A-klasa, DS5 ali Mazda 3 - katerega?

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ahoj
smile-1.gif


Evo, pa je prisel cas, da tudi jaz odprem svojo temo in sicer zanimajo me vasa mnenja.

Vozilo 508 GT sem prodal. Recimo, da ni bilo to to, kar sem mislil, da bo. Ampak pustimo sedaj "malenkosti" in gremo naprej.

Torej po doooolgem razmisleku sem prisel do dejstva, da so mi zanimivi, vsecni in dostopni naslednji 3 avtomobili:

1. Mazda 3 (zadnji model)






2. Citroen DS5






3. Mercedez A klase (zadnji model)




Naj takoj povem, da bom kupil rabljen avto do nekje 2 leti, saj so cene novih zgoraj nastetih (zame) nedostopne.

Torej cene se vrtijo okoli 22.000 EUR.

Najraje bi vzel bencinarja, saj je kasneje tudi manj stroskov pri rednem vzdrzevanju. Ce pa bo "sila", bom pa dizla vzel.

Avtomatski menjalniki me vec ne zanimajo, torej gledam samo rocne
tongue-1.gif


Zanima me, kaj od nastetega mi svetujete in ZAKAJ?
grin1.gif


Pri Citroenu me malo skrbi elektronika, saj sem imel kar nekaj preglavic na Peugeot-u 508. Ni pa nujno, da bo zadeva enaka na Citroenu. Stroski rednega vzdrzevanja so nekje visji (250 eur+ na vsakih 30.000km, vendar bi servise delal na 20.000km). DS5 bi bil diezel, saj bencinarjev skoraj da ni, oprema pa najvecja - Sport Chic.

Pri Mazdi me ne skrbi nic, saj bi vzel dokaj mlad avto, star nekje do 1 leta kar pomeni, da ima avto se vsaj 4 leta tovarniske garancije. Poleg tega bi naj bila zelo kvalitetno grajena in naj ne bi imela nobenih tezav. Stroski rednega vzdrzevanja so dokaj sprejemljivi (180 eur na vsakih 15.000km). Vzel bi bencinarja. Dobil bi pa velilo opreme (Revolution Top).

A-klaso pa iskreno ne poznam. Nihce od znancev je nima, tako da se lahko "zanasam" samo na opise po forumih. Malo me skrbijo visoki stroski rednega vzdrzevanja, vendar se lahko motim. Vzel bi bencinarja z osnovno opremo, saj so vozila z veliko dodatne opreme grozno draga.

So mi pa vsi trije zelo vsec tako zunanje kot notranje
cheer.gif


Torej na kratko - kaj vzeti od teh treh in zakaj? Kateri znamki bolj zaupat in zakaj?
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
V bistvu kaj sploh hočeš od vozila?
evil.gif


Recimo ta tri vozila so tako različna da bolj različnih nebi mogel izbrat!
grin1.gif
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Če že med temi tremi vozili, potem Mazda.
Vsekakor bencinarja oziroma odvisno, koliko kilometrov letno delaš.
Drugače pa za 22 tisočakov dobiš kar nekaj različnih avtomobilov v rangu mazde 3, novih seveda.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Saj to je problem, ker so mi vsa ta 3 razlicna vozila vsec
evil.gif


Hocem pa zanesljiv avto, poceni vzdrzevanje in nic okvar
tongue-1.gif


Letno pa delam nekje okoli 20.000km.

Bmw in ostale znamke me pa ne zanimajo.

Ce si upam nasteti zaporedja, kateri mi je videzno (zunanje in notranje) ter udobnostno na prvem, drugem in tretjem mestu:

- DS5 (vendar ne ponuja toliko funkcij, kot jih recimo Mazda, vprasljiva kvaliteta, elektronika)

- Mercedez A-klase (ne ponuja skoraj nic od opreme, ima bolj osnovno opremo)

- Mazda 3 (ponuja najvec opreme; tudi tako, katero najdemo samo pri najdrazjih vozilih)
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Jaz pravim Mazda... Pri novih je tudi notranjost zelo napredovala in mislim, da ne zaostaja za ostalimi. Okvar pa tudi ne bi smelo biti. Vsaj če govorim po mojih izkušnjah
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Pojma nimam kateri je boljši.

Še vedno pa čakam znesek, ki si ga iztržil za GTja.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
MB a razred, definitivno zaradi kvalitetne izdelave. Vsaj boljsa kot pri ostalih dveh. Mazda je en ščiš po vzoru eu modelov z dodatno vrednostjo - dragim vzdrzevanjem, DS5 je en vesoljc s polno malho elektronike. Kul avto za prvega lastnika, ki se ga znebi po preteku garancije.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
B klasa mi ni vsec.

Jaz sem pa ravno za Mazdo dobil info, da so vzdrzevanja poceni. Redni servis za Mazdo 6 dizla znasa 180 eur. Bencinar je se kej ceneje. Za 3ko pa se morda ceneje
wink-1.gif


Torej menis, da je DS5 za imeti samo dokler traja garancija? Iz lastnih izkusenj? Torej je francoz francoz in ne more iz svoje koze
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Moj nasvet bi bil, da vse tri avtomobile zapelji, kar bi ti moralo olajšati izbiro. Namreč avtomobili se med seboj kar razlikujejo in bi moral na podlagi tega izločit vsaj enega.

Moram priznat, da imaš pogum, da po debaklu s 508-ko gledaš DS5. Razmisli, če hočeš še enkrat po tej poti.
wink-1.gif
Sicer je fajn kupovat s čustvi, ampak še bolje je, da je zraven vsaj nekaj racionalnosti.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Resno? Primerjat DS5 s 508 GT?? 508 GT bi alhko primerjal recimo s kakim C4 oz. C5, sigurno pa ne z DS5.
DS5 je čisto druga zasnova avta kot ostali avti pri Citroenu (tiste C serije). Narejen je na osnovi C serije, ampak materiali in vse ostalo je pa na čisto drugem nivoju.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zanimivo kako razlicna so nekatera mnenja za DS5
smile-1.gif


Jap res imam "pogum" za DS5 kljub slabim izkusnjam s 508 GT, ampak nekje globoko v sebi se vedno upam, da je to "druga" znamka oziroma, da so se pri DS5 veliko bolje potrudili in da ni takih tezav.

Res je, imel sem razne tezave pri 508, ampak lahko da sem imel samo jaz tako smolo oz en izmed redkih, ostali so pa s PSA avtomobili zadovoljni?
frown-1.gif


Hmm...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Resno? Primerjat DS5 s 508 GT?? 508 GT bi alhko primerjal recimo s kakim C4 oz. C5, sigurno pa ne z DS5.
DS5 je čisto druga zasnova avta kot ostali avti pri Citroenu (tiste C serije). Narejen je na osnovi C serije, ampak materiali in vse ostalo je pa na čisto drugem nivoju.
Moj komentar se ni nanašal na platformo, temveč na nekaj drugega.
evil.gif


Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Jap res imam "pogum" za DS5 kljub slabim izkusnjam s 508 GT, ampak nekje globoko v sebi se vedno upam, da je to "druga" znamka oziroma, da so se pri DS5 veliko bolje potrudili in da ni takih tezav.
En nasvet. Poglej malo za admiralskimi ladjami C6. Avto je bil nov koliko? Primerjal se je s premijskimi avtomobili. Sedaj pa poglej ceno rabljenih. In se malo vprašaj zakaj, zraven posurfaj po netu za težavami. Pa je avto mirno stal 2x ceno DS5. Potem pa naredi zaključke naprej. Je pa res, da je DS5 bistveno manj zakompliciran.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Tudi jaz za A, mogoče zaradi tega ker ga najmanj poznam.
Mazda in poceni vzdrževanje meni ne gre ravno skupaj.
Ima svak trojko 07, prvi lastnik 160kkm bencinarko, pa je že kar nekaj stvari več menjal kot jaz na moji gnili, slabi opelici ki je tri leta starejša, z najslabšim možnim motorjem, pa malenkost več km (pa nisem prvi lastnik).
Tako da....? Možno pa ja to delno tudi palindromskih pooblaščenega servisa. Čeprav meni bi film počil. Manjkajo pokrovčki plastike pri brisalcih, manjkajo pokrovčki na strehi za prtljažnik.... A je to izgubil na cesti ali na pooblaščenem servisu. Da bi mu kdo na parkingu kdo to dol vlekel dvomim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Tudi jaz za A, mogoče zaradi tega ker ga najmanj poznam.
Mazda in poceni vzdrževanje meni ne gre ravno skupaj.
Ima svak trojko 07, prvi lastnik 160kkm bencinarko, pa je že kar nekaj stvari več menjal kot jaz na moji gnili, slabi opelici ki je tri leta starejša, z najslabšim možnim motorjem, pa malenkost več km (pa nisem prvi lastnik).
Tako da....? Možno pa ja to delno tudi palindromskih pooblaščenega servisa. Čeprav meni bi film počil. Manjkajo pokrovčki plastike pri brisalcih, manjkajo pokrovčki na strehi za prtljažnik.... A je to izgubil na cesti ali na pooblaščenem servisu. Da bi mu kdo na parkingu kdo to dol vlekel dvomim.