Gostilna Trebnje, Novo Mesto ?

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Je kje med Trebnjim in Novim mestom kakšna solidna gostilna?
Pač ta okolica nekje?


Rabim že nocoj... za par ljudi (tujci)...
Poznam samo Rakarja, ampak če prav vem, je tam bolj nek slow food? Tega pa ne bi.
Oni ponavdi hočejo pristno Slovensko gostilno
wink-1.gif


Hvala
roza.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Pri Rakarju dobiš karkoli rečeš, ne rabi bit na meniju. Javornik pa je pod vsako kritiko.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Kje se ti je pa zameril?

Tiste parkrat, ko sem bil tam, sem bil zelo zadovoljen.
 

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
Uf, to sem se pa moral odzvati.

Bil najavljen v Rakarju dober mesec nazaj. Prvo uro je stregel nek mladenič po študentsko. Naprej pa lastnik Boštjan skoraj še slabše. Od tega da ga eno uro ni bilo nikjer okrog mize, da bi prišel vprašat kaj bomo še in ga je bilo treba iskati po celi gostilni, do tega, da je rabil 20min (ne pretiravam) za postreči 2 pijači in ga je bilo treba 3!× opomnit. To je zelo dober občutek, ko gostiš poslovnega partnerja, ima prazen kozarec in na novo pijačo čaka kot bebec medtem, ko imaš ti polnega.

Hrana sicer dobra. Sicer pa recimo tatarski biftek ni bil lepe barve. Nekih hudih kulinaričnih presežkov ni, boljše kot povprečna gostilna pa je.

Sem dobil občutek, da je zadovoljen s tem da ima polne apartmaje in se mu na kvaliteti gostilne ne da več toliko ukvarjati. Pod črto po taki izkušnji ne vem, če še kdaj zavijem tja. Prav vsi smo bili izredno razočarani nad tako strežbo. Račun 350€ za 4. Pa me ne zanima noben slab dan ali kakršenkoli drug izgovor.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Sicer je že kar par let od takrat, ampak hrana na nivoju menze. Mene ne vidijo več.
 

Dulle

Pripravnik
12. dec 2013
35
1
6
Od Trebnjega po dolini Mirne mimo Krmelja do Šentjanža v gostilno Repovž. Dobre in raznovrstne jedi.
zmaga.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ježešna in ježešna
uf-1.gif

Katere smeške naj še dodam??

Bila pri JAVORNIKU v četrtek proti večeru. Ne morem reči drugega kot KATASTROFA od katastrofe!
PRED LETI JE BILA TO JA DOBRA GOSTILNA. Smo bili parkrat tam-jedli gratinirane odlične SLovenske jedi...

Kaj se je zgodili? Se je menjal lastnik???

Edino kar je pohvalno je res zelo prijazna natakarica. Trudila se je na vse pretega, a kaj, ko je vse ostalo res katastrofa
frown-1.gif

Gostilna prazna. Popolnoma prazna (kar je čudno za ob 19h zvečer). Polno mušic povsod. Pijače nisi mogel niti pit, niti jest hrane, ker smo imeli okoli sebe na tone mušic.
Solatni bar star, uvela solata...mušice v solati, v pripravljenih dveh prelivih.

Ker smo na glavno hrano čakali več kot eno uro, smo si vzeli predjed prej. Domača pašteta + zeliščno maslo.
Maslo POKVARJENO (rumene barve, grozen okus...smo seveda zavrnili).

Glavna jed (gratinirana) brez okusa. Omaka vodena (kot da imajo vse zamrznjeno in potem samo dajo v peč...in se pač od zelenjave spusti sama voda... Niti do kolen ne seže tistemu, kar smo jedli pred leti.

Mene je bilo tako sram pred temi gosti, ki sem jih pripeljala tja, da sladice niti naročili nismo...samo plačali in šli.
Da se tja ne bom vrnila več, mi verjetno ni potrebno govoriti
frown-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Zanimivo
crazy1.gif

Mesec nazaj smo imel pri njih naročen en mini catering in je bilo vse zelo ok.

Mrbit je pa odvisno kateri kuhar je v službi
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Brooks pravi:
Uf, to sem se pa moral odzvati.

Bil najavljen v Rakarju dober mesec nazaj. Prvo uro je stregel nek mladenič po študentsko. Naprej pa lastnik Boštjan skoraj še slabše. Od tega da ga eno uro ni bilo nikjer okrog mize, da bi prišel vprašat kaj bomo še in ga je bilo treba iskati po celi gostilni, do tega, da je rabil 20min (ne pretiravam) za postreči 2 pijači in ga je bilo treba 3!× opomnit. To je zelo dober občutek, ko gostiš poslovnega partnerja, ima prazen kozarec in na novo pijačo čaka kot bebec medtem, ko imaš ti polnega.

Hrana sicer dobra. Sicer pa recimo tatarski biftek ni bil lepe barve. Nekih hudih kulinaričnih presežkov ni, boljše kot povprečna gostilna pa je.

Sem dobil občutek, da je zadovoljen s tem da ima polne apartmaje in se mu na kvaliteti gostilne ne da več toliko ukvarjati. Pod črto po taki izkušnji ne vem, če še kdaj zavijem tja. Prav vsi smo bili izredno razočarani nad tako strežbo. Račun 350€ za 4. Pa me ne zanima noben slab dan ali kakršenkoli drug izgovor.

Da še komentiram tole:

Pri Rakarju smo imeli zajtrke.
Zopet podpovprečno
frown-1.gif


Salam in sira narezanih za cca 5 ljudi. Nas je bilo 11 (+ še kar nekaj drugih gostov v apartmajih).
Krožnikov, kamor si si naložil zajtrk, so zjutraj naložili cca 10 !!?? (logike ne razumem tukaj...če pa je že bilo nas 11 + še drugi gostje! Pa rabiš itak 2 krožnika ponavadi. Enega za kruh, drugega za maslo, salame, zelenjavo...)

Starejšemu gospodu (verjetno lastnik??) smo zato morali "težiti" non-stop za še salam (klobas), sira, ... pa za krožnike vsako jutro!! Seveda smo čakali za vsako stvar kar ornk časa!
Jajčk se ni dalo dobiti nobenih...torej samo izključno hladen zajtrk.

Podpovprečno v vsakem primeru! Če pa še na ceno pogledamo, pa zalo podpovprečno.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Pa kaj sem ti rekel za Javornika, obvoz. Za Rakarja sem pa že slišal, da je vse malo čudno ratalo odkar je prevzel sin Boštjan. Sam sicer nimam slabih izkušenj, samo Rakar ni nikakršen presežek.
smile-1.gif


Zelo, zelo malo dobrih gostiln mamo v Sloveniji, če malo pomislim sem bil nazadnje navdušen samo nad Vovkotom pri Otočcu: http://www.gostilna-vovko.si/
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Nisem utegnila prebrati vseh vaših komentarjev zadnjič...sem bila že "v akciji"
cool-1.gif


Pa saj jaz nisem nikakršen komplikator. Tudi ne iščem "dlake v jajcu".

Če pa peljem ven neke ljudi na večerjo (tujce v tem primeru), ki so tukaj poslovno... želim v večini primerov zgolj normalno, klasično zadevo. Urejeno gostilno, prijazno postrežbo, solidno hrano in pa ČISTOČO.
V tem primeru nisem rabila neke slow food, high variante.
Ampak me je bilo res prav sram, ko smo že stopili v Javornika... za šankom neki pijančki, kelmarce na pragu pile kavo...not prazno... vse ostalo pa sem tako že opisala
frown-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Parkrat bil v gostilni Opara, tudi nekaj hotela imajo, zadovoljen.