Kateri pralni stroj?

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Urgentno rabimo nov pralni stroj, ker je šel stari po gobe.

Kaj se splača vzeti, cenovni rang nekje 300 €? Pogoj je zmogljivost pranja 7 kg, pa po možnosti še display, ki prikazuje koliko je še do konca pranja. Kaj pomeni, da ima pralni stroj inverterski motor - zakaj je to bolje, na kaj moram pazit pri nakupu pralnega stroja, poleg glasnosti, pa porabe vode?

Trenutno gledam: francoski trgovec ima Indesit XWA91482XWRF za 272 € (9 kg zmogljivost pranja), na eni spletni trgovini gledam Beko WMY71233LMB3 (7 kg) za 306 €.
Pa dodal bi še dva Samsung modela, tudi nekje do 350 €: WF70F5E0W4W in WF80F5E0N2W. Samsung ima prav tako 5 let garancije.

4 mesece imam Bekov sušilni stroj in sem zadovoljen, razmišljam, da bi nabavil še pralni stroj od Beka, ima 5 let garancije in ugodno ceno.
 
Nazadnje urejeno:

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Vzami Beko pralni stroj,višji rang.Nimaš kaj zgrešit.Ne, priporočam ti znamko Indesit.Vzami raj Beko maš 5 let garancije.Pa še uredu aparati so.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Citat:
Uporabnik softi pravi:
W8665K
In nic drugega. Je pa cca 500€.
Gorenja ne kupim nikoli več (pa je bil ob nakupu top Gorenjev pralni stroj):
:-2x vodna črpalka, 2x ležaji bobna, amortizer, filter proti motnjam na napajalnem kablu, rja okoli predala za prašek , mehčalec je jemal kar v sredini programa, 1/2 leta po garanciji pa še enkrat tesnilo na osi bobna in kot posledica vode pregorel elektro motor. Stroj je pristal v reciklažnem centru.
Dolga garancija mi je slaba tolažba, če se lahko kar ob nakupu naročim na abonma serviserja.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik kdk pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
W8665K
In nic drugega. Je pa cca 500€.
Gorenja ne kupim nikoli več (pa je bil ob nakupu top Gorenjev pralni stroj):
:-2x vodna črpalka, 2x ležaji bobna, amortizer, filter proti motnjam na napajalnem kablu, rja okoli predala za prašek , mehčalec je jemal kar v sredini programa, 1/2 leta po garanciji pa še enkrat tesnilo na osi bobna in kot posledica vode pregorel elektro motor. Stroj je pristal v reciklažnem centru.
Dolga garancija mi je slaba tolažba, če se lahko kar ob nakupu naročim na abonma serviserja.

Kateri je bil pa model če ni skrivnost ?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Ko smo že pri pralnih strojih, zakaj so pri A+++ energijskih razredih vedno daljši časi trajanja programa ???
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Res je.Neb nikol več šel na stroj,ki ima motor na krtačke in žvižga ko avion
smile-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Ko smo že pri pralnih strojih, zakaj so pri A+++ energijskih razredih vedno daljši časi trajanja programa ???

Ker porabi manj vode mora v manj vode perilo dalj casa namakati.
Vec +++++ ima bolj na suho pere
smile-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz imam z inverter motorjem sploh neves da pere razen ce kaksni gumbi po bobnu tolcejo
smile-1.gif

Tako da osebno bi spet kupil inverter lahko ponoci mirno peres brez da bi vznemirjal sebe ali soseda
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Se popolnoma strinjam s tabo doctorz.Moj ima komaj 48db med pranjem,ožemanje 73 db.In je vseeno zelo zelo tih.Slišiš samo,kot si reku da gumb po steklu tolče in premetavanje perila.Imam tud poseben program za (posebej tiho).In nas res ne moti ponoč ko pere.
smile-1.gif
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik kdk pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
W8665K
In nic drugega. Je pa cca 500€.
Gorenja ne kupim nikoli več (pa je bil ob nakupu top Gorenjev pralni stroj):
:-2x vodna črpalka, 2x ležaji bobna, amortizer, filter proti motnjam na napajalnem kablu, rja okoli predala za prašek , mehčalec je jemal kar v sredini programa, 1/2 leta po garanciji pa še enkrat tesnilo na osi bobna in kot posledica vode pregorel elektro motor. Stroj je pristal v reciklažnem centru.
Dolga garancija mi je slaba tolažba, če se lahko kar ob nakupu naročim na abonma serviserja.

Kateri je bil pa model če ni skrivnost ?
Wa 162 prological
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, eno vprašanje, ko je glih govora o pralnih strojih. Imamo Bekota in ko se perilo opere in posuši v sušilcu, skoraj nima vonja. En frend ima ravnotako Bekota in cunje ravno tako posuši v sušilcu, vendar ko pride blizu mene, diši za popizdit po mehčalcu in v bistvu ne rabi parfumov
grin1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Sem slišal veliko kritik čez to znamko.Tud po drugih forumih.Lahko da naletiš na dober model.Lahko pa boš imel komplikacij še pa još.Edin,če dobiš 5 let garancije za njega,pol te 5 let ne boli glava.Odločitev je pa še vedno tvoja.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Mogoče ga naliješ preko max,in na hiter zapreš predal, pa ga predčasno vzame namesto na koncu oz steče dol.Preveri.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik midi pravi:
zakaj ne priporočate firmo Indesit? imam ogledanega te znamke...
Enkrat sem v nekem apartmaju naletel na pomivalni stroj Indesit.... če si lahko privoščiš, se te znamke izogni.
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
aham... v ga trgovini imajo za indesita 10% popusta pa 5 let garancije...in zdj ne vem al ga čm al ne...ma pa 7kg A+++ ter inverter motor za okol 320e...zato me tudi matra ker je dobra cena...