ni zvoka na tv - ojacevalec

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Iz lcd televizorja bi rad pripeljal zvok preko receiverja in zvocnikov. TV je Samsung 40H5000, ojacevalec Yamaha (brez optike). Na tastari CRT sem samo povezal činče in je lepo spilalo.

Na LCDju ponovim isti postopek, beli, rdeči činč, povežem z ojačevalcem in vse tiho? Tudi na tvju izklopim zvok in označim external source...

Kabli so ok, ker isti delujejo na cd playerju in dvd playerju. A je kaksna banalna zadeva, ker se pocutim prav neumno in sem zagotovo spregledal kaksno malenkost? Ojacevalec je enostaven, brez tisoc in enega knofa, ker je tiste tastare sorte na 2 zvocnika, par potenciometrov in kaksen knof.
smile-1.gif


Malo me jezi, ker je zvok na lcd televizorjih porazen.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Na Samsungovi strani ne piše, da bi TV imela audio out na činčih, piše samo kot input.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Hvala vama! Na tvju pri cincih pise samo audio in pa L in R. Nic out ali in.
bonk.gif
Navodila za uporabo bi prebral pa je notri v dvesto jezikih napisan kako se odpakira tv in kam se kabelsko anteno priklopi, potem se pocasi konca.

Se pravi, obstajata dve varianti, da najdem ojacevalec, ki bo imel opticni prikljucek ali pa HDMI in tretja varianta tale adapter? Ampak potem na tvju izgubim en HDMI prikljucek?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Na tv-ju si nastavil, da gre na zunanji zvočnik? V meniji mislim.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Kot so ti že omenili, novejši TV-ji imajo činč kable samo za input večinoma. Po specifikacijah ima tvoj TV tudi headphone out izhod za slušalke. Tako da imaš rešitev na dlani, zakaj bi kompliciral, enostavno nabaviš kabel bananica -> 2x činč:

http://www.bigbang.si/adapterji/550n-adapter-vivanco-35-st-m2xcinc-z-436990
http://www.bigbang.si/kabel/509n-kabel-vivanco-35-st-m2xcinc-m-15m-437063

Te kable imaš v vsaki tehnični trgovini ala BigBang, Merkur, Harvey Norma itd., v različnih dolžinah. Skoraj zagotovo pa se jih da dobiti tudi v Šparu, Leclercu ali pa celo kakšnem Merkatorju. Torej kupiš za ceno piva medtem ko greš po salamo ali kaj podobnega.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ggg pravi:


Se pravi, obstajata dve varianti, da najdem ojacevalec, ki bo imel opticni prikljucek ali pa HDMI in tretja varianta tale adapter? Ampak potem na tvju izgubim en HDMI prikljucek?

Kupiš Harman Kardona AVR130?
grin1.gif


EDIT: drugače pa pač varianta preko scarta bi skorajda morala palit, sem imel tako pri prejšnjem LCD-ju
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Joj s temi adapterji ga ne mislim srati, niti s 3.5mm jackom, niti scart, ker tako popaci zvok, da je cisto brezveze potem imeti priklopljeno na 800eur ojacevalec in 2000eur zvocnike Tannoy.

Za koliko prodas Harmana? Kako je ohranjen? Deluje vse ok? Malce me moti, ker je srebrne barve, ampak bi ga ze nekako vklopil v sistem...
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Probaj v druge porte še malo vključiti kable če bo delalo. Meni recimo če telefon povežem in predvajam flac, moram dati na tape....
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

tv za par sto eur bos priklopil na zvocnike za 2k? saj ne pricakujem odgovora
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik smt pravi:
tv za par sto eur bos priklopil na zvocnike za 2k? saj ne pricakujem odgovora

Najbrz ne dojames, da zvocnikov za dva jurja nisem kupil zaradi tega televizorja?





hysterical-1.gif
a nagrado za post leta smo ze podelili?
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Na mojem LGju za 1,5k je na jacku tako slab zvok, da je že na slušalkah čuden zvok, ne predstavljam si kaki zmazek bi bil če bi ga priklopil na ojačevalec preko jacka.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

saj. ampak ggg se je hotel kao pohvaliti z kao full dragimi zvocniki in oj za 0.8k brez opti povezave.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vidva pametnjakoviča, malo v prazno govorita. Zelo se pozna če povežeš z recieverjem ali z ojačevalcem. Koga briga za kolk imaš ti tv. Njemu je važen zvok in ne primarno slika, zato tudi ima Tanoy zvočnike. Pa še to stereo in ne neki čip šit 5.1 sistem, ki je za muziko en kur.ac vredno.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Kdo pa govori o tem s čim povežeš? Jaz pravim samo to, da je tudi na TV za 1,5k € zelo slab zvok preko jack izhoda in nima smisla povezovat preko jack izhoda, da rajši tv poveže z adapterjem iz optike na činč.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ja zato, ker potem zvok kodira potem tv. Zato ga pa povežeš z ojačevalcem-predojačevalcem oz. integrirancem ali pa recieverjem.