Kosnja z nitko, meni kamen v vrata

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Na poti domov sem se peljal s punco po crnuski obvoznici, ko je pri Petrolu pri Crnucah, na sredi kosil travo z nitko. V trenutku, ko sem sel mimo, se je vame vsulo kamenja, med drugim tako velik kamen, da mi je na voznikovih vratih naredilo konkretno vdolbino, odstopila sta lak in barva do pleha, tako da je konkretna luknja.
Trenutno sem na PP Domzale, kjer so poslali patruljo, da ugotovijo, od koga je bil kosec.
Kaj lahko pricakujem glede povracila skode od firme cloveka, ki mi je povzrocil skodo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Če je to firma imajo verjetno zavarovanje odgovornosti oz. če je bila košnja javne površine ima to urejeno vzdrževalec te površine. Na splošno boš lahko popravil vozilo na njihove stropke oz. plača njihova zavarovalnica.

Če je bila košnja na privat potem je verjetno bolej koristit kakšno postavko iz svojega kaska!
tongue-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
To je bil pas trave med nasprotnima voznima pasovoma trzinke, pri crnuskem Petrolu, tako da domnevam, da je to javna povrsina.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Bi se nama pa lohk na piru prdružu tale najin AndY, a ne poštar.

Drgač pa sožalje za tole, ni fajn upaj, da majo zavarovanje odgovornosti.

Sem pa ko sem se vračal vidu oranžnega strička, ki je hrabro klatil z nitkarco
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Verjetno imajo zavarovanje odgovornosti in ne bodo komplicirali s podpisom zahtevka do zavarovalnice. Pri nekem precej večjem problemu z gradbenikom, je namreč gradbenika zavarovalnica pregovorila, da naj zanika, da je bila njegova krivda in denar smo dobili po tožbi po dobrih 10-ih letih (od zavarovalnice - gradbenik je tako ali tako šel vmes v stečaj). Za tako malenkost se verjetno tega ne bodo šli.
Upam tudi, da taka neprijetna nezgoda, ki se verjetno vsake toliko zgodi, ne bo vzpodbudila koga v parlamentu, da je treba cesto zapreti za čas košnje. Potem bomo dobili nov razlog za zastoje. Proizvajalci teh naprav namreč ne delajo naprav, kjer bi nekdo, ki ni izvajalec košnje, se smel gibati dva metra stran.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
To me spomne na

Želel bi vaš odgovor na mojo hudo osebno travmo, ki me preganja.

Živim namreč že nekaj let s punco, ki jo zelo ljubim in zadnje
čase imam občutek, da me vara. Ne odgovarja mi na GSM, veliko hodi naokrog
s prijateljicami in ko jo vprašam s katerimi, so to vedno ali sodelavke ali pa osebe,
ki jih ne poznam. Domov večkrat prihaja pozno ponoči in taxija, s katerim naj bi se
pripeljala, nikoli ne vidim, čeprav slišim motor od avta, ona pa vedno zadnje metre pride
peš. Veliko ji zvoni telefon in če se oglasim jaz, se na drugi strani veza prekine.
Pred dnevi sem vzel v roke njen telefon, da bi pogledal, koliko je ura, ona pa se je zelo
močno razburila, češ da posegam v njeno privatnost, zato sem se odločil, da končno
pridem zadevi do dna. Včeraj zvečer je šla zopet ven s prijateljicami in odločil sem se,
da jo ob prihodu nekje skrit počakam in preverim, kako in s kom se bo ponoči pripeljala
domov. Skril sem se za svoj avto in ko sem tako nekaj časa čepel, sem opazil, da se je
na zadnjem blatniku na več koncih pojavila rja. Zdaj pa me zanima, kako naj to odstranim
ali naj jo premažem s silikonom ali naj zamenjam blatnik, da se ne bo rja širila še drugam??
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Upam da si ga posnel, najbrž se bodo delal čehe. Mogoče bi bilo bolje da bi tam počakal na policaje, ali vsaj video košnje naredil.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
To je tista zoprna situacija, ko ne moreš dokazati, da se ti je to res zgodilo, oni pa ne morejo dokazati, da se ti ni. Raj za iznajdljive nategune in smola za nerodne poštenjake.

Btw. v Andyjevo zgodbo ne dvomim in upam, da dobi povrnjeno škodo.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Jaz se čudim, da je ded sploh preživel na tisti mali zelenici glede na to kak je mahal s kosilnico oz. motorjem kosilnice proti cesti.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Leta 2007 so na Izolski obvoznici kosili med pasovi. (sicer strojna košnja s kamionom) Mama je peljala po drugi strani (v nasprotno smer, od "kosilnice"), ko je stroj pokosil cca 10cm kos cevi od auspuha, ki je poletel na drugo stran in zadel okvir od vrat na Ax-u.

Je zvilo okvir in sesulo šipo .. mama je od strahu takoj ustavila na odstavnem ... kosec je opazil, da nekaj ne štima, ustavil stroj in prišel pogledat. Ko je opazil kaj je bilo, je takoj ponudil svoje sodelovanje, da rešijo težavo. Skupaj sta se zapeljala na firmo, izpolnila zapisnik in potem na zavarovalnico ...

Avto je bil ocenjen totalka, izplačano cca 330€ ... (šipa, okvir vrat in "navijalec" varnostnega pasu ... ko se je šipa usula je padlo steklo noter in zablokiralo vse skupaj)

Primer se je dobro rešil
zmaga.gif

2086859-IMG_3119.jpg
 

Priponke

  • 2086859-IMG_3119.jpg
    2086859-IMG_3119.jpg
    56,8 KB · Ogledi: 97

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ko sem bil včeraj na PP Domžale, so tja poslali patruljo, ki je še ravnokar ujela nitkarja pri odhodu, tako da so pobrali njegove podatke. Na PP sem počakal, da so policaji prišli na PP in govoril sem z enim zelo korektnim policajem, ki mi je rekel, da naj nič ne skrbim, da se bo vse uredilo preko njihove zavarovalnice in da lahko avto že danes lahko peljem zrihtat.
Popisal je par A4 format listov, podpisal sem izjavo, pofotkal vrata in je rekel, da bodo to poslali na PP Bežigrad, se je stvar zgodila še pred tablo konca Ljubljane, tako da naj grem na AT Vis že danes, tam pri cenitvi škode povem, da se nahaja zapisnik na PP Bežigrad in da potem to AT Vis, ki je tudi pooblaščena za razno razne zavarovalnice in da oni potem urejajo z zavarovalnico nitkarja.
Aja, policist je še povedal, da če nitkar ne bi imel posebej zavarovanja za škodo, bi se škodo krilo iz zavarovanja nitkarjevega službenega vozila.

Sej, če ne bi bilo vdrtega pleha, mi ne bi bilo problema, da sam pobarvam s touch-up barvo, ki jo imam, ampak imam vdolbino na sredini voznikovih vrat, na barvi 2x1mm vidne pločevine, še nekaj več odstople barve in laka, tako da bom poskusil tako, da mi na AT Vis poravnajo pleh, pobarvam pa sam, ker ne bi rad, da bi mi barvali cela vrata zaradi tega.

Koliko časa sem na varnem, preden začne stvar rjaveti?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Tudi ce zacne rjaveti bo samo povrsinsko in ko bodo barval bodo etak zdrgnl rjo dol...

Lako pa po/ob ogledu na AH Vis omenis da bos zascitil z korekturcem do popravila...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kako pa misliš, da bodo barvali, ker jaz nisem ravno zato, da bi mi barvali cela vrata?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Lokalno flexarca da pobrusjo barvo dol iz udrtine...nato ce so fer bodo uporabl uno k zapikajo gor pocebn nastavk in z "topom" potegnejo udrtino vn...ce niso fer bodo pa mal vec kita naflosal cez pa zravnal...
evil.gif


Barval bodo pa v vsakem primeru cela vrata....ze zarad prelivov

Al mislis dat na mesto poskodbe kako nalepko cez da se nau sam fleka vidl
sprasujem se.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Upam da si ga posnel, najbrž se bodo delal čehe. Mogoče bi bilo bolje da bi tam počakal na policaje, ali vsaj video košnje naredil.

Tam se nisem mogel ustaviti. Prihajala je popoldanska špica, veš pa, kako je na trzinki, za črnuškim Petrolom. Nazaj pa tudi nisem hotel iti, da bi fasal še eno dozo kamenja.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
To je tista zoprna situacija, ko ne moreš dokazati, da se ti je to res zgodilo, oni pa ne morejo dokazati, da se ti ni. Raj za iznajdljive nategune in smola za nerodne poštenjake.

Btw. v Andyjevo zgodbo ne dvomim in upam, da dobi povrnjeno škodo.

Imam sicer posnetek s kamere, ampak mi je povedal policist, da ga ne potrebujem, da bo vse urejeno preko zavarovalnice in da lahko posnetek shranim za spomin.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Lokalno flexarca da pobrusjo barvo dol iz udrtine...nato ce so fer bodo uporabl uno k zapikajo gor pocebn nastavk in z "topom" potegnejo udrtino vn...ce niso fer bodo pa mal vec kita naflosal cez pa zravnal...
evil.gif


Barval bodo pa v vsakem primeru cela vrata....ze zarad prelivov

Al mislis dat na mesto poskodbe kako nalepko cez da se nau sam fleka vidl
sprasujem se.gif

Jaz sem imel v mislih, da mi oni poravnajo pleh, da bo spet raven, potem pa ta del (pleha je vidnega cca. 2x1mm, izgubljene barve je malenkost večja površina) pobarvam s korekturno barvo, ki sem jo dal pripraviti ob novem avtu, ravno za take primere.
Do sedaj sem pobarval že dosti pikic, ampak še nikoli pa ni bilo tako, da bi mi kamen vdrl pleh.

Pač, bo na tistem mestu manjša barvna hrasta, ampak mi je škoda, da bi mi z vrat pobrusili original barvo, ki je najkvalitetnejša, kar lahko dobiš.

Če mi ne bi vdrlo pleha, bi včeraj to doma pobarval in ne hodil na policijo, ampak vdrtega pleha pa nočem gledati.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Sej barvo prov do pleha zdrgnejo samo okol poskodbe...pac rahlo vec pleha se bo vidl...barvo okol mal pobrusjo (ne do pleha)..da sprickit lazje prime...pol pa cela vrata barvajo zarad prelivov...