Dišeče perilo

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

No, da ne smetim teme pod "kater pralni stroj", sem odprl novo temo, v kateri želim izvedeti, kater pralni prašek uporabit, kater mehčalec, na kateri temperaturi prati itd, da bo perilo noro dišalo, saj mi to, da mi perilo malo bolj diši predstavlja, kaj vem, nekaj več. Frend diši za pop.izdit in sem ga vprašal, kaj dela. Pralni stroj in sušilec imava obadva Beko, rekel mi je, da tudi pere barvno na 60st.C. Ima tekoči prašek, za kar ponekod praijo, da ni najbolj v redu, da začne vse skupaj smrdeti, kaj pa vem.
Mehčalec sem imel enak kot on, Duel rumeni, pa mi po parih urah perilo sploh ni več dišalo, ko pa on pride do mene, pa diši že iz 1 metra.
Dajte povedat tisti, katerim perilo še po 1 tednu noro diši, kaj delate oz. postopek.

Hvala!
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
hysterical-1.gif


Mislim da bo najpreprosteje, če nosiš prat k frendu.
 

tomaz234

Pripravnik
21. avg 2012
45
0
6
Jaz pa imam drug problem, čez nekaj dni ko perilo odložim v omaro začne smrdet po vlagi.sem že probal marsikaj , do sprememb praška, meščalca, brez vsega, dodajanje kisa med pranjem,ampak sem obupal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Preden si ga odložil v omaro, najverjetneje še ni bilo čisto posušeno in se ti je zato zasmradilo. Kje sušiš perilo?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
A posušiš dobro perilo?.Če imaš plastično kad.Možno da se ti je zapacala.Probaj prazen stroj zalaufat na 95c.In vlij noter alkoholni kis pa boš videl če bo kaj boljše...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, to je naredila moja in je zdej res boljše. Prej se je tudi nam zasmradilo v omari. Pa perilo mora biti res suho za v omaro.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Imaš omaro na zunanji steni in ta stena ni izolirana?

Cash...

Glede dišanja...razmišljam...vem ne...mogoče ti sušiš na stojalu on pa v sušilcu? In se tebi perilo bolj razdiši..?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz tudi sušim v sušilcu. Zdej je punca vzela ven brisačo iz pralnega stroja in ful diši (je še mokra) Jutri ne bo več dišala.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Jaz tudi sušim v sušilcu. Zdej je punca vzela ven brisačo iz pralnega stroja in ful diši (je še mokra) Jutri ne bo več dišala.



nase perilo disi nonstop moja uporablja prasek ki ga kupujem v avstriji

pozdrav.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bom najprej zamenjal suhi prašek za tekočega in mehčalec bom tudi zamenjal.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Bom najprej zamenjal suhi prašek za tekočega in mehčalec bom tudi zamenjal.

Napaka.
Raje kupi Ariel pralni prasek v Mullerju, kateri dejansko disi. Ni potrebnega mehcalca. V Mullerju zato, ker je narejen za nemski trg, kjer stvari mocneje odisavijo.
Mehcalec tudi kupi v Mullerju, da bo za nemski trg. Iz izkusenj najbolj disijo Lenor mehcalci.
Obstajajo prav Lenor perfum varjante in te bi morale biti najintenzivnejse po vonju.
Spomnim pa se, da je tudi Ornell perfumele prestige ful lepo in intenzivno disal. Izdeluje ga Saponia Osijek, podjetje katero je znano po disavah. Tako da bi tudi njihov prasek lepo disal.

Prvi pogoj pa je cist pralni stroj in njegovo sprotno ciscenje. Nekaj o tem sem napisal tukaj:
http://britev.si/viewtopic.php?f=14&t=99

LP
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Jaz imam trenutno SPAR-ov Mystic rose (TKI Hrastnik), ki tudi lepo diši, ampak se mi zdi da je pregost in je treba redčit. Iz ene skrajnosti v drugo... Zadnja kupljena serija njihovega rumenega, katerega ime sem pozabil, pa je bila premalo intenzivna in je bilo potrebno večat doziranje... Ne vem kaj ga svirajo v TKI Hrastnik...
frown-1.gif


Drugače pa tudi moj glas za Ornel in sicer Violet... Pri Ornelih še ni bilo zgoraj navedenih težav...

Enkrat sem tudi v Avstriji v Billi kupil en mehčalec pod njihovo znamko, pa ni bil bogvekaj... Proizvedeno v Bolgariji...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Kaj pa če ta tvoj frend uporablja parfum ali deodorant?

Noup, ker diši prou po prašku oz. mehčalcu. Nič Malicij in Axov in Old Spajsov
hysterical-1.gif


No, zdej ste mi pa dali tolk info, da sem še bolj zmešan. Moram malo prespati tole. Hvala vsem
zmaga.gif