KIA prodaja brez cenika

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2014/11/kia_prodaja_cenik.aspx

Torej uradna stran brez cenikov?
Ne samo,da nimajo cenikov,hkrati s tem si potencialen kupec ne more pogledati niti opreme vozil...
Moje mnenje je,da je to v današnjih časih neresno in totalen fail!
Glede tistega njihovega "777" pa itak drži samo 7-letna garancija,ostali dve sedmici sta nateg! Ker brezobrestno financiranje nikjer na svetu ne obstaja,kakor tud nikjer na svetu ne obstaja brezplačno servisiranje! Pogoj za oboje je seveda,da najprej kupec avto drago plača...ampak zadeva v tistem trenutku ni več "brezobrestna" ali "brezplačna"...
Vaše mnenje o tej njihovi potezi?
grims-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nateg ali ne nateg.

plačaš avto 20k namesto 15k in imaš zastonj servis in brez obrestni kredit.

ali pa če bi rekel v ceno vključene obresti in servisi.

pač marketing.dddd

ps
a sparkasse udobni račun brez stroškov vodenja v primeru 1000 na računu te pa ne moti?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Strel v koleno.

Meni osebno že itak absolutno nezanimiva znamka, ki je s to potezo pač dosegla, da je niti povohal ne bom več.
Prej so me imeli možnost prepričat vsaj s cenikom.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
nateg ali ne nateg.

plačaš avto 20k namesto 15k in imaš zastonj servis in brez obrestni kredit.

ali pa če bi rekel v ceno vključene obresti in servisi.

Nateg je,ker oglašujejo nekaj,kar moraš plačat,kot nekaj brezplačnega
wink-1.gif

(če bi napisali,da je 7-letno servisiranje vključeno v ceni,bi to bilo korektno...ne morejo pa pisati,da je brezplačno,ker žal to ni).
Ampak tema je mišljena bolj glede neobjavljanja cenikov!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ps
a sparkasse udobni račun brez stroškov vodenja v primeru 1000 na računu te pa ne moti?

Ne,absolutno me ne moti,ker nimam računa na Sparkasse...se bom pa pozanimal o prestavitvi,hvala za obvestilo
wink-1.gif

Sicer pa v tem ne vidim nobenega zavajanja (ali oglašujejo kaj brezplačnega kot naprimer KIA??)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Slaba poteza. Pred kratkim sem za taščo ogledoval po Sportage in ko sem videl, da ni cenika, sem si rekel WTF, a sem slep? Potem sem šel gledat druge modele in tudi nisem našel cenika.
Po tem sem si rekel, da naj jih kar imajo.

Itak so preed umikom cenikov avtomobile konkretno podražili. Npr. Rio osnovni (za mamo) je bil 2 leti nazaj 9kEUR, nazadnje, ko je bil še cenik, pa 12kEUR.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Gugl še vedno najde cenike, če bi kdo rad preveril domnevo o zvišanih cenah.

Sicer pa na zgoraj podani povezavi lepo piše:
Citat:

Iz različnih razlogov je v zadnjem letu prav Kia v Sloveniji, spet po uradni statistiki gospodarske zbornice, v Sloveniji med vsemi znamkami doživela največji padec prodaje. Njen tržni delež se je prepolovil, v prvih desetih mesecih pa so prodali 1.618 vozil oziroma 55 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani.

Edino ne vem kaj s to potezo želijo doseči? Naslednje leto spet prepoloviti prodajo?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Očitno so mislili, da se bodo z ukinitvijo cenikov na spletni strani izognili kritikam na račun previsokim cenam. Ampak so za moje pojme zadevo le še poslabšali. Cene so res nenormalno poskočile. Jim bo morala prodaja še mal pasti, da bodo postavili cene, ki so ustrezne za Kio.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:Nateg je,ker oglašujejo nekaj,kar moraš plačat,kot nekaj brezplačnega
wink-1.gif
(če bi napisali,da je 7-letno servisiranje vključeno v ceni,bi to bilo korektno...ne morejo pa pisati,da je brezplačno,ker žal to ni).
Ampak tema je mišljena bolj glede neobjavljanja cenikov!
V članku, ki si ga navedel, piše točno to, kar ti hočeš:
Citat:
"Zgolj podatek o ceni ne pove vsega o naši dejanski ponudbi. Vozila trenutno ponujamo s sedemletnim rednim vzdrževanjem, brezobrestnim financiranjem in tovarniško garancijo, vse to pa je posredno že všteto v nakupno ceno vozila. Ta imajo tudi bogat nabor serijske opreme. Potencialnim kupcem želimo osebno razložiti vso ponudbo, ki jo zgolj s podatkom v ceniku ne moremo predstaviti. Za zdaj so odzivi strank pozitivni," so nam povedali predstavniki Kie v Sloveniji.
Avta "načeloma" ne kupujem na osnovi cene in izgleda. Edino to je možno videti na spletu, če je nekaj slik kot pri večini in kak cenik. Ne vem pa, če bi zaradi tega šel v salon kie, ker se ne spomnim, da bi me katero njihovo vozilo zanimalo. Ampak nikoli ne veš... Vprašanje pa je, kaj je možno dobiti v salonu. Vidiš vozilo, ga lahko voziš nekaj 10 km?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Očitno so mislili, da se bodo z ukinitvijo cenikov na spletni strani izognili kritikam na račun previsokim cenam. Ampak so za moje pojme zadevo le še poslabšali. Cene so res nenormalno poskočile. Jim bo morala prodaja še mal pasti, da bodo postavili cene, ki so ustrezne za Kio.

Enako se je zgodilo s Hyundai-em, ko so začeli ven dajat všečne avtomobile, so cene poskočile tako, da so izgubili vso prednost pred (evropsko) konkurenco.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kje pa je problem???? Pač strategija: Come in, sit down, have a coffe and we'll talk!! Mislim, da se s KIA pač ne ukvarja s tem, koliko "default" KIA haterjev potrdi s kako svojo potezo. Vi pa v jok in na luster!
Prodaja KIE upadla v Sloveniji, ja itak. Vsi slovenci KIE ne bodo kupili. Nekateri so jih kupili v zadnjih sedmih letih od prihoda CEED-a. Nekateri se odločamo po sedmih letih ali bomo kupili novo ali ne. Pa še vedno prodajo 50% toliko avtomobilov, kot v "KIA boom time" pred par leti in se tepejo z "opevanimi znamkami" vsak dan bolj. Sej je menda jasno tudi to, da se KIE niso prodajale po 3 - 5 letih kot Golfi, če pa garancija traja 7 let. Povprečen uporabnik si ga je splaniral na 10 let. Mlajši jih menjamo, ker rabimo več prostora. That is it.
Govorim le o Ceedu. Ostali avtomobili KIA imajo pač vsak svojo zgodbo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Jaz po moje če ne bi imeli cenika in serijske opreme na internetu ne bi nikoli nabavil Kie. Ne bom valda tja hodil v salon kjer me bodo prodajalci posiljevali s tem, kako je vse super. Bruh.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
SouthPark, sicer Hyundai-jevih cen ne spremljam preveč, vem pa, da se še vedno dobi bogato opremljen i30 1.6 (120KM) za manj kot 16k €, medtem ko je podobno opremljen Ceed bil, ko sem pred časom delal primerjavo, vsaj 19k €.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kot sem napisal. S tem se verjetno pri KII ne bodo ukvarjal, dokler jim gre dobro. Sicer pa že ena e-mail poizvedba ali klic priskrbi cenik. Ne vem kaj je tu tako strašnega, če te stvar zanima. Zame to ni nateg, podobno je v marsikateri branži. Če te zanima izkažeš vsaj toliko zanimanja, da se okvirno pozanimaš, ni ti treba v salon.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Strel v koleno. Saj na koncu itak prideš v salon. Za prvo zbiranje informacij, primerjave, konfiguracije opreme in informativne izračune pa ne vem, komu se da hoditi po salonih. Mogoče upokojencem, ki jim je nakup avta dogodek leta ... in so zdaj mogoče njihova glavna ciljna skupina, ker se jih tudi najlažje nat*gne (sesalci za dva jurja.press).
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.406
113
V glavnem, ko sem kupoval svojo sem pogledal cene primerljivih avtov in sem jo pač vzel.

Res, da nisem imel nobenih problemov z njo, samo toliko se pa nisem navezal na znamko, da bi jo sedaj pa 50% preplačal v primerjavi s prvo.

Če bi nameraval menjat...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
SouthPark, sicer Hyundai-jevih cen ne spremljam preveč, vem pa, da se še vedno dobi bogato opremljen i30 1.6 (120KM) za manj kot 16k €, medtem ko je podobno opremljen Ceed bil, ko sem pred časom delal primerjavo, vsaj 19k €.

Zanimivo da je potem na cesti videti ogromno več novih Ceedov kot i30.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
SouthPark, sicer Hyundai-jevih cen ne spremljam preveč, vem pa, da se še vedno dobi bogato opremljen i30 1.6 (120KM) za manj kot 16k €, medtem ko je podobno opremljen Ceed bil, ko sem pred časom delal primerjavo, vsaj 19k €.

Potem pa tako ni čudno, da so umaknili cenik
grin1.gif
Če primerjaš i40 in Octavio/Golf karavan, pa razlike v ceni ni, kaj bo raje kupil povprečen Slovenec, je pa jasno.

Mimogrede - cene so pri razen treh prodajalcih umaknili tudi na avto.netu.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.