Izvršba in zaprtje računa

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Kot upnik smo dolžniku s pravnomočno sodbo na TRR dali izvršbo, zdaj, po skroaj 1 letu pa dobimo obvestilo s sodišča, da jih je NLB obvestila, da je dolžnik račun pri njih zaprl. Wtf? Kako lahko zapre račun z blokado? Ni mi jasno
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj pa ne?

Poglejte na ajpes ali poizvedba na ajpes, če gr eza fizičara in predlagajte nadaljevanje na novem računu...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Sodišče je poizvedbo že opravilo in ugotovilo, da iz registra transakcijskih računov izhaja, da dolžnik nima odprtega računa pri nobeni drugi organizaciji za plačilni promet. Seveda pa je zaposlen v domu za ostarele. Kako potem prejema plačo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

na račun žene...

potem pa predlagajte izvršbo direktno pri delodajalcu...

pa pogledat, če ima kaj v zemljiški knjigi, pa kakšno osebno vozilo, pa spustite mu izvršitelja na vrata...

žal je od upnika odvisno in njegove vztrajnosti kako bo izterjal dolžnika
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Aha saj izvršbo pri delodajalcu že ima. Žene nima. Nima zemlje, nima osebnega vozila, ima hišo, ki pa je napisana na njegovo mamo, živi pa v njej on ves čas, jo ureja, gradi itd. Kako pa je z rubljenjem stvari v tej hiši, v kateri živi samo on, vendar pa ni napisana nanj? Baje ima kar precej kul zadeve, recio samo za kuhinjo je dal konkreten znesek.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Mogole pa ima TRR v Avstriji ali pa kje drugje. Povsem legalno. Banka pa ja, zapre TRR, če na njem ni prilivov in se kopičijo bančni stroški. Če ima izvršbe, mu tudi nobena banka ne bo hotela odpreti računa pri nas.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Lastništvo nima veze, rubež se lahko opravi na stalnem prebivališču. Če je prijavljen v hiši je rubež možen, mama bo lahko sprožila ugovor tretjega, če stvari pripadajo njej in posledično ne morejo biti predmet izvršbe. Ampak bo morala dokazovat lastništvo.

Če je prijavljen drugje lahko sprožiš postopek ugotavljanja dejanskega(?) prebivališča oz. nekaj v tem smislu, mislim da preko UE.

Snecer pa naj me popravi, če kaj ne drži.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tako je, spustite mu not izvršitelja, pa enga pametnega, da ne bo na zaprta vrata hodil...
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Slovenija je raj za lopove...sam imam stranko na izvrsbi za 37.000 €.....ima racun blokiran za 168 dni....podjetje pa deluje normalno naprej....mi smo v k kot drzava
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Saj za to se odločamo, da vpeljemo izvršitelja, samo to je spet dodaten strošek za nas.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To pa je res, ampak če ima res kaj za porubit, se splača založit varščino.

Sicer pa kako je zdravje matere?
smile-1.gif
je erbanje pred vrati?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
V SLO zaradi blokade ni mogel odpreti računa na nobeni banki, verjetno pa ga je v tujini in mu delodajalec tja nakazuje. V kolikor ima minimalca mislim da mu nič ne smejo odtegovati.


....podjetja so pa razred zase, večkrat sem že videl raznorazne anekse in takšne ter drugačne vrste pogodb kjer se denar nakazuje na drugo firmo...ki je konec koncev njihova. Npr. nekaj podobnega je s Kolosejem, ker se glih o tem zadnje dni govori. Blokirani računa bog ve kolk časa, nimajo pos terminalov tako da se plačuje z gotovino, ziher pa imajo neko pogodbeno razmerje z drugim svojim podjetjem kamor se ta denar nosi. Sem pa tudi že videl da neko podjetje ki je davčni dolžnik in ima že leto dni blokirane računa normalno deluje, svojim zaposlenim tudi da plačilno listo, na trr delavca pa je plača nakazana in nekega tretjega podjetja. Bolnica, tako nategunstvo se gredo lahko samo v takem bananstainu kot je Slovenija.