nakup šotora

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
Zdravo,

kot že naslov pove, kupujem nov šotor. NIsem veliko kampiral, večina samo vikend paketi. Za drugo leto pa planirava malo daljši oddih v kampu in kakšno krajše potovanje.

Sedaj kupujem šotor za 4 osebe, da ima stojno višino in predprostor. Cenovni rang do 300€, če bo še kaj manj toliko bolje.

Na spletu mi je na hitro bil všeč tale:

https://www.mimovrste.com/zdruzinski-sotori/coleman-sotor-da-gama-4?v=658616

če ima kdo kaj izkušenj, na kaj biti pazljiv pri nakupu in kje kupiti.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
uf, quechua

Mam en njihov šotor, tisti klasični šotorčk za 3 osebe. Se mi je zatrgal v oglih na tleh. Kot da v pospravljeni obliki špona materiale, vsaj tak občutek sem dobil. Pa zmeraj ko sem pospravljal in zlomil osmico, sem vedno čakal na pok.

A pa se da naročiti iz te spletne v Slovenijo in kakšna je poštnina? V SLO je 330€, hud preskok.

A ima kakšne odprtine za luftanje v spalnicah?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Dajte si ze dopovedati, da teli sekundni sotori niso za resno kampiranje oz. resne razmere, je kajn lepo povedal kaj ga moti in kje so se najprej pojavile tezave.
Za 300eur in 4 osebe bos tezko dobil kaj hudo kvalitetnega. Ferrino in podobni recimo, itak se mi ne da vec pisati, ker je bilo dosti povedanega o tem. Ampak neee, sekundni sotori so zakon, ja za mulce pred bajto in dvodnevno kampiranje ob lepem vremenu.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Kajn, evo nasel eno hudo zadevo za tvoj budget. Ornk zadeva znizana na 300eur, od viska prostora pa ne boli glava...

boston500
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Kajn, evo nasel eno hudo zadevo za tvoj budget. Ornk zadeva znizana na 300eur, od viska prostora pa ne boli glava...

boston500

No, npr meni je tale nepraktičen samo iz vidika sprednjih napenjalnih vrvic. Nima namreč notranjih napenjalnih palic, ki loke držijo narazen, kar pomeni, da moraš sprednje napenjalne vrvice imeti obvezni pribite v tla, hkrati pa moraš plezati čez njih ko vstopaš in izstopaš iz šotora.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Dajte si ze dopovedati, da teli sekundni sotori niso za resno kampiranje oz. resne razmere, je kajn lepo povedal kaj ga moti in kje so se najprej pojavile tezave.
Za 300eur in 4 osebe bos tezko dobil kaj hudo kvalitetnega. Ferrino in podobni recimo, itak se mi ne da vec pisati, ker je bilo dosti povedanega o tem. Ampak neee, sekundni sotori so zakon, ja za mulce pred bajto in dvodnevno kampiranje ob lepem vremenu.


Se ti oproščam ker sem prilepil link a vendarle nisem nikjer napisal da so to najboljši šotori na svetu.
Sam imam dva in sem z njima popolnoma zadovoljen. Drži pa, da ne kampiram v himalaji, niti v puščavi in na Triglavu ne. Sta mi pa oba popolnoma brez problemov zdržala kar nekaj let kampiranja na jadranskem morju, prepihalo ju je nekaj burje tudi nekaj popolnoma soldnih nalivov sta dala skozi. Za 14-30 dnevno letno kampiranje na bližnjih obalah meni popolnoma zadoščata.
Če bi se sam ta trenutek odločal o nakupu bi verjetno vzel še 1x nekaj podobnega. Se pa zavedam, da niso najboljši šotori na svetu so pa za cenovni razred v katerem se prodajajo popolnoma zadovoljivi oziroma po mojem mnenju z dodatkom funkcij, ki jih imajo (hitro sestavljanje in pospravljanje) za tak buđet "nadpovprečni".
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
se povsem strinjam s predhodnikom..

sam ga imam (quechua) že 5 sezon pa je še zmeraj brez poškodb in vse BP. preživel kampiranja na morju (jadran, sardinija, korzika..) in v alpah (francija, dolomiti, avstrija)... pa smo imeli že hude vremenske razmere.

res pa je da tudi sam še nisem kampiral v himalaji..za tja bi si najbrž omislil drugega
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
tocno to!
imam quechuo 4.1 in je zakon. drzi ze par let kampiranja po 2 ali 3 tedne na leto (pospravljanje in postavljanje na 2-3 dni), pa popolnoma lepo funkcionira. od zacetka res gledas kdaj bo pocilo, ampak se hitro navadis.
za ta denar pomojem tezko najdes kaj boljsega. sploh ce si tak kot jaz, ko se mi pac ne da 1h zabit s postavljanjem sotora. sploh ce delas to na 2 ali 3 dni rabis nekaj takega.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi jaz dam glas za Quechuo. Imam Seconds Family 4.2 XL ter za spredaj še Base Seconds
http://www.decathlon.it/soggiorno-base-seconds-id_8208602.html

Kampirala sva začetek septembra v Bohinju, kjer vreme ni bilo prijazno, konec septembra na morju, posojen je bil sestri z dvema otrokoma v avgustovskem času na morju...

Razen da bi lahko imel malo več ventilacije (odpravljeno pri novejšem modelu 4.2 XL) je šotor izjemen v vseh pogledih, pa je prestal nalive, mrzle noči, žgoče sonce, veter... ni da ni.

Zaenkrat z moje strani same pohvale...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
veliko glasov za quechua
shocked-1.gif
sem skeptičen, a ga še nisem dal iz izbora

me pa matra, ker je toliko različnih proizvajalcev, pa ful različne cene. Ne morem dobiti občutka, katera firma je kvalitetna. Pa še to je, da je v SLO vsak šotor dražji za 20%.

Zaenkrat so mi padli v ozji izbor:
nakup v IT
hayling
lakeside


Nekako so mi bolj všeč šotori z integriranim dnom. Sem bolj ziheraške sorte.
 
Nazadnje urejeno:

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Moj glas za Quechuo! Imam jih 6. Letos je 9 letni 3sec zaradu UV-ja izpustil dužo in se pretrgal. Ampak je potrebno vzeti v zakup, da je bil postavljen več kot 200 dni! Še vedno, pa služi za igro mulcov na domačem vrtu! Letos poleti ga je zamenjal tale!!!! In letos je bil cel tabor postavljen iz samo temi šotori več kot mesec in pol, pa ni bilo malo dežja
rolleyes-1.gif
!
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Nekako so mi bolj všeč šotori z integriranim dnom. Sem bolj ziheraške sorte.
Jaz bi gledal enako, pa se ne gre toliko za všeč ali ne ampak za resno zaščito pred vodo. Tudi v predpsrostoru. Tega "sekundni" nimajo. Sem imel 2 leti nazaj v kampu priliko videti na lastne oči, kaj pomeni imeti "pravi" šotor in kaj pomeni imeti samo neko plahto čez glavo. Par familij je gladko spakiralo domov. Tisti z integriranim podnom pa so pili pir, kot se za ljudi na dopustu tudi spodobi.