po števcu rezervi (še ne gri lučka).

Vsak nasvet dobrodošel!

Lp

ko dolijes gorivo ti avto vzge, ali vseeno ne?

ne vem za tvoj model, ampak ..... ze 2x sem reseval podoben problem pri vw in na koncu se je izkazalo, da indikator kolicine goriva laze. problem je bil v konektorju na plovcu, ki je bil oksidiran. kazalo je 1/8 tanka, goriva pa ni bilo...
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Ne, ne vžge. Pomagam z štart sprejem.
Tudi ko sem razdiral tisti sistem s plovcem in gledal v tank (takrat ni vžgal), je bilo noter še vsaj 10l goriva.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Akumulator je ok?

Elektronika med zagonom začne dovajat nafto šele ko se dosežejo določeni obrati, če je akumulator slab štarter ne doseže dovolj obratov in posledično zagon ne uspe.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Aku je OK. Tudi po daljšem verglanju ne vžge.
Tisto daljše verglanje pri toplem motorju poznam.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Obrati kaj narastejo med verglanjem? Mogoče nagaja senzor vrtljajev glavne gredi (sicer zelo malo verjetno, ker jaz ga še nisem niti enega menjal na takem motorju).

Ni zaznati.
To napako bi pokazala računalniška diagnostika?
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Izmerite kompresijo. Sicer ni VW ampak službeni Berlingo je poleti vžigal popolnoma normalno, ko pa so se temperature spuščale je trajalo zaganjanje vedno dalje- včasih sploh ni uspelo ker je prej obupal aku. Na pooblaščenem servisu v garancijskem času niso ali niso hoteli
10.gif
) odkriti okvare. Šele na neodvisnem servisu se je pokazalo, da na 2 cilindrih ne tesnijo ventili. Čudi me, da ni kadil nič bolj kot vsak drug dizel ( brez filtra - da se ne bo kdo spet obesil na to, da dizli ne kadijo) .
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Senzor za temperaturo dela prav(kaže pravo temperaturo) ?

Da, 2x bil preverjen z računalnikom in vedno je kazal pravilno temperaturo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Obrati kaj narastejo med verglanjem? Mogoče nagaja senzor vrtljajev glavne gredi (sicer zelo malo verjetno, ker jaz ga še nisem niti enega menjal na takem motorju).

Ni zaznati.
To napako bi pokazala računalniška diagnostika?

Ni nujno, da bi jo pokazala kot napako. Se pa da z diagnostiko spremljati, kaj se z vrtljaji dogaja med verglanjem.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Koliko pa lahko nihajo/ se povečujejo obrati med verglanjem, če sploh lahko?
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Huh, na to pa nisem bil pozoren. Po glasu/občutku se mi ni zdelo da bi obrati kaj naraščali.
Je pa pri zadnji diagnostiki imel mehanik priklopljen računalnik in verglal motor ter spremljal nekatere parametre.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Ni tišine, vergla.
Nisem te dobro razumel pri vprašanju. Vergla enakomerno, nisem pa bil pozoren na števec obratov na armaturki.