Nemška trgovina ne vrne denarja???

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V trgovini http://www.foto-palme.de/ sem že julija naročil neke izdelke.
bonk.gif


Denar sem jim nakazal na njihov račun, dobil email, da so denar prejeli, izdelkov pa ni bilo, čez ene 14 dni sem jim pisal kdaj bodo in so mi čez par dni sporočili, da kmalu, čez kak teden sem jim spet pisal in so mi oni čez kak teden odgovorili nazaj, da izdelkov ne bodo več imeli na zalogi in lahko prekličem nakup.

Prekličem nakup, zahtevam denar nazaj, zdaj mi pa že ene, dva tri mesece obljubljajo vračilo, denarja pa še vedno ni?

Kaj naj še naredim?

Doslej sem imel z nemškimi trgovinami dobre izkušnje in mi še na misel ni padlo, da je kaj takega v Nemčiji možno.

Trgovina še kar posluje, na trusted shop imajo pa vedno več kritičnih komentarjev in zgleda, da teh 600 evrov očitno ne bom več videl
crazy1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A Paypal pa kar garantira vračilo denarja?
A če ti meni nakažeš denar preko Paypala in ti jaz dogovorjene stvari ne pošljem, ti bo kar Paypal vračal denar?

Denar sem jim nakazal na njihov račun iz predračuna, če mi kupljenega ne pošljejo oz. ne vrnejo denarja je to dejansko goljufija in v normalni državi kot upam, da je Nemčija bi jim trgovino takoj zaprli, odgovorno osebo pa poslali za rešetke.

Ravno zaradi takih stvari sem raje kupoval malo dražje v Nemčiji, ki upam, da takih goljufij ne dovoli, kot pa iz Kitajske.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ti mi denar nakažeš, jaz poberem denar s Paypal računa, potem naj mi pa trgajo od kje???

Foto Palme je trgovina, ki posluje skoraj deset let, če bi poslovali na tak način bi trgovino že zdavnaj zaprli.
Upam, da danes na črni petek čimveč nakasirajo in bodo potem končno že vrnili denar.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Da. Trgajo, če ne ga pa tožijo. Stvar je taka, da ti paypal garantira vračilo denarja do 5000€ (mogoče dolarjev, ampak ni važno). In trgovci, ki uporabljajo storitev s paypalom, se ne upajo kar tako zajeb.avati.
Meni so večkrat kar tako vrnili nazaj na račun.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Najlepša hvala za nasvet.

Bom odslej pri prvih nakupih raje uporabil Paypal.
Samo račun moram odpreti pri njih-enkrat sem ga že hotel pa je pisalo, da je možno na Paypal račun denar nakazati samo preko kreditne kartice, ki jih pa ne uporabljam.

Razmišljam tudi, da bi naročil Viso Electron, ima kdo nasvet kje jo dobim najceneje?


Vsem hvala za nasvete, dobite zvezdice.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa saj kreditno kartico lahko samo za take paypal nakupe uporabljaš. Za vse ostalo, pa tako kot zdaj. Pri delavski je 13€ letno Mastercard.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Jap, se splača preko paypala. Kolega skoraj ostal brez 1000 eur, ko je podjetje šlo na hitro v stečaj v nemčiji, pa ga je rešilo plačilo preko paypala in je hitro dobil denar nazaj.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Jap, se splača preko paypala. Kolega skoraj ostal brez 1000 eur, ko je podjetje šlo na hitro v stečaj v nemčiji, pa ga je rešilo plačilo preko paypala in je hitro dobil denar nazaj.

Verjetno vrnejo denar, če ima kaj na računu, če gre v stečaj in na računu ni nič pa verjetno ne bodo plačali dokler kaj ne izterjajo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
sam kriv zakaj pa ne uporabljaš paypala!

Evo zdaj sem odprl Paypal račun in ugotovil, da nanj lahko denar nakažem samo s kreditno kartico, ki je pa nimam.
bonk.gif

V čem je problem, da ne omogočajo navadnega nakazila iz TRR računa???

Torej očitno nimam druge izbire kot naročiti neko kur.evo kreditno kartico s katero imam samo dodatne stroške koristi pa pa praktično nobene.
Da denar nakažen na kreditno kartico pa potem na Paypal, mi gre več časa, kot pa če denar enostavno nakažem kar na račun trgovine-žal pa nekatere trgovine tega ne omogočajo in mi ni jasno zakaj ne???
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
confused-1.gif


Zakaj bi ti iz kreditne nakazoval na PayPal?

Tebi res ni jasno delovanje PayPal_a.

Sicer upam, da boš dobil svoj denar nazaj - si pa vseeno izračunaj koliko letnih članarin pokriješ s 600 EUR.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala, tole je pa videti uporabno, če deluje.

A so z nakazilom na Paypal kakšni stroški, so kakšni stroški vodenja računa oz. karkoli drugega?

Piše mi Status: Unverified

A ga moram slučajno verificirati?
Če ga hočem zahteva vpis kreditne kartice.

Je možno tudi nakazilo denarja s Paypala nazaj na svoj račun?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Doslej sem vedno uporabljal nakazilo na TRR trgovine in Paypala nisem rabil.

Zdaj pa vidim, da se ga bo treba navaditi uporabljati.

Sicer sem našel tudi neko kar ugodno zasilno rešitev s predplačniško mastercard kartico http://www.smartpaycard.net/si/smartpaycard_premium.wlgt

Vendar mi je Paypal bolj simpatičen in se bom raje navadil nanj, sploh ker očitno lahko celo zahtevaš denar nazaj.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Unverified ti piše, ker ti oni najprej trgajo 5€ iz računa, da preverijo, če je kartica aktivna ( prvi nakup, ki ga narediš, ti 5€ vrnejo nazaj, tako da dejansko nisi nič v minusu).
Je možno, seveda
smile-1.gif