HDMI kabel

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Živjo imam eno vprašanje.

Takole. Zanima me ali obstaja naprave kjer bi lahko povezal HDMI Kabel z to napravo in DA NI RAČUNALNIK? Gre se za to ker imam v sobi eno televizijo in računalnik vendar ko želim gledati filme preko hdmi kabla jih včasih ne morem ker je računalnik zaseden. Pa me zdaj zanima če obstaja naprava pa da ni računalnik kjer bi lahko povezal Televizijo (HDMI Kabel in to napravo) z zunanjim diskom. Zdaj naredim tako da ko želim gledati filme preklopim TV in računalnik preko HDMI kabla in na to priklopil zunanji disk na Računalnik tako da je vse povezano. Zdaj me zanima če obstaja zadeva kjer bi lahko povezal računalnik in to zadevo (v katero bi se dalo priklopiti zunanji disk) tako da bi bil potem mir, računalnik bi bil prosti jaz pa bi lahko vseeno gledal filme na TV-ju.

Pa prosim ne mi z tem da kupim še en računalnik :D
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Pri novejših tv, lahko direktno priklopiš zunanji disk v tv in gledaš film, ker pa po tvojem napisanem postu tega ne moreš, boš moral dokupiti nek HD predvajalnik. Teh imaš polno na trgu, bolj znana sta tedva:

Xtreamer (http://www.xtreamer.me/)

WD LIVE (http://www.bigbang.si/trdi-diski/wd-tv-live-hub-1tb-usb20-wd-wdbaca0010bbk-eesn-482593)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz lahko gledam film na TV preko računalnika in je računalnik še vedno fraj. Lahko brskaš po netu, medtem, ko se film predvaja po TV.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tako je. Iz računalnika potegni HDMI v TV in v računalniku v nadzorni plošči/zaslon daš "extend this display" in številko 1 daš pod računalniški zaslon, številko 2 pa daš TV. Na računalniku boš imel normalno vse ikone, na TV-ju pa samo namizje, brez ikon. Pri TV-ju izbereš vhod HDMI, da ti bo sploh kazalo sliko iz računalnika. Potem recimo odpri "BS Player" in okno, kjer se film predvaja z miško povleci desno na TV in tam daš z dvoklikom na fulscreen.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Preko USB enostavno priklopi tisti zunanji disk na televizijo, morda bo znal predvajati.
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Saj sploh še ni povedal kakšen tv ima - sploh ne ve da mu omogoča
grin1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tja do 5m, če ne govorimo ravno a kaki 4k resoluciji, bi moral bit vsak kabel več kot dovolj, tako da vzemi, kar dobiš ugodno. Ponavadi pri teh dolžinah vzamem kable iz kitajske za par eur
smile-1.gif
. Tale iz linka bi moral zadostovat.

Kaj dražjega bi osebno gledal, če daješ v zid, kjer ga težko zamenjaš v primeru, da se ti recimo poškoduje konektor. Meni je odpadel konektor na 10m kablu od Vivanco za 50EUR in sem imel kar nekaj kolobocij. Vse skupaj gre namreč po ceveh v steni na postrešje, nato po stropu in skozi nosilec do projektorja. Če bi še enkrat vlekel, bi dal verjetno 2x CAT6/7 SFTP in konverterje na obeh straneh.