Katero miško

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
MX1000 mi je po dolgih letih crknila in sedaj rabim nadomestek. Rabil bi predvsem tako ki bi delovala tudi na steklu, saj bo v prihodnosti stacionarni računalnik zamenjal prenosnik in se bo ga bo uporabljalo tudi na stekleni mizi... Je to edina edina opcija, ali obstaja tudi kaj cenejšega ki bi dobro delovalo na vseh podlagah...

http://www.mimovrste.com/miske-in-tipkovnices/logitech-performance-mouse-mx?v=440087

Miška deluje s pomočjo majhnega USB sprejemnika in laserja, ki deluje na vsaki podlagi, tudi na steklu.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Logitech G700s

Jaz bi izbral tole
cool-1.gif


je pa res, da nima dock, ampak baterije
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za steklo rabiš "Darkfield" tehnologijo, ki pa jo imata trenutno samo Performance MX in MX anywhere (manjša verzijo). Jaz imam Performance MX in dela odlično, edino v roko mi ne sede tako lepo kot prej MX1000.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Mx performance je zakon, je ne bi menjal. Edina stvar je baterija...ni tako dobra in jo enkrat tedensko recimo polniš preko micro sub-ja v miško in navaden usb v laptop/pc. Tudi to ni težava, saj jo načeloma, če jo rabiš takrat pač kot žično uporabljaš tisto urico da se napolne.
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Še en glas za MX Perfomance. Odlična miška, priporočam. Sicer ni ravno poceni, vendar boš z vsemi ostalim miškam moral delati kompromise.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Za steklo rabiš "Darkfield" tehnologijo, ki pa jo imata trenutno samo Performance MX in MX anywhere (manjša verzijo). Jaz imam Performance MX in dela odlično, edino v roko mi ne sede tako lepo kot prej MX1000.

A tako, hvala za ta odgovor. Se pravi bom očitno izbiral med tema dvema. Kaj pa te moti pri tej da ne sede? Je večja? Na videz sti videti zelo podobni... Meni mx1000 tudi zelo dobro sede... Ta anywhere tudi ni slaba videti...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Za steklo rabiš "Darkfield" tehnologijo, ki pa jo imata trenutno samo Performance MX in MX anywhere (manjša verzijo). Jaz imam Performance MX in dela odlično, edino v roko mi ne sede tako lepo kot prej MX1000.

A tako, hvala za ta odgovor. Se pravi bom očitno izbiral med tema dvema. Kaj pa te moti pri tej da ne sede? Je večja? Na videz sti videti zelo podobni... Meni mx1000 tudi zelo dobro sede... Ta anywhere tudi ni slaba videti...

Velikost je podobna. Kar me pri performance mx moti je da ima na desni strani dvignjen rob, medtem ko je bil pri mx1000 lepo na tleh. To je zelo stvar osebne preference, tako da obvezno zadevo probaj sam (je že embalaža narejena tako, da lahko fajn probaš kako se drži).

Tista "anywhere" je pa precej manjša.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Za steklo rabiš "Darkfield" tehnologijo, ki pa jo imata trenutno samo Performance MX in MX anywhere (manjša verzijo). Jaz imam Performance MX in dela odlično, edino v roko mi ne sede tako lepo kot prej MX1000.

Evo tudi pri meni je tako. Sem imel prej MX1000 pa je bila super miš+ka, sedaj imam pa že skoraj 3 leta MX Performance, pa sem zelo zadovoljen, razen v roko ne tako sede kot MX. Sem pa malo pred iztekom garancije dal miško na popravilo, saj se je zače pojavljati dvoklik pri enem kliku na levem gumbu. Upam da bo delala še 3 leta, ker je super miška.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
MX1000 lahko nadomestiš le z MX1000. Mene je strah dneva, ko mi bo odpovedala
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa sej ni samo fora, da je ni treba s seboj nosit. Meni ta miška (mx performance) sede bolje v roke, kot še nobena in mi sploh ni žal nakupa, pravzaprav je ena najboljših nakupov, kar sem jih pri kompu naredil. Še moja je navdušena nad miško in pravi da je vrhunska, pa se ponavadi babam je.be za te stvari.
Skratka, ergonomičnost je tista glavna prodajna lastnost te miške in da je brez kabla in da dela na vsaki podlagi, tudi steklu od 4mm debeline dalje.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Aja Marathon M705 je tudi dobra miška in precej bolj ugodna. A še vedno mx performance zmaga :D
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Aja Marathon M705 je tudi dobra miška in precej bolj ugodna. A še vedno mx performance zmaga :D

Word! In dejansko tisti podatek, da bodo baterije zdržale 3+ leta drži. Večkrat preverjeno.
Nisem pa prepričan da bo delovala na steklu.
 
Nazadnje urejeno:

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
MX-performance. Zelo zadovoljen, sem pa relativno hitro menjal baterijo z močnejšo, sedaj drži skoraj teden dni med polnjenji.