Tilia Kasko Totalka

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Kako je s kakšnimi doplačili (oz. kaj točno te zanima v zvezi s tem)?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
http://www.zav-tilia.si/mojavto/kasko-totalka

Po izračunu je premija ugodna. Zanima me pa kako je z doplačili in predvsem izkušnje.

Je zanimiv produkt, vendar se stranke ne odločajo zanj kaj dosti, saj je pri nas folklora taka, da je bolj pametno imeti zavarovano parkirišče kot pa kasko in tatvino.

Osnova za izplačilo ocenjena škoda 70% ali več vrednosti vozila po e-taxu... če je škoda manjša, ni nič izplačila, če pa preseže pa zavarovalnica izplača totalko, če vzameš zraven še prevzen razbitine, zavarovalnica le to prevzame in ti izplača celotno odškodnino.

Imaš pa opcijo doplačati še:
prevzem razbitine
tatvina s 500€ franšize
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Saj ni vprašala kaj je možno doplačati (kar jasno piše na netu) ampak kako je z doplačili
tongue-1.gif


Gre pa res za dokaj specifičen produkt in je dejansko super zadeva, če je to to, kar v praksi potrebuješ in se ne ukvarjaš z raznimi praskami in podobno temveč si zavarovan zgolj za primer najhujšega
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Všeč mi je opcija za prevzem razbitine (čeprav je verjetno za doplačilo)

Ja je kar fajn opcija, pa tudi ni tako drago, cca 10% premija KaskoTotalka, kat pa ni veliko, glede na to, da se pol ne rabiš zezat še s tem...

@Matey, ja saj meni tudi ni jasno kakšna doplačila je mislil/a, zato sem dopisal kaj je možno dodatno...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Smo doma gledali samo na internetu. Nisem še povprašala agenta.

Zanima me čisto praktičen primer. Avto citroen xp 1.6 bencin. pride cca 85€.

Gre se samo za primer najhujšega. padec snega,povožena divjad, prometna nesreča,
Se kaj doplača(kakšne odbitne 1%...) in kako ocenijo vrednost avtomobila-(pogledajo na avtonet za ta letnik in izberejo najcenejšega?)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede cene... Pogleda Eurotax, A-net in izpljue srednjo vrednost... Ponavadi je namreč eurotax nižji od A-neta...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Gre za kombinacijo vrednosti po Eurotaxu rabljenih vozil ter glede na vrednosti primerkov na A.netu pa pa še kaj zraven ja. Odbitne franšize pa pri Kasku Totalka ni, razen pri dodatni opciji Kraja (500€), kot je že pred mano lepo napisal Garfildd.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
KSZ tegale ne razumem, lahko kdo obrazloži?

Doplačilo za odkup rešenih delov ob totalki
V kolikor se odločite za to možnost, bo zavarovalnica poskrbela za prodajo rešenih delov poškodovanega vozila, vam pa izplačala zavarovalnino v vrednosti vozila.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Po domače povedano - zavarovalnica ti odkupi razbitino (in proda še uporabne dele), tebi pa izplača denar, s katerim si lahko kupiš nekaj podobnega, kot si imel.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Po domače povedano - zavarovalnica ti odkupi razbitino (in proda še uporabne dele), tebi pa izplača denar, s katerim si lahko kupiš nekaj podobnega, kot si imel.

Ok, kaj pa če tega ne doplačam? Razbitina ostane meni, zavarovalnica pa mi izplača kaj?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Vrednost totalne škode (ki mora presegati 60% trenutne vrednosti avtomobila) oz. trenutno vednost avtomobila minus vrednost "rešenih" oz. nepoškodovanih delov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Lahko kot primer podam primer takšnega zavarovanja neke moje stranke - avto je Mazda 6 karavan, letnik 2005, 2.0 dizl s 100KW. Takšni avtomobili se na avto.netu prodajajo po cca. 2.500-4.500€, neko povprečje se mi zdi, da je nekje okoli 3.500€. ta moja stranka je trenutno v premijskem razredu 13 in posledično za kritje kaska totalke plača 142€, za prevzem rešenih delov pa 28€ in v primeru totalke ima določeno zavarovalno vstoto 3.516,83, kar je dejansko neko povprečje, do katerega sem prišel tudi sam pri ogledu avto.neta ter podobnih avtomobilov.

Torej, če povzamemo - cca.170€ za 3.500€ v primeru totalke iz kakršnegakoli razloga. Meni se to zdi dobra kupčija.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Hvala fantje za odgovore.
@Matey

Odkup rešenih delov ob totalki. V tvojem primeru ob sklenitvi dobi 3.516,83, € če pa ne sklene odkupa delov pa 60% te vrednosti in avto ti ostane.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Ne dobi treh jurjev in pol €€€ ob sklenitvi ampak v primeru totalne škode
tongue-1.gif

Kar se pa procentov tiče je pa najmanj 60% oz. kolikor je pač škode v % glede na trenutno vrednost in ne točno 60%.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Avto vreden 2 jurja, nov 20.
Razbiješ odbijač luč, malo havbe in air bagi so zunaj. Škode na servisu zagotovo za nekaj jurjev. Torej škoda je večja od vrednosti vozila.
Koliko dobiš za škodo če ne doplačaš odkup rešenih delov. Namreč rešene del bi feštajn zagotovo prodal za več kot pa je vrednost celega vozila, kaj šele razbitega.
Če zavarovalnica odkupi dele, jih odkupi sami zato da se ne pojavijo na črnem trgu, ali zato da z njimi popravlja druge avte (močno dvomim, ker je to velik logistični zalogaj).
Sam pa z rabljenimi deli (brez ab) popraviš za drobiž, če te vsaka ”praska” ne moti.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Koliko dobiš za škodo če ne doplačaš odkup rešenih delov.

Dobiš toliko, kot se določi ob sklenitvi produkta, da bo zavarovalna vsota minus vrednost rešenih delov. Odvisno torej od vsakega primera posebej.

Kar se pa tistega tiče avto vreden 2 jurja, nov 20 pa čisto tako v venost - to je najnižja spodnja vrednosta meja oz. vrednost vozila, ki se ga še lahko vključi v takšno pogodbo. Trenutna vrednost avtomobila ob sklepanju Kasko Totalke ne sme biti nižja od 10% novonabavne vrednosti, prav tako pa ne sme biti mlajši od 5 let.

Primarni motiv zavarovalnice pri odkupu razbitine je pa definitivno dodaten prodajni argument, da se ti po nesreči ni treba ukvarjati še z razbitino samo oz. s prodajo nepoškodovanih delov, saj se s tem definitivno veliki večini ljudi ne da ukvarjati oz. se s tem ne znajo ukvarjati. Včasih je bilo tega v praksi veliko več, potem pa je ta prevzem razbitin nekako izginil, sedaj pa se očitno spet vrača v prakso, kar se mi povsem dopade.