Fotografije

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Kam shranjujete slike s telefonov, digitalcev? Dropbox, Icloud, kakšen tretji cloud? Jih še vedno dajete razvijati?

Sam uporabljam Dropbox, ki bo kmalu poln, 10€ na mesec pa se mi zdi veliko. Priporočila?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Disk, ker je tega pač preveč. Za prenašanje pa Dropbox.
Za backup pa backup kopiranje na drug disk.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Na tri razlicne diske.
Vsak disk ti itak enkrat crkne vprasanje je samo kdaj.
Upam da mi vsi trije naenkrat ne bodo odpovedal
 

Blankman

Pripravnik
2. sep 2007
290
0
16
Prenesel sem si ves arhiv digitalnih fotk in videotov na Flickr. Tam dobiš 1TB free account. V redu je, ker ti aplikacija autouploada fotke, ni pa v redu, ker ne autouploada videotov
jezen.gif
, vsaj na jabuku, lahko jih pa seveda prek browserja gor daješ.
Sem si pa zdaj naredil account za OneDrive, po defaultu dobiš 15gb, pa mislim da ko si inštaliraš app dobiš še 15. Zelo lepo deluje autoupload slik in videa, za razliko od Flickrja daješ gor tud dokumente,... Kar pa zdaj razmišljam, je pa to, da kupiš Office 365, daješ 7€ na mesec in dobiš zraven 1TB onedrive placa gizmodo
shocked-1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Tudi jaz dajem izbor slik s kakega potovanja na "razvijanje" (saj niti ne vem, kako bi se pravilno reklo, če daš naredit sliko iz digitalnega medija na papir? Ker razvijanja filme ni, ok, se pa preslika digitalna slika na foto papir in potem ta osvetljeni papir vrže v razvijalec in fiksir...Čebronov, a to drži?), ker tisto, kar imaš v albumu, ostane vedno pri roki, dočim digitalni zapisi se porazgubijo v času in včasih tudi v poškodbah medija. Nekoč mi je crknil HD prenosnika in je šlo za dve leti slik v pm. Od takrat naprej - izbor in na papir.
Da ne govorim o tem, da so ti slike pri roki vedno v vsakem trenutku in ni treba dratirati prenosnih medijev na prikazovalnik - primeš v roko, gledaš in obujaš spomine. Tut če ti vsi HD-ji crknejo, iz slike vedno lahko poskeniraš in digitaliziraš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Tudi jaz
2003\04? Mi je crknil prvi disk kjer sem večino slik (brez backupa) izgubil. Od takrat jih vsako leto kakšnih 100 spravim na papir pa v album ali pa v škatlo od čevljev.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kot da se ne ponavljajo vsakodnevno razni članki in opozorila, da nikoli ne smeš imet pomembnih podatkov na enem trdem disku, ker gre za enega najmanj zanesljivih medijev. Če imaš na dveh (no kak oblak tudi ne škodi), pa res ni potrebe po razvijanju.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
BitTorrent Sync, ni omejitve glede prostora (oziroma omejitev je kapaciteta telefona in diska na računalniku). Sinhronizira se mi na osebni računalnik, raspberry pi in službeni računalnik, ker gre za enosmerno sinhronizacijo, tudi ni skrbi po slučajnem izbrisu.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Iz analognih časov imam razvitih, natisnjenih in shranjenih kakšnih 200 fotografij ki sem jih sam posnel Veliko? Malo? ne vem, meni zadoščajo, da se spomnim kakšnega dogodka ali kraja, kjer sem bil.
Sedaj v digitalnih časih, torej od prvih leta 2000 pa do danes je natisnjenih morda 100 ali manj. Ostalih nekaj preko 60 000 pa je shranjenih na treh lokacijah - v zunanjem disku kompletne, torej RAW+jpg kjer je to bilo, na serverju jpg-ji in na računalu pred menoj tiste iz zadnjih dveh let.
Veliko? Malo? Ja, povprečje okrog 360 na mesec, pač nisem 'škljocar', ki bi iz enega dogodka uspel domov prinesti 100 in več uspelih slik.
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Slike iman na stacionarcu in 3-eh zunanjih diskih v različnih prostorih v hiši, za na oblak dajat slike mi pa ni.
Drugače uporabljam za sprotno uporabo različnih datotek še dropbox, drive in box.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
- dva računalnika
- 4x 4TB diski
- 1TB oblak
- trezor v steni
- trezor na banki
- razvito in shranjeno v prostoru z nadzorovano temperaturo in vlažnostjo
- time capsule in zakopano v zemljo
- aja, pa eno kopijo še ima kolega v Ameriki za ziher