Nakup MP3 predvajalnika.

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Zdravo,
kupil bi en vzdržljiv MP3 player. Do sedaj sem imel (imam še) Ipod shuffle, a bi sedaj rad enega z ekranom, da lahko imam gor mape in iščem katero muziko bi predvajal itd. Potrebuje ga samo za muziko, ne za kaj drugega.
Pomemno mi je seveda da ima čimboljši zvok, in pa čimboljšo baterijo, ker sem dostikrat tudi po en teden na krajih kjer ga ne morem polnit in nočem da se prehitro sprazni =)
Nekaj sem gledal iPod Nano, a se mi zdi da se nebi mogle navasti po ekranu iskati tipke za glasnost in to. Kaj predlagate, oz. če mate kake izkušnje?
Gledal pa sem tudi tega in se mi kar močno dopade. Je sicer malo dražji, a vseeno... saj bo zdržal več let. Sony NWZ-E585
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz imam Sandisk Sansa Clip+ in sem zelo zadovoljen z njim, tudi zvok ima enega izmed najboljših na trgu. Ne vem koliko nameravaš poslušat glasbo, če misliš cel dan celi teden, bo težko najt predvajalnik. Moj zdrži nekje 10 ur kar precej glasnega nabijanja.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Zdravo,
kupil bi en vzdržljiv MP3 player. Do sedaj sem imel (imam še) Ipod shuffle, a bi sedaj rad enega z ekranom, da lahko imam gor mape in iščem katero muziko bi predvajal itd. Potrebuje ga samo za muziko, ne za kaj drugega.
Pomemno mi je seveda da ima čimboljši zvok, in pa čimboljšo baterijo, ker sem dostikrat tudi po en teden na krajih kjer ga ne morem polnit in nočem da se prehitro sprazni =)
Nekaj sem gledal iPod Nano, a se mi zdi da se nebi mogle navasti po ekranu iskati tipke za glasnost in to. Kaj predlagate, oz. če mate kake izkušnje?
Gledal pa sem tudi tega in se mi kar močno dopade. Je sicer malo dražji, a vseeno... saj bo zdržal več let. Sony NWZ-E585

Zelo dobre izkušnje imam s predvajalnikom Sony NWZ-A845 in ti ga priporočam.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.447
243
63
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
dj povej ka ti koristi display na mp3? sploh tak velik amoled??? sam baterijo kuri?

ehmm... 1" zaslon ni velik zaslon!
smile-1.gif
In ker svetilnost ni na nivoju Galaxy Note 3 je poraba baterije zaradi slednjega čisto sprejemljiva. Res da avtonomija baterije ne ruši rekordov pri 11h predvajanja pri medium glasnosti, ampak komu 11h glasbe ni dovolj za eno polnjenje? Je pa res, da je v primeru potrebe po dodatnih urah Sansa Clip+ boljša izbira, saj zdrži v povprečju okoli 17h predvajanja. Pač kakor za koga, odvisno katere lastnosti so ti pomembnejše. Važno da je na izbiro dosti kvalitetnih mp3 predvajalnikov za zmerno ceno potem se pa že vsak odloči glede na svoje potrebe...
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Aha. Hvala za nasvete. Torej sedaj nekao zbiram med Sansa Clip +, Sony e585 ali pa Nano.

Nano: Všeč mi je dizajn, pa tudi zvok mora imeti dober, tudi te priložene slušalke moraj biti vredu
Sony: Kar kul, zelo všečen, sedaj mogoče še vedno mao v prednosti pri meni
smile-1.gif
Je cenejši kot Nano, a vseneo kar preceje dražji kot Sansa
Sansa: Verjetno kul, poceni in enostaven za uporabo
smile-1.gif


Še eno vprašanje glede computeruniverse trgovine. A je zaupanja vredna? Plačam verjetno lahko z paypalom, kako pa je z garancijo?
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Aha. Hvala za nasvete. Torej sedaj nekao zbiram med Sansa Clip +, Sony e585 ali pa Nano.

Nano: Všeč mi je dizajn, pa tudi zvok mora imeti dober, tudi te priložene slušalke moraj biti vredu
Sony: Kar kul, zelo všečen, sedaj mogoče še vedno mao v prednosti pri meni
smile-1.gif
Je cenejši kot Nano, a vseneo kar preceje dražji kot Sansa
Sansa: Verjetno kul, poceni in enostaven za uporabo
smile-1.gif


Še eno vprašanje glede computeruniverse trgovine. A je zaupanja vredna? Plačam verjetno lahko z paypalom, kako pa je z garancijo?

Če hočeš dober zvok, boš moral odšteti vsaj 150 EUR. Za slušalke pa še vsaj 1x toliko.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
No saj, nekeko do 150€ bi bla moja meja. Zato pa sem tudi gledal Sonya Walkman 585 in iPod Nano. Res pa je, da nimam doma tako dobri slušalk, ampak povprečne. Ampak, to pa lahko itak dodatno kupim. Sansa Clip + pa so mi tu predlagali in vidim da ga tudi drugje kar hvalijo, zato sem ga dal v izbor. In zdaj, če je še tista trgovina zaupanja vredna, potem je še cenejše vse skupaj.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
No saj, nekeko do 150€ bi bla moja meja. Zato pa sem tudi gledal Sonya Walkman 585 in iPod Nano. Res pa je, da nimam doma tako dobri slušalk, ampak povprečne. Ampak, to pa lahko itak dodatno kupim. Sansa Clip + pa so mi tu predlagali in vidim da ga tudi drugje kar hvalijo, zato sem ga dal v izbor. In zdaj, če je še tista trgovina zaupanja vredna, potem je še cenejše vse skupaj.

Preizkusi najprej, ne kupuj samo zaradi imena. Danes je moderno imeti slušalke Beats in iPod.
smile-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.447
243
63
Vzami SansaClip + ali ZIP, vrži gor RockBox firmware, dodaš še npr. slušalke Sennheiser CX300 II, ki jih dobiš že od 40€ dalje in so bomba slušalke za to ceno, pa imaš za 90€ komplet pri katerem ne boš pogrešal popolnoma nič, tudi v primerjavi z nekajkrat dražjim iPodom. Če ti je kvaliteta zvoka in nizka cena na prvem mestu in videz ter brand na drugem seveda.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
iPod ni nekajkrat dražji ampak točno enkrat od tvojega kompleta. Pa 16gb prostora ima in ne 4gb ter baterija zdrži enkrat dlje.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.447
243
63
Enkrat ena je ena!
wink-1.gif
Je dvakrat dražji ... In tale dvakrat cenejši komplet bo imel zaradi boljših slušalk boljši zvok od iPoda z priloženimi slušalkami. Sansa je razširljiva s SD kartico. 16GB stane 8€, 32GB pa 15€.

Saj ne trdim da je iPod slaba opcija. Pravim samo, da če je povdarek na razmerju cena/kvaliteta, to ni iPod, ker lahko za dvakrat manj denarja dobi enako, oziroma več! Če pa gre za obliko, izgled, kvalitetne materiale, uporabniško izkušnjo, potem pa seveda, iPod is the way to go.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glede na to, da imam Sanso samo za na bicikl v vsakem vremenu, mi je osebno škoda dajat denar za več, pa sponko ima, ga pritrdim za rob majice (ali hlač če dežuje) in gasa
smile-1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ja, saj sansa bi bila kar dobra + če bi res kupil še ene slušalke, le nekako moram še premislit, a bo 10 ur baterije dovolj, a bo premalo. Izgled in UI me ne zanima kakšen je, itak bo večino časa v žepu. Važno le, da ima malo funkcij, kot je shuffle, repeat pa brskanje po mapah. Pač kar imaj vsi danes
smile-1.gif


@Tomsonman, kaj pa izboljša RockBox?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
To o zvoku ne bi bil tako sveto prepričan, nove EarPods slušalke so odlične. Imam ene Sennhesier za cca. 70 eur. in mi je zvok EarPodsov osebno bolj všeč pa sem drugače velik fan Sennheiserja, ampak te res ne prepričajo.

Pa CX300 so in ear kar ne ustreza vsakemu, ker preveč zadušijo zvok okolice.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.447
243
63
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Ja, saj sansa bi bila kar dobra + če bi res kupil še ene slušalke, le nekako moram še premislit, a bo 10 ur baterije dovolj, a bo premalo. Izgled in UI me ne zanima kakšen je, itak bo večino časa v žepu. Važno le, da ima malo funkcij, kot je shuffle, repeat pa brskanje po mapah. Pač kar imaj vsi danes
smile-1.gif


@Tomsonman, kaj pa izboljša RockBox?

Some Rockbox Features. For instance, with Rockbox, you can:

- use your player as a metronome
- use your player as an alarm clock
- use your player as a calculator
- change the pitch of a song, or its speed
- program four of your favorite functions to be accessible with a single click
- make transitions between tracks smoother, for instance with cross fading
- choose between many themes, or create your own
- have your player read the menus to you
- choose between many recording settings, such as format and bit rate
- play pong, chess, goban, doom and many other games
- program the skip function to bring you just before the end of a track (particularly useful for long tracks such as book chapters, when you missed a few words at the end)
- view album pictures and watch crude video
- use your player to detect the pitch of a track
- remove the sound that is common to both the left and right channel to attempt a karaoke effect
- introduce "crossfeed" delays to the signals to the left and right ears to simulate how a recording would sound through speakers
- "compress" the volume range of an audio piece so that in noisy environements the quiet parts are not too quiet and the loud parts do not shoot your ears
- pre-record the few seconds of audio before you pressed the record button
- start recording automatically over a defined noise threshold, stop when the sound falls below another threshold
- play MIDI files
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Mogoče ste pozabili na TE že zgodovinske slušalke, poceni in zelo dober zvok edino rabiš še en podaljšek, ker so narejene za star sony-ev priključek, minus je edino kratek žični del-do adapterja
wink-1.gif